Петиция за достъпна архитектурна среда за хората с увреждания!

  • 1 405
  • 24
  •   1
Отговори
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Моля подкрепете достъпната среда за хората с увреждане в България!
Страната ни е абсолютно не достъпна за голяма част от хората с двигателни проблеми. Нека със своя глас направим безпроблемно придвижването на хората с увреждания.

http://bgpetition.com/dostupnost-uvrejdania/index.html

# 1
  • Мнения: 6 029
Имате подпис от мен, желая ви успех  Hug

# 2
  • Мнения: 3 459
Покрай всички тъпи петиции в последно време, най-накрая и една важна!!!
Имате и моя подпис. Успех!   bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
 Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 958
Подкрепа и от мен.  Peace

# 5
# 6
 Hug БРАВО МАМА-значи можело!!!
за тая петиция е важно ,че се отнася и за абсулютно всички майки,които имат малки деца в количка ,затова е толкова значима за всички нас!!!

Помислете колко пъти е имало стъпала по който не можете да минете с количката,колко пъти тротоара е бил твърде висок ,и се е налагало да вървите по пътя...

"
Приятели, тази наредба е задължителна от 01.01.2005г. за цялата страна .
Започнете да търсите пътища и срещи по места с местната администрация за решаването и изпълнението й.

И не на последно място да отбележа , аз съм Общински съветник в нашият град и постоянно опитвам да се боря за по добра прозрачност за нашето съществуване ! За изваждане проблемите ни от папките и решаването им!"
Аз съм админ в няколко сайта и форума,но тая петиция е много важна зтова радостен съм че се разпрострнява и тук!

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 15:36 от ВЕНКО

# 7
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Побут  Peace

# 8
  • Мнения: 452
близо да нашия блок има тротоар направен с платформа за инвалиди- е познайте !Винаги има паркирани коли пред платформата !Каквото и да се направи - простотията си е простотия!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
И аз подписах, макар, че напоследък рядко подкрепям петиции.
Вярно е, че се отнася и до майките с колички, аз покрай това разбрах колко всъщност недостъпна е средата. Само че се замислих, че аз мога да вдигна количката за няколко стъпала и че при мен проблемът е временен, а хората с инвалидни колички са обречени на изолация. Забелязах също, че и повечето аптеки са с едно-две стъпала. Да не говорим за места, където уж има рампи, като подхода за един клон на една банка. Наклонът на рампата е около 45 градуса - егати подигравката!!!

# 10
Цитат
Приятели, ние си протестираме за Достъпна среда за Хората с увреждания, но явно всичко така се промива и отминава без резултатно.
Затова вчера, когато се връщахме от поредния протест за 'Достъпна среда за всички', си помислихме дали ще ни е невъзможно да се опитаме да напечатаме едни стикери, които да изобразяват нашия отличителен знак и поставен в знак 'Забранено', както и да е написано 'Недостъпно', и да облепим на всяко недостъпно обществено място във всеки град, навсякъде.
Какво мислите, дали ще ни забележат проблемите ?
Нека да прилагаме и снимки на обектите, където сме залепили стикера, за да се разбере след време, дали сме постигнали ефект или не, и пак да има снимка. Поставяйте стикерите на места, където няма да ги махне дъждът.
Още една от целите на акцията,подписка/петиция, акция със стикери...,като цяло целта е постигане на достъпна среда за всички  ,който живеят в страната ни

# 11
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Побут Peace

Тази петиция е много важна за независимостта на хората с двигателни увреждания.
Моля подпишете и разпространете! Hug

# 12
  • Мнения: 2 093
подписах. Крайно време е да се направи нещо. Хората с инвалидни колички дори не могат да придвижват по улицата. Дори знам случей, в който  на човек с инвалидна количка са отказвали да го качат на такси

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Дори знам случей, в който  на човек с инвалидна количка са отказвали да го качат на такси

Всъщност, ако човек с инвалидна количка иска да ползва такси, се налага специално да упомене това утежняващото вината обстоятелство, когато поръчва услугата.
Обикновено такситата отказват.

# 14
  • Мнения: 2 093
Дори знам случай, в който  на човек с инвалидна количка са отказвали да го качат на такси

Всъщност, ако човек с инвалидна количка иска да ползва такси, се налага специално да упомене това утежняващото вината обстоятелство, когато поръчва услугата.
Обикновено такситата отказват.

да ти кажа мислих да напиша, че таксиметровите шофьори отказват, но понеже знам само един такьв случай, не исках някой тук да ми скочи че обобщавам. Радвам се че ти го спомена. Отношението кьм хората с увреждания е безотговорно, дори много по-лошо от дискриминация, защото поне при дискриминация, това се прави с умишлено, а тук става вьпрос за пьлно безразличие.

Общи условия

Активация на акаунт