Климатик в кола и двумесечно бебе?

  • 1 646
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 533
Мили мами, предстои ни да пътуваме до Бургас - знаете ли дали може да се пусне климатик в колата или не трябва?

# 1
  • Мнения: 5 299
Климатиците са много коварни.Аз не бих рискувала Naughty

# 2
  • Мнения: 5 255
При нас няма проблем - както в къщи, така и в колата /с климатроник сме/.
Единствено се насочва струята да не духа директно и няма проблеми.
Откакто е родена Лора е тренирана с климатика  Wink

# 3
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
По принцип климатикът трябва да е постоянно включен. Ето тук се раzискваше тоzи въпрос.

# 4
  • Мнения: 7 640
даже е по-добре с климатик, отколкото детето да прегрее или да го продухате от отворени прозорци. Само разликата с външната температура трябва да е около 10 градуса-напр. навън 30, а вътре 20. То сега май за отопление ще го включвате Laughing. Лек път!

# 5
  • София
  • Мнения: 10 302
Аз се въздържам от климатика... абе страх лозе пази  Mr. Green аз нямам проблеми, защото постоянно съм на климатик и съм свикнала, ама с бебка просто не го включвам. Като беше бебе пусках мъжа ми 10ина мин. преди нас да изстуди колата и тогава слизахме, че иначе в колата е ад.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз си го пускам....Иначе трябва пък прозорци да се отварят - по-опасно ми се струва...Само го насочвам да не духа в Ники и готово...

# 7
  • Мнения: 5 246
И аз го пускам, ама в тези жеги не се издържа, особенно като колата се е напекла преди това  Peace
А той от бебе е свикнал на климатик, тъй като и в нас бяха пуснати непрекъснато  Simple Smile
И според мен като струята е насочена, така че да не духа срещу бебето няма проблем и доктори са ми го казвали  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7 106
Преди няколко дни ходихме и се върнахме от морето. Пътувахме на климатик без никакъв проблем.
Естествено,съобразявайки се с вашата възраст, няма да пускате климатика на най-ниската степен, достатъчно е с 4-5 градуса да свали от външната температура, пак е нещо. Важно е също студеният въздух да не духа в бебето.
По-опасно е да не го претоплите, защото на тази възраст все още терморегулацията им не е добре развита.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 275
Аз съм за климатика на всеки ще му е по-комфортно при 20-25 grad а не при 35-40

Ако е автоматичен не виждам проблем даже е по-доре ако поддържате приемлива температура, за ме това е около 20-22 grad, и да не духа директно на бебока.
Ако нее автоматичен трябва само повече да внимавате, както каза един приятел "Заболяме ръката да включвам и изключвам" 

Общи условия

Активация на акаунт