разширени вени

  • 595
  • 2
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 51
Здравейте,момичета,
бременна съм в 3 месец и от няколко дена забелязах ,че на единия ми крак имам разширени вени,а досега никога не съм имала.Ако някой може да помогне, с какво мога да ги мажа,за да изчезнат?Предварително  ви благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 496
fiorela, преди години правих домашен крем за майка ми и за баба ми. Мога да потърся точната рецепта - с цветове от невен се правеше. Сега няма пресни, а сушените дали ще са толкова ефикасни.  Thinking

Май съм виждала крем от невен по аптеките - не знам дали е противопоказен за бременни. Хубаво е да поразпиташ лекаря си.

Има упражнения, които подобряват циркулацията на кръвта и предпазват от разширени вени - препоръчват се за бременни, но не мога със сигурност да твърдя, че скриват вече разширени.

Укрепващо капилярите действие имат ябълките, лука, ананаса, витамин C, билката конски кестен.
Добре е да не стоиш продължително време права (седнала), а да се раздвижваш периодично. Ежедневни разходки с удобни обувки също са чудесно решение за превенция.

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 16:12 от mimi flax

# 2
  • Мнения: 70
И аз имам този проблем и то не от сега. Междудругото да знаеш, че пролетно време, при прехода от студено към топло, проблемът се засилва, да не се учудваш. Аз съм в 7-ми месец и питах АГ-то дали мога да се мажа с кремчета за разширени вени (Лиотон 1000 например), тя каза, че няма проблем. Спомена ми още някакво мазило, но не го запомних. Иначе помагат и редуващи се душове с топла и хладка вода, както и да стоиш/лежиш с вдигнати малко по-нависоко крака (на възглавница, да речем)

Общи условия

Активация на акаунт