Кога заспиват вечер децата ви?

  • 7 202
  • 167
  •   1
Отговори
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Този въпрос възникна в една друга тема за вечерното хранене на децата малко преди и около годинката  Hug
Освен кога заспиват, ми е интересно дали имате някакъв вечерен ритуал, подготвящ детето за заспиване и настройващ го към това. Успявате ли да ги накарате да заспят сами или стоите до тях, успивате ли ги, кърмите ли ги или нещо друго ...
Моите и двете момчета не заспиват рано. Опитвам се да накарам малкия да си легне рано, но уви - по-рано от 10 - 10.30 не заспива. И това е в добрите случаи. Понякога / като снощи / заспива след 11 часа. Не иска да заспива сам. Имам чувството, че като отидем в спалнята сякаш се разсънва и започва да щурее, да си играе ... Другият проблем е, че в повечето случаи не иска да заспи с баща си, а чака мен.

Е, ваш ред е ...  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
До почти 2 годинки заспиваше в 18,30-19 часа.
Сега, на 2г.4м. заспива в 20. Ритуал ни е да кажем "чао" на колите и автобусите от прозореца, също така заедно да пуснем щорите, после да го целунем и двамата с баща му.
Гася лампата и излизам, никога по никакъв начин не съм го приспивала.

# 2
  • Мнения: 27 524
Никога не е заспивал рано. Опитвала съм се всякакви варинати да пробвам - без следобеден сън, ранно ставане, ранно или много късно лягане - човекът си има други разбирания за нещата и вече го оставям. От много малък ляга с нас - около 24ч, а често, ако сме на гости, е седял без проблем, признаци на умора или да е вкиснат и до 5 сутринта. Като тръгне на градина може би ще има промени. Не се притеснявай от късното им лягане, предполагам после спят до по-късно или следобед, наваксват си. Криско поне до 12 откарва  Simple Smile Не казвам, че е правилно, но просто си има и такива деца  Blush

Също никога не приспивам или подготвям - гася, целувам и излизам  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
През седмицата е в леглото в 9 и заспива малко след това. В почивните дни - до малко по-късно.
Имаме си ритуал и той е: душ, миене на зъби, обличане, приказка в леглото и "Лека нощ". Винаги е заспивала сама, без аз да я приспивам по какъвто и да е начин. До преди около 1-2 години обаче, вечерния час беше 8 вечерта.

# 4
  • Мнения: 9 814
На година и малко заспиваше към 20 часа с шише мляко.

# 5
  • Мнения: 5 577
Хич не им давам на моите да избират - ляга се към 21:00 най-късно, понякога, рядко се е случвало и по-късно.
Баткото /4 год. и половина/ се къпе вечер, и си ляга - сам, в кошарата.
Бебето - малко до полюшвам в неговата кошара, но на ръце никога.
В 21:30 си сядам да си видя мъжа, а да ми се влачат и децата, не - загасям, излизам от стаята и толкова.

# 6
  • Мнения: 299
Уви заспиват към 11 ч. , а понякога и след това. Малкия дори като го сложим първо се поразхожда  на тъмно и после ляга. Не се впрягам от това.

# 7
  • Мнения: 1 523
Около 21.30-22.00 си лягат и двете.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Заспива около 22.30-23 часа. Сутрин става в 6.40часа за градина. Там спи редовно на обяд. А в събота и неделя става в 9.30 часа, не спи на обяд и пак си ляга по същото време вечер.

# 9
  • Мнения: 8 999
На тази възраст ритуалите за лягане започваха към 19 часа /ако сме си вкъщи, разбира се/ с вечеря, после баня, обличане на пижами и лягане в леглата около 21 часа. Казвам "Лека нощ!", гася лампите и това е. Никога не съм приспивала на ръце, нито съм стояла в стаята им докато заспят.

# 10
  • Мнения: 56
Записвам да следя темата.
Рая още заспива с млякото в ръцете ми, но предполагам, ще дойде времето, когато ще трябва да започнем ритуалите...

# 11
  • Мнения: 2 197
Винаги е заспивала сама. Никога не е приспивана. Когато беше по-малка и беше с памперс просто си заспиваше в един момент. Сега просто казва, че си иска  пижамата и си отива в леглото. Когато не и се спи съвсем и разказвам приказки (3 броя,за зайчето, кучето и котето, аз ги измислям в момента, защото тя не може да издържи "цяла" приказка). Обикновено след третата вече спи.
По отношение на часа - никога не е заспивала преди 22.30. От първия си ден в къщи. Сега редовно го откарва до към 23.00  и по-късно. Снощи се прибрахме в 1.30. Не виждам причина да я уча да ляга рано. При всички положения ставането и сутрин е мъка. Но пък беше най-чудесното бебе на света - преди 9.30 не се е будила Laughing

# 12
  • Мнения: 575
Почти на годинка е. Заспива си сама в стаята, около 19.00, най-късно 20.00. Нямаме никакви специални ритуали, заспива без приспиване. Засега е така, нататък ще видим, ще се радвам да й чета приказки, като започне да разбира Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 296
Малко ми е странно да чета,че има деца,които никога не са приспивани.

Моите деца заспиват сравнително късно,каката след 23ч,малкия-около 22-22.30.
И двамата си имат режими,които сами са си създали и следвам.Кърмени са и двамата
до година и половина,за мен това е било присипването.След тази възраст-вечеря,баня,пижама-и по леглата.
Целувка и, евентуално,ако баща им си е вкъщи разказва приказка на Мира.

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Проблеми със спането никога е нямало (да чукна на дърво).
Вечер в 20ч го къпя и в леглото. Лампата гася в 21ч. най-много още 5мин да чувам гласа му и заспива. Буди се около 7.30-8ч сутрин.
Следобед спи от 13ч до 16.30ч.

Общи условия

Активация на акаунт