Ясла и болести - моля споделете!

  • 2 691
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте!

Пише ви една почти отчаяна майка на красавица на 2г. и 5 м.
От септември дъщеря ми тръгна на ясла. И се започнаха нашите мъки с настинки, вируси, бронхити.....

До Нова година минахме 4 курса на лечение с антибиотици (за което още не мога да си простя, че го позволих). След това смених лекаря, но за съжаление, Софи все още постоянно боледува. Сякаш никога не е напълно здрава. Наскоро лекарката ни спомена за проблем със третата сливица и от тогава наистина забелязвам, че всички проблеми идват от носоглътката.
Аз и съпруга ми работим и не можем винаги да оставаме със детето. Има и почасова детегледачка, която понякога се съгласява да остане за цял ден.

Вече всички сме на края на силите си и всяко закашляне ни хвърля в ужас- започват луди комбинации кой ще остане вкъщи, кой ще отиде на лекар и пр! А за рабиране в работите ни не става и дума - там се говори за криза и съкращения Sad

Всички познати ме успокояват, че е така първата година от градината. Но аз не мога да позная детето си. И макар тя да е винаги с песен на уста, не си спомням кога за последно е изкарала ден без кашляне.

Моля ви, кажете ми, при вас как мина тази кошмарна първа година от яслата/градината и имам ли основания да се притеснявам, че при нас е по тежко?  Какво направихте, за да подобрите общото състояние на децата си? Ние ще я заведем на море лятото, но до тогава?!?

Искрено съм благодарна за всички мнения!

И дано зимата свърши по скоро!

# 1
  • Мнения: 2 476
Съжалявам ,че няма да ти дам нужната подкрепа,но при нас не мина тази първа година.Синът ми ходи на ясла точно 7 пъти за по 1ч и се разболя 2 пъти.Вторият път от бронхит и пи антибиотик(за сефте),което беше много неприятно за мен,но нямах алтернатива.
А принципно той не е дете,което боледува.И като се прибави и факта,че той отказваше да ходи в яслата и се съпротивляваше по всевъзможни начини,е вече няма да ходи.

# 2
  • sf
  • Мнения: 10 081
Чудех се дали да пиша, не за друго,но опита ми е съвсем различен.
Каката ни тръгна чак на градина на 3г и 3м.  До 2г и нещо боледуваше много, почти всеки месец пиеше АБ. Много я калявахме обаче с мъж ми, хич не си поплювахме, болна, здрава- никога не я навличахме, все ходехме по планини и морета. Умирах от страх как ще е като тръгна на градина, но тя спря да боледува. За 4те години в градината болестите й се броят на едната ръка. Явно е съвпаднало с израстване и засилване на имунитета, а и закаляването си е казало думата най-сетне. А и още в 1ва група я записахме на плуване, ходи и до днес. Сега е 1ви клас и на година изкарва само по 1-2 настинки, пу-пу.

Малкия тръгна на ясла от октомври, и той не боледува често. Има проблем с брохитите, но е на алергична основа и се надявам да го израсте. И той е подложен на яко закаляване и смея да каза,че бързо преборва вирусите. пу-пу, дано е все така.

Дълго стана, но съвета ми е закалявайте децата си, не ги разнежвайте. оттам идва честото боледуване. В стремежа си да ги пазим, им правим лоша услуга.
Мерси на търпеливите,че го прочетоха.

# 3
  • Мнения: 2 110
За съжаление е така. Децата се сблъскват в детските заведения с всякакви вируси,а организма им е слаб. Ако си направиш консултация с детския лекар да ти предложи някакви имуно-стимуланти се надявам да ти помогне.

# 4
  • Мнения: 636
Най-големият проблем е, че за всеки вирус се дава антибиотик. Аз давам в краен, краен случай - при много висока температура, която не мога да смъкна повече от 3 дни. Кашляне, сополи - вече наистина гледам да не обръщам внимание на това.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не мога да те успокоя.Яслата я изкарахме седмица там,две в къщи.Сега е първа група-същата работа.Последните два месеца така по се задържа само по седмица в къщи.Пу-пу Laughing

# 6
  • Мнения: 758
За съжаление нашият случай е подобен. Дъщеря ми тръгна на ясла от началото на декември и досега е почти непрекъснато болна. Преди това изобщо не беше боледувала. За последните 2 месеца, 2 пъти пи антибиотик. Последната хрема я държи вече месец и половина. През февруари беше на градина само за 1 седмица. С гледането е много трудно. Сега съм си взела отпуската натрупана по време на майчинството за да мога да я погледам докато се стабилизира. Баща й работи на смени и понякога я гледа, аз взимах болничен веднъж, и така...Това при положнение, че съм почнала работа от няма и 2 месеца. Добре, че работа ми е държавна и търпи някакви отсъствия, иначе незнам как щяхме да се оправим.
Започнах да й давам имуностимулант, от около 20 дни, но досега не забелязвам особен ефект. Та с 2 думи и аз незнам какво да правя. Мисля, че  на едно такова боледуващо дете най-добре ще му се отрази 1-2 седмици извън гадната и мръсна София, но не всеки има тази възможност.

# 7
  • Мнения: 1 447
Когато дадох за пръв път дъщеря ми на ясла беше септември месец.Ходеше по три дни на ясла и се разболяваше за по седмица,две.
След като оздравееше,след вторият,най-много трети ден отново беше болна.Декември месец я отписах и изкара зимата вкъщи.
На пролет я записах отново,но вече не се разболяваше така ,както първият път.Чувала съм от други майки,че деца които тръгват на ясла срещу
зимата се разболяват много повече от тези,които тръгват срещу лятото.

# 8
  • Мнения: 2 307
Така и не можа да свикне с яслата - 2 опита за по няколко дни до обед и след това много сериозни  боледувания ,единия път в болница дори...И то едно ходене беше- рев до посиняване  ,тръшкане...една леля я носеше за краката,друга за главата- така в хоризонтално положение влизаше сутрин Sad...Реших да не настоявам повече..
Сега на градина положението е коренно различно...адаптира се невероятно бързо и един път е боледувала по-сериозно...

# 9
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Не сте единичен случай - и ние сме така. Ето миналата седмица беше на градина 4 дни, на 5-тия беше със жълти гъсти сополки. Спрях я  и още я лекувам в къщи. Някои майчета и така си пускат децата на градина.
Даваме имуностимулатори, две седмици беше на планина преди това, но ......

Освен по-често да я оставяте на жената да я гледа?

# 10
  • Мнения: 2 757
Синът ми докато не тръгна на ясла на 1г 5мес не беше боледувал никога. Надявах се и в ясалата ако боледува, да е сравнително рядко. Но уви, оказа се, че особено първата година боледува мин веднъж всеки месец, а не рядко и по 2 пъти.  Антибиотик обаче никога не съм давала, с толкова болести щях да го отровя. А те си и минаваха без. Според мен не е трябвало да го поиш толкова много с антибиотици. Сега боледува пак, но не толкова често. Посвикна и имунитетът му се подобри с възрастта

# 11
  • Мнения: 3 695
Първите 2-3 месеца имаше сополи, кашлица и много упорит отит. След това, да чукна на дърво, вече 2 месеца е здрава и няма проблеми! Дано и занапред е така!  Praynig Peace

# 12
  • Мнения: 8 999
И моите деца боледуваха сравнително често, когато тръгнаха на детски заведения. Синът ми - на ясла, а дъщеря ми - на градина. Кашлиците бяха като канонада - ту единият, ту другият. За първата година имаха три сериозни боледувания, лекувани с антибиотик. После болестите взеха да се разреждат, а в трета и четвърта група в детската нямат нито ден отсъствие по болест.
Аз много не вярвам в тия неща, но може би не е зле да заведеш детето при хомеопат.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 878
имунитетът се придобива, трябва да стиснеш зъби и да го изтърпиш. дори и да го задържиш вкъщи до 7 годишен, като тръгне на училище пак ще е половин година болен в началото. трябва да се изгради този имунитет, не се притеснявай, ще мине. при нас положението е същото, от Октомври 2008 г. тръгнахме на градина, на 4 г.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Не мисля, че имунитет се гради чрез постоянно боледуване, по скоро обратното - имунитетът се срива и детето боледува все по-често и по-продължително. Склонна съм да мисля, че дъщеря ми си изгради някакъв имунитет в яслата, по-скоро организмът й се научи да се преборва с вирусите бързо и без да прави усложнения.
Пуснах я на ясла на 2 години в началото на март. За четири месеца пи три пъти АБ. От сегашна гледна точка си давам сметка, че най-вероятно са били излишни и би се справила и без тях... Издържаше по три седмици без да се разболее. Намерих начин, спрях я за два месеца. Море, планина, море. Комбинации с отпуски и баби - не беше лесно. Пуснах я пак септември с намерението да я спра окончателно ако пак боледува много. Ами не боледуваше. Декември изпи пак един АБ, щото педиатърката искаше да се презастрахова и други боледувания, различни от сополи и лека кашлица не е имала. Издържа почти без прекъсвания до юни въпреки многото болни деца в яслата.
Вече е на ДГ близо година и смея да твърдя, че почти не боледува. Леките неразположения ги преборваме със спиране за кратко от градина, силна храна и симптоматично лечение. Давам Цитросепт, преди и след градина пръскам в нослето спрей със сребърна вода и клеева тинктура.

Общи условия

Активация на акаунт