Тетевенци, бихте ли помогнали с малко инфо?

  • 561
  • 3
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте!
Интересувам се от църквата ВСИ СВЕТИИ, която се намира в центъра на Тетевен. Мисля юни месец там да кръстя и двете си деца. Имате ли снимки от някое кръщене или венчавка от църквата там? Бихте ли споделили мнения, впечатления? Изобщо, тя ли е най-хубавата църква в Тетевен? А координати?
Много ви благодаря   bouquet предварително  Hug

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Аз предпочетох Гложенския манастир.  Grinning

# 2
  • Мнения: 6 029
http://sotirmarchev.tripod.com/teteven.jpg

За тази ли иде реч? Минавала съм много пъти покрай нея, ама никога не съм влизала  Embarassed Отвън изглежда много добре.
Защо точно там?

Гложенският манастир на мен ми е страшен, пътя до него също.

# 3
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
да, тази е
гледахме я в нета

ами през почивните дни ходихме до Априлци и Троянския манастир. Идеята беше да кръстим децата там - в църквата на манастира, и да преспим в една вила в Априлци.

Обаче...

1 - сега се присетиха и други хора, че искат да дойдат, та вилата вече не ни достига, ама изобщо, ще ми трябват две такива. За целта познати ми казаха къде точно в Рибарица да отидем... Там е двор с две вили, полянка, реката минава през двора, има и за децата полянка, има и за нас барбекю и маса  Simple Smile

2 - по-важното, всъщност
Църквата в Троянския манастир не ми хареса изобщо. Църквата е изоставена тотално. Много е мрачна, малка и беше дори мръсна  Sad Иконите са като изгнили, не са реставрирани, цветовете не се виждат - почернели са, цветовете - размазани с черното, и всичко някак си е е изтрило и стои едно такова - влажно, мокро, каменно, неприятно. Като влязох вътре, нещо ме затисна и придуши. Направо исках да побягна навън. Не ми хареса. Напомни ми за затвор от рода на тоя, дето Граф Монте Кристо е заточен. Нещо такова. Седях вътре поне две минути, но не се чувствах добре. В музейчето беше далеч по-добре. Виждала съм какви ли не малки църквички, които са в прекрасно състояние - светли и уютни. Ама не очаквах, че така ще заваря Троянската. Та покрай Рибарица, решихме да е църква в Тетевен. А пък тази много ни хареса от снимките. Ама то снимките не винаги са гаранция.

Тръгнахме от Априлци, през Орешака, за Рибарица, минахме най-опасната част през Балкана, изкачването, и точно където да спускаме вече за Рибарица - пътят неразринат. И ние - обратно. Никой не можа да ни каже може ли да се мине през Балкана, преди това. Та оставихме за по-натам - ще ходим до там някой ден, но от София. Щеше ми се да събера малко инфо за там, но ако може. Като не може - сама ще си го събирам, като се разходя до там  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт