кога се определя кръвната група

  • 4 480
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
знаете ли кога се определя кръвната група при бебетата?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
На Алекс му правиха изследване в родилното. Информативно ми съобщиха кръвната група.
Мисля, че в родилно задължително определят кръвната група.
Но поне при Алекс не е записана в епикризата.
По всяко време можеш да направиш това изследване. Аз си мислех да водя и двете деца в частна лаборатория, за да им направят и картончета. Но не е супер задължително. И отлагам.

# 2
  • Мнения: 92
на мен никои не ми е казал и в епикризата нищо не пише.и сега понеже му взимаха кръв и предполагах че сега я определят....

# 3
  • Мнения: 3 695
За изследванията на 6 м. исках да й пуснат и за кръвната група. После новата ни педиатърка ми се изсмя и каза, че до 1 г. не било вярно нещо си, едва ли не се променяла кръвната група, което на мен пък ми струва смешно.
Още не знам права ли е или не.  Peace

# 4
  • Мнения: 163
На мен ми я казаха в родилния. Тъй като съм О-, а той О+ и трябваше да мия бият ваксина. Мисля, че и по принцип трябва да се изследва щом се роди бебенцето  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 12 550
В родилния дом определят кръвна група, само ако се налага кръвопреливане на бебето.
Иначе не.
Моята лекарка ми обясни, че е така, защото за изследване на кръвна група се точи повечко кръв, а при малки бебета не е желателно.
По тази причина аз отлагам и още не знам на Калоян кръвната група.

# 6
  • Мнения: 9 814
Аз все още не знам кръвната група на детето си.
Мислех, че ще ми го кажат в родилното, но и на мен като на Нана ми обясниха, че се точи повечко кръв и не е нужно.

# 7
  • Мнения: 1 240
Аз също все още не знам кръвната група на дъщеря си. Ако се изследва още в родилното, би трябвало да се вписва в епикризата.

# 8
  • Мнения: 521
А добре де, ами ако майката е резус фактор - , не трябва ли веднага да изследват детето, за да знаят дали трябва да се бие антиД?
Аз като съм минус резус, нали трябва веднага да знам кръвната група на детето си

# 9
  • Мнения: 270
На дъщеря ми я определиха още в родилното,понеже аз съм 0-,а таткото АВ + и се оказа,че е взела резуса на баща си и се наложи да ми поставят анти Д. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 12 550
А добре де, ами ако майката е резус фактор - , не трябва ли веднага да изследват детето, за да знаят дали трябва да се бие антиД?
Аз като съм минус резус, нали трябва веднага да знам кръвната група на детето си

АнтиД гамаглобулинът се бие на майката и няма нищо общо с детето. Винаги когато майката е с отрицателен резус фактор, а бащата е с положителен се бие въпросната инжекция.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
И аз не я знам. Искала съм да правя изследвания, но нашето джипи каза, че ако не се налагало да не мъча детето, тъй като било болезнена процедура. Сигурно от вената взимат кръв, някой да е наясно?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 789
На моя син му я бяха определили в родилното, имаше я записана на някакъв картон, който обаче остава там.

# 13
  • Мнения: 1 372
Изледва се още в родилното отделение.

# 14
  • Мнения: 324
И на нас ни я изследваха още в родилното, понеже аз съм О- и се налагаше.
Това обаче със "смяната" на кръвната група ми се стори интересно. Моите родители и двамата са О+ и не ми е ясно откъде е дошъл минуса при мен  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт