Околоплодните води

  • 676
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте мами,

Това е първото ми писане в този форум, уви с въпрос, който много ме притесняава.
Днес бях на консултация и се оказа, че околплодните води са по-малко. Не са критично малко, но малко. Докторката не ми каза да ходя пак, но аз вече съм притеснена какви последици може да има за бебето.
Сега съм в 32 седмица и коремът ми не е голям.
Има ли някоя от вас с такъв проблем?!?! 
Моля ви пишете ми.

# 1
  • Мнения: 1 745
Здравей!
На мен в 33 г.с. ми казаха същото!А също и ,че плацентата ми е узряла не знам си коя степен!Е,износих си бебето и ми направиха секцио по медицински причини 5 дни преди термина! Wink Не се притеснявай!Сега и без това трябва да ходиш по-често на ЖК и на запис,така че ще те наблюдават!
Успех и мисли само хубави неща! Hug

# 2
  • Мнения: 1 046
Да имах такъв проблем, родих 10 дена по-рано със секцио, имаше вариант нормално, но го предпочетох пред това да ходя всеки ден до болницата и да правят запис на тоновете и аз да се ослушвам като глух петел колко пъти днес мръдна и минаха ли 3-4 часа от последното.
Но не се притеснявай, аз ако не се лъжа те сега ще почнат и да те викат на 2 седмици за преглед, така че ако види нещо нередно доктора ще те уведоми. Имай вяра на лекуващия лекар и не влизай във филми.  bouquet

# 3
  • Мнения: 666
И на мен ми откриха намаление на околоплодните води..само че непосредствено 2 седмици преди да родя и лекарката ми каза,че не е хубаво много да се бавя с раждането.Даже ми беше насрочила дата за предизвикване на раждането (една седмица преди термина ми беше),но не се наложи да ходя защото ми почнаха контракциите деня преди датата за предизвикване.По принцип няма място за притеснение,но щом лекарката ти не ти е насрочила нов час мисля че трябва да отидеш да те види и др лекарка..да видиш тя какво ще каже.А това,че коремът ти не е голям няма какво да те притеснява ,защото и моят до последно си беше като малка футболна топка...при всеки коремчето е относително(пък си родих живо и здраво бебче 3050гр) Peace

# 4
  • Мнения: 3
Не съм много наясно как се отговаря, та за втори път пиша  Blush

Исках да ви кажа, че благодаря за бързите отговори.

Иначе бебето е с нормални размери и си отговаря на седмиците. По-мъничко е според доки, но то и аз не съм голяма. Досега съм качила само 7кг (ако има значение).

ДАНО всичко да е наред.

Усмивки на всички вас Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 745
Точно така се отговаря! Wink
Можеш да се запишеш и при отчетните,по месеци!Зависи кога ти е термина-април,май...! Peace
Ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=28.0

# 6
  • Мнения: 2 448
Аз бях с малка матка, едро бебе и много малко околоплодни води. Изтънените стени на матката беше една, но не единствената причина за секциото ми.
Не се тревожи, живо и здраво бебе ти желая!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт