Бързо въпросче за адаптирано мляко

  • 820
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 451
Мили мами,ние се кърмим,но имам в къщи една цяла опаковка Аптамил,единият пакет от която е отворен-Млякото е в срок на годност до октомври,но използвахме малко от него преди 5 месеца-тогава бях за 2 дни в болница и се наложи да храня бебата с него.
Сега баткото-на 9 години проявява голям интерес към него.Нещо е взел да се прави на бебе и като имате предвид,колко е злояд,не искам да му отказвам млякото.В къщи се правим на маймуни,само и само да прояде,но той пак е зле с апетита.
Въпросът ми е-Мога ли да му дам от отворения пакет или направо да го изхвърля.Ще ми е жал да го хвърля,но ако няма начин... Cry
Благодаря ви!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 032
Ами по принцип на опаковките си пише, че когато са отворени трябва да се използват до три седмици

# 2
  • Мнения: 8 451
И аз така знам,но нали става въпрос за по-голямо човече.. newsm78.
Аз вече му отворих новата опаковка,ако трябва,ще изхвърля старата,ама е почти цяла. Sad
Нали ако си купиш сухо мляко,това за 3-те седмици не важи?
Или съм в грешка?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Давай му го смело,това са презастраховки на производителите

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ех, бе Емиа!
Ами вземи направи един домашен шоколад с опаковката старата, па ме викни (ще си нося голямата лъжица сама) и после стой и ме гледай как ма'ам Wink
Това за трите седмици важи след отварянето на опаковката, но аз - правилно или не - го използвах доста по-дълго време.

# 5
  • Мнения: 8 451
Ако пуснеш рецепта,веднага ще спретна едно шоколадче. Laughing
Има ли нещо в библиотеката?

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
В Готварския имаше рецепти Simple Smile
Да не забравиш да ме викнеш... и колет с бурканче (литрово) става също Wink

# 7
  • Мнения: 1 032
Мммммм- това си е велика идея за течния шоколад  newsm10 Не съм велик готвач, но това го умея, пък и имам пакет и половина самотен Милумил  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 807
Аз лично не бих го давала на детенце, пък било то и по-голямо.

Ако не сте шоколадо-маниаци, можеш и в кафенцето да си добавяш от престоялото отворено мляко  Wink

# 9
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
С мъжа ми използвахме за суха сметана отворено повече от 3 седмици адаптирано мляко.
Друго си е да питаш Нутрилон или Нестле Н.А. искате в кафето, нали  Laughing?

# 10
  • Мнения: 8 451
БЛагодаря ви ,момичета!Засега се въздържам,ако ми дойде музата мога да направя шоколад!

Общи условия

Активация на акаунт