Витамини за коса и кърмене???

  • 3 652
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте,напоследък много ми капе косата и една позната ми даде витамини, но незнам дали мога да ги пия???Витамините се казват-Витални(подхранващи) капсули за коса на д-р Вайндрих-хранителна добавка.
Съдържание-Екстракт от просо,екстракт от полски хвощ,калциев пантотенат,витамини В2,В6хидрохлорид,В1-хидрохлорид и биотин.Ако някоя мама ги е пила по време на кърмене или знаете някои други,моля споделете . newsm78

# 1
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 298
В упътването пише ли да могат да се пият по време на кърмене???

# 2
  • Мнения: 80
Ми аз нямам кутийката newsm78,дадоха ми ги без нея,затова питам дали някой знае нещо Embarassed

# 3
  • Мнения: 9 467
В този сайт напиши името на витамините и прочети листовката Wink:
http://www.framar.bg/
А ако пиеш само фолива к-на, ще получиш също добър резултат Peace

# 4
  • Мнения: 141
За косопада ,моята фризьорка ми даде едни ампулки за мазане.Всичко е съобразено с кърменето и не попадат в кръвният поток,действат локално на място.Имаше голям ефект,сега започна да ми расте нова коса даже.Мама с бебешки коси hahaha Joy.Важното е ,че овладях този огромен косопад.

# 5
  • Мнения: 2 616
Аз ти препоръчвам лененото масло - хем действа благотворно на храносмилателната система, кожата,косата и ноктите, хем добавяш ненаситени мазнини към кърмата си, което ще помогне на детенце при развитието и нарастването на мозъка му и за добрата структура на кожата му   bouquet

Не мога да видя колко е голямо бебето, но имай предвид, че към 4 месец някъде започва да пада усилено твоята коса,която не се е подменяла по време на бременността ти, да не би косопадът ти да съвпада с този процес?

Ако е така, не се притеснявай, всичко е период и скоро ще мине, няма да падне повече от "необходимото" количество коса   bouquet

# 6
  • Мнения: 317
Аз пиех Ревалид през този период и слагах ампулите на Виши Peace

# 7
  • Мнения: 60
Аз ти препоръчвам лененото масло - хем действа благотворно на храносмилателната система, кожата,косата и ноктите, хем добавяш ненаситени мазнини към кърмата си, което ще помогне на детенце при развитието и нарастването на мозъка му и за добрата структура на кожата му   bouquet

А става ли ленено масло в целулозни капсули с добавен натурален витамин Е? Имам ленено масло Omni Oil - на една швейцарска фирма, но ме е страх да ги пия. Преди време имаше някаква тема за лененото масло, ама мненията дали е полезно или не бяха много противоречиви, та нищо не разбрах Embarassed

# 8
  • Мнения: 80
Благодаря ви момичета  bouquet ,бебчо е вече на 8 месеца,аз фолиева киселина си пия редовно и пих и от тея капсули и нищо му няма на бебчето Wink.Ние се кърмим понякога сутрин и задължително вечер и през нощта два три пъти.

# 9
  • Мнения: 690
по-добре пий витамини за бременни - Ценрум матерна и др.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 616
Аз ти препоръчвам лененото масло - хем действа благотворно на храносмилателната система, кожата,косата и ноктите, хем добавяш ненаситени мазнини към кърмата си, което ще помогне на детенце при развитието и нарастването на мозъка му и за добрата структура на кожата му   bouquet

А става ли ленено масло в целулозни капсули с добавен натурален витамин Е? Имам ленено масло Omni Oil - на една швейцарска фирма, но ме е страх да ги пия. Преди време имаше някаква тема за лененото масло, ама мненията дали е полезно или не бяха много противоречиви, та нищо не разбрах Embarassed

Не мисля, че е проблем.
Ако видиш, че детенце има някакви дерматити по кожата или че кожата му става по-груба е възможно да си разбутате нивата на омега 3-6 и 9, тогава ги спри, но аз се чувствам страхотно с тях и най-искрено и препоръчвам  Peace
Пий месец-два и после ги спри -нека не е постоянно, редувай различни неща.

Всеки е индивидуален, виж след седмица-две как се чувстваш и реши дали да продължиш - аз се обривах от витамините за бременни, така и не можах нищо да пия. И до сега съм чувствителна и не мога да пия всички добавки - Матерната точноме изприщва като болна от шарка примерно  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 60
IvelinaAtanasova, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт