Деца от различни бракове и голяма разлика в годините

  • 3 864
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте момичета.Моля тези които имат опит в отглеждането на деца от предишни бракове на техните съпрузи ,да ми кажат,възможно ли е да отгледаш едно дете от 5 годишната му възраст ,да го възпиташ и обгрижваш по най-добрият начин ,но без да влагаш чувство на обич.Възможно ли е,да не се отключва майчинското чувство към това дете ,дори когато имаш вече собствено .Какво е това мое сърце щом не мога да прегърна истински дъщерята на съпруга ми ,въпреки че аз съм я приела за своя.

# 1
  • Мнения: 589
 А защо се налага да и ставаш майка? Нали детето си има майка-пък и недай си Боже,да е починала, или в затвора или...Майката е една.
 Бъди и най-добра приятелка,повече не е нужно.

# 2
А защо се налага да и ставаш майка? Нали детето си има майка-пък и недай си Боже,да е починала, или в затвора или...Майката е една.
 Бъди и най-добра приятелка,повече не е нужно.

Подкрепям напълно!

# 3
  • Мнения: 2 374
Просто не се мъчи да и бъдеш майка.Няма как да изпиташ към нея това,което изпитваш към твоето собствено дете.Бъди и приятелка,бъди и упора,бъди всчико друго,но не и майка?А и съмнявам се,че самата тя би те приела като такава.

# 4
  • Мнения: 194
Бъди искренна Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 708
Не мисля че не обичаш това дете, просто не го обичаш колкото твоето  Peace

# 6
  • Мнения: 1 844
Не мисля че не обичаш това дете, просто не го обичаш колкото твоето  Peace

Peaceи аз мисля така..

# 7
  • София
  • Мнения: 888
Аз пък не мога да разбера  как се прави разликата в обичта между деца. Аз обичам всички деца. Забелязала съм го  в много ситуации - мои или други все едно -те са деца и ги обичам еднакво и бих се грижила по един и същи начин за всяко дете.Как  преценявате,че обичате едно дете повече от друго, макар че не  родено от вас?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Странно ,как така отгледала от 5 годишно, а има липса на обич!?
Кое те спира да дадеш обичта си?

# 9
  • Мнения: 158
Аз мисля, че имаш обич към него. Може би има някаква бариера като чели, между теб и него. Оф не мога да обясня какво точно имам предвид. Пък и майките май сме по ревностни ли... де да знам и аз.... колкото до децата от различни бракове, всичко е много относително, незнам....

# 10
  • Мнения: 96
Нарече ме мамо още първият месец ,след като се събрахме да живеем заедно.Започна да ходи на детска градина,след това на училище ,миналата година беше една прекрасна сияеща абитурентка.През цялото това време аз бях неотлъчно до нея .Няма разлика в отглеждането на едно дете родено и отгледано от биологичната си майка и начина по който съм я гледала аз.Когато обаче ми каже мамо гушни ме ,аз я гушкам, но с тялото си ,а не с душата и сърцето си, там е празно.Споделям с вас това, защото се чувствам виновна пред нея,естествено ,че това си знам само аз .Неразбирам защо след 15 години нямя капка обич ,а просто една даденост в семейството ни.

# 11
  • Мнения: 589
Когато обаче ми каже мамо гушни ме ,аз я гушкам, но с тялото си ,а не с душата и сърцето си, там е празно.
   Извини ме,но не те разбирам. Съжалявам те.

# 12
  • Мнения: 1 217
Не мислех,че е възможно такова нещо,дали пък сама не налагаш някаква бариера помежду ви Whistling

# 13
  • Мнения: 589
Не мислех,че е възможно такова нещо,дали пък сама не налагаш някаква бариера помежду ви Whistling
  И това "амнайсе" години ?! От камък да си...ама хайде да не казвам...

# 14
  • Мнения: 275
 Аз разбирам начина по който се чувстваш. Не го споделяй пред никого... нека си остане само за теб. Няма по-голяма болка от това за едно дете да разбере, че не е обичано от майка си, нали? Иначе ти имаш право да се чувстваш по този начин. Разумът е едно, а любовта е друго нещо...


Аз пък не мога да разбера  как се прави разликата в обичта между деца. Аз обичам всички деца. Забелязала съм го  в много ситуации - мои или други все едно -те са деца и ги обичам еднакво и бих се грижила по един и същи начин за всяко дете.Как  преценявате,че обичате едно дете повече от друго, макар че не  родено от вас?

На мен това изказване ми е меко казано странно. А за въпроса - не мисля, че може да се даде еднозначен отговор.

Общи условия

Активация на акаунт