Деца с турски фесове на главите...

  • 1 032
  • 12
  •   1
Отговори
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
В новините в 18ч. днес по Евроком една ''учителка'' решила да разиграе сценка послучай 3 март.Половината деца бяха опълченци, а другите турци, с фесове на главите.Децата бяха 4,5,6 годишни.В ерата на интернет могат да се намерят всякакъв вид нагледни материали, за да обясниш на децата дадено събитие,но да ги издокарваш като турски войници!?!?Добре че синът ми вече е голям...Не ми се мисли как бих реагирала, ако детето ми се върне с турски фес на главата в къщи.Хванах репортажа по средата, та не схванах точно тезата на ''учителката''...Ако някой го е гледал и му е прекипяло като мен, нека сподели.

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Навлизаш в дълбоки води!
Днес когато би трябвало навсякъде по света да сме толерантни един към друг, това изказване ми звучи много...хмм...няма да казвам думата.
Защо не погледнеш от театрална гледна точка. Всеки играе каквато роля му дадат.

# 2
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
Децата не са актьори...Те не могат да преценят и да изкажат мнение...Питам, дали родителите са знаели за въпросното театро,а колкото до толерантността,ами по-толерантни от нас има ли???

# 3
  • Мнения: 58
Малко по-късно в новините дадоха в малко градче до Гоце Делчев момичетата забрадени ходят на училище и
учат Корана. Колко толерантни трябва да бъдем? newsm78

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Навлизате в опасна дискусия.

Правила на Форумите:

......


8. Забранено е пускането на теми и мнения, съдържащи краен агресивен национализъм, ксенофобия и антисемитизъм, теми с расистка насоченост, мнения, съдържащи религиозна, идеологическа, политическа пропаганда, теми подклаждащи /или които могат да доведат до/ расова, културна, социална, религиозна, етническа и всякакъв друг вид дискриминация, омраза и нетолерантност, теми и мнения, целящи създаване на смут и предизвикване на страх, подклаждане на масова паника, както и теми и мнения с линкове към сайтове, съдържащи подобни елементи.

# 5
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
Ами ако Мод прецени нека действа...Казах само какво съм видяла по телевизията...Като майка, това което видях не ми хареса и споделих,Това е...

# 6
  • Мнения: 343
Извинявам се, но за мен това са глупави предразсъдъци. Това означава, че не трябва въобще да се играят пиеси в училище, защото никой не трябва да играе лошите герои. Хайде да не подценяваме интелигентността на децата.

# 7
  • Мнения: 2 401
Бреййй, какви идейни даскалИци..  но, трябва ми повече инфо, за да се изкажа адекватно.

# 8
  • Мнения: 672
Дано не му хрумне на някой да разиграва Баташкото клане  ooooh!

# 9
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
Децата са в детска градина,бе хора!4-5 годишни!!!Ако някой е решил да прави от 5 г. ми син артист,ами да ми каже,може пък да не искам...Айде, моля ви се...

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Сиси, това са твоите предрасъдъци, мнения, нагласи. Ако искаш да ги насадиш на децата си, ок, но не го прави тук - на обществено място. Бим Бам е дала цитат с правилата на форума.  Peace

# 11
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Аз не намирам нищо лошо в това, което е направила учителката. Тя навярно също е достатъчно толерантна към всичко, което се случва в Бг, но пък и достатъчно патриотка. И в този дух, жената е решила да "раздвижи" въображението и съзнанието на малчуганите, като направи нарочно тази постановка, с цел те да запомнят какво и как се е случило. Чувствайки се част от дейстивето, децата са по-стимулирани да помнят. Мами, при всички случаи тя не им е дала пушки и ножове, не ги е разделила на две, с бяла тебеширена линия по средата и не ги е накарала по зададен сигнал да се нападнат. Тази учителка е прекарала време с децата и се е опитала да ги научи на нещо.
Да се пазим, обаче, от онези учителки, които си пеят урока, излизат и се правят, че не виждат нищо, от всичкия ужас, който се случва пред очите им. Такива аз наричам "безпредметни".

Към авторката на темата - относно фесовете, децата няма как да се приберат с тях вкъщи, като се има предвид, че това са просто "театрални реквизити"  Wink. А и знаеш, че от детските ние сами си прибираме децата. Нищо лошо няма в това детето да знае коя нация носи фес. Спокойно, мила, просто малко в повече ти идва самия фес, като такъв. И никой няма право да те обвинява за това. Разбираемо е.

Йосиф Сърчаджиев, например, споделя че му е било много трудно да изиграе ролята си във "Време разделно". Но го е направил. За да го има филма. И да помним. И знаете ли коя сцена е заснета най-трудно, именно, защото той не е могъл да я изиграе спокойно - когато прегазва трапезата и погачите на българската сватба. Но го е направил ЧовекЪТ! Пък и фес има на главата. Ама знаем защо го е сложил, нали? Така и учителката е решила с децата. Да се запомни по-добре.  Peace

# 12
  • Мнения: 2 386
Дано не му хрумне на някой да разиграва Баташкото клане  ooooh!

 Laughing Взе ми думите от устата..

Общи условия

Активация на акаунт