Вирусна пневмония

  • 49 621
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
Защо вирусна пневмония се лекува с АБ след като е причинена от вирус?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Защо вирусна пневмония се лекува с АБ след като е причинена от вирус?

Защото е причинена от вирус, но в дробовете вече има гной т.е вирусът е причинил бактериална инфекция на дробовете, а тя се лекува само с АБ.

# 2
  • Мнения: 94
И мен ме интересува това, защото вече два пъти лепваме вирусна пневмония и двата пъти лекуват детето с венозни АБ. А, ако инфекцията вече е станала бактериална, това не трябва ли да проличи по кръвната картина? newsm78 Защото на моя син и двата пъти изследванията бяха в норма и затова заключиха- вирусна пневмония. Ако няко с медицинско образование може да обясни, ще съм благодарна!

# 3
  • Мнения: 7 201
А, ако инфекцията вече е станала бактериална, това не трябва ли да проличи по кръвната картина? newsm78 Защото на моя син и двата пъти изследванията бяха в норма и затова заключиха- вирусна пневмония.
Мисля,че би трябвало да има отклонение в изследванията. Thinking
А рентген правихте ли?Само от там могат да заключат "вирусна пневмония".


Защото е причинена от вирус, но в дробовете вече има гной т.е вирусът е причинил бактериална инфекция на дробовете, а тя се лекува само с АБ.
Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
И мен ме интересува това, защото вече два пъти лепваме вирусна пневмония и двата пъти лекуват детето с венозни АБ. А, ако инфекцията вече е станала бактериална, това не трябва ли да проличи по кръвната картина? newsm78 Защото на моя син и двата пъти изследванията бяха в норма и затова заключиха- вирусна пневмония. Ако няко с медицинско образование може да обясни, ще съм благодарна!

Eдва ли само по изследвания са заключили. Трябва да е имало находки при преглед със слушалки. Има доста добри педиатри, които чуват хриповете от дробовете на слушалки. Другият начин е рентгенова снимка.

# 5
  • Мнения: 37
Здравейте! При нас се получи точно така. Даже пихме и трети, но по слаб от първия и втория. Нашата пулмоложка ни изписа и Имунобор Биотик за да не се стигне до диария от силния антибиотик, а после минахме на Кидс. Аз съм много доволна от резултата, макар и малко скъпо идва, но няма да съжаляваш. А антибиотиците са належащи, както пише веда33

# 6
  • Мнения: 94
Пневмонията и двата пъти я откриха първо на слушалка, а после се потвърди и със снимка. Особено първия път и без слушалка се чуваше свирене и детето се задъхваше. Температура почти не повишаваше. Първия път- до 37.7, като я смъкваше за половин час без лекарства, а втория път- до38, но преди да започне кашлицата, след това- 37.2. Сега започнахме Бронховаксом, поради препоръка на лекуващите в болницата, но съм с големи съмнения относно действието му. Дано да греша!

# 7
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Искам само да помоля всички майки, на които дечицата им са се разболяли от пневмония /независимо каква е/,
да са вслушват и да изпълняват това, което лекарите им казват
и да не си и помислят да не дават антибиотик, камо ли да мислят за хомеопатично лечение.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Искам само да помоля всички майки, на които дечицата им са се разболяли от пневмония /независимо каква е/,
да са вслушват и да изпълняват това, което лекарите им казват
и да не си и помислят да не дават антибиотик, камо ли да мислят за хомеопатично лечение.


 newsm10

# 9
  • Мнения: 371
Синът ми е на АБ венозно  от 3 дни.
С диагноза вирусна пневмония от снимка и кръвни изледвания.
Никакви други симптоми.
Никаква кашлица,никаква Т,вълчи апетит,никаква умора.
Даже е три пъти по-енергичен от нормалното.
Свят ми се зави да го гледам и слушам три дни ooooh!
Каква е тази болест,незнам...явно много сериозна,а детето ми на вид е здраво и енергично.

# 10
  • Мнения: 150
Tssvety, след като синът ти не е имал никакви симптоми за боледуване, как се стигна до снимка и кръвни изследвания? Какво ви усъмни, за да ги направите? Така излиза, че едно дете, което е видимо здраво, може да има вирусна пневмония Sad

# 11
  • Мнения: 371
Не съвсем.
Беше със зачервено гърло,кашлица и Т.
Лекувах без АБ.
Кашлицата спря за един ден,гарлото се успокои,Т поспадна.
Реших,че сме се преборили с някакъв вирус и го заведох на 3-ия ден лекаря да потвърди.
Но на слушалка се чуха хрипове,снимката показа вирусна пневмония.
А вечерта пак беше слушан,хрипове нямаше.
Явно сме я хванали съвсем в началото.

# 12
  • Мнения: 3 929
Не съвсем.
Беше със зачервено гърло,кашлица и Т.
Лекувах без АБ.
Кашлицата спря за един ден,гарлото се успокои,Т поспадна.
Реших,че сме се преборили с някакъв вирус и го заведох на 3-ия ден лекаря да потвърди.
Но на слушалка се чуха хрипове,снимката показа вирусна пневмония.
А вечерта пак беше слушан,хрипове нямаше.
Явно сме я хванали съвсем в началото.
Tssvety, Т поспадна или изобщо спадна и повече не е вдигал? Защото първоначално пишеш, че не имал нито кашлица, нито Т, а после пишеш, че е кашлял, но е спрял за 1 ден. Въпросът ми е провокиран от това, че ако така се развива една вирусна пневмония без никакви симптоми, то тогава повечето деца би трябвало да...... даже не искам да го пиша.

# 13
  • Мнения: 371
В деня на диагнозата(което е 3-4 след започване на разболяване)нямаше кашлица,а Т се повиши за последен път и не е вдигал повече.
Написах,че когато изследванията показаха вирусна пневмония нямаше вече кашлица,Т се беше повишила за последно.
п.с другите деца,които виждам в детско отделение кашлят

# 14
  • Мнения: 371
Искаше ми се да прочета повече мнения,защото тази болест ми е голяма загадка.Но явно не само на мен Wink

Общи условия

Активация на акаунт