Постоянните зъбки никнат леко жълтеникави...

  • 1 549
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 183
Привет, мами!
Не знам доколко темата е за тук, но не намерих къде другаде да я пусна.
Проблемът не е съвсем здравословен
На синът ми започнаха да му падат зъбките (вече три на брой) и един е поникнал нацяло.
Прави ми силно впечатление, че новото зъбче не е така бяло, като млечните. Абе направо си жълтее в сравнение с тях ...
Моля някой с опит или знания в областта да се включи по темата.

# 1
  • Мнения: 9 990
Майка, ужасно съжалявам, че не мога да ти бъда полезна.Може пък такъв цвят да са си зъбките.Моите също не са снежно бели били никога.Посетете стоматолог.
Аз те моля, ако мога да използвам темата ти, че да не пускам втора относно детски стоматолог, при все, че проблемът ми е друг!Ако не друго, поне ще имаш координати на детски стоматолози! Praynig
Копирам от другата ми тема:

Много моля първо към модератор-за известно време да оставите темата, Знам, че не е за тук, но предвид празниците се надявам тук да се види от повече хора темата ми.Всъщност-ще пусна една и в Здравния паралелно.
Спешно ми трябва детски стоматолог.Ще се вади зъбче, така че ако може да е и добър/внимателен към детето/
Проблемът е, че зъб е пробил на втора линия и то доста се вижда, кога е станало-не ми се мисли-перманентно и гледам в устата, защото се клатят двете предни зъбчета и чакахме с нетърпение да паднат Самички, да викаме Феята на зъбчетата и т.н.Е, вчера, докато отново гледахме колко се клатят и ще падат ли-видях че е пробил зъб отзад, доста по-широк е и завзема мястото на първи и втори преден.Проблем е, че и всъщност двата първи предни не се и клатят кой знае колко.Освен, че се проваля празника на детето, усещането, че пада зъбче, ме притеснява дали няма да се вади и втория, въпреки, че той пък грам не с е клати.Въобще-помагайте с инфо, ако ви се е случвало или ни пращайте на добър стоамтолог. който да се навие да работи утре...

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
пенелопа, дежурни детски стоматолози има в "Медстом" - на ъгъла на "Дондуков" и "Раковска", тел. 981 00 00. Но не знам на кого ще попаднете по празниците. Иначе там имам пълно доверие само на доц.Маркова, само че за нея часове дават след месец и нещо  Confused а на вас ви трябва по - бързо.
Но и утре да не отидете, не е страшно.
На моя колежка дъщерята е на 6г.2м., има същия проблем с долните зъбчета. Проби постоянното зад млечното, което се клатеше малко. Извади го зъболекар, с упойка. И постоянното зъбче започна много бързо да се намества. Сега с второто май ще процедират по същия начин. Очевидно не е рядко срещан проблем.

# 3
  • Мнения: 9 990
Много ти благодаря, и аз така знам,че ще се намести, но някак, като видях какво се случва ми стана криво.То е ясно, че ако трябва и шина след врем,е ще носи, с криви зъби няма да я оставя, искаше ми се да и спестя.Искам да го направим утре, защото след това се зарежда един месец с нон-стоп работа, а и с  бебето няма да имам особено възможности.Отделно, че се отработват съботи, а в неделите съм на изпити-ще протакаме, ако не отидем утре, а не е добре да се чака.Пусто обаче-национален празник!А седмицата преди празниците бях вкъщи-болна, немислимо е да излизам от работа, чувствам се зле така, че отсъствам по "мои" дела...те не питат кога мога де, ама не мога и да го оставя детето така, абсурд.
Още веднъж, много ти благодаря, сега звъня!

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Мен ако питаш, тази работа може да я свърши и не детски стоматолог. Просто ви трябва внимателен зъболекар, който да има търпение и да не стресне детето. Иначе самото вадене на зъбчето е за секунда, щом вече се клати.

# 5
  • Мнения: 1 685
Здравейте. Отговарям на Майка- на моето дете също зъбчетата са по жълти отколкото млечните. Не знам на какво се дължи но може и да е нормално.
пенелопа на моята дъщеря едното зъбче не беше паднало, а зад него стоеше вече второто. Много се бях стреснала защото аз съм носила шини и знам какво е. Не изстърпях и отидох на зъболекар. Зъбчето го махна за секунда без да е слагал никакви упойки  Peace След няма и месец се повтори същата ситуация и със следващото. Отново бяхме на зъболекар. Извади и него. Каза че самите нови зъби избутват старите и няма проблем. Това всичко беше лятото. Новите зъби бяха ужасно криви. Започнах да питам дали ще се оправят. Каза че рано падат зъбките, устата е малка и няма място за новите. С възраста устата се разширява и всичко щяло да си дойде на мястото. Сега вече са почти изправени но все пак има още какво да се желае. Преди една седмица падна трето ,но за сега не виждам да е пробило постоянно.
Дано няма никакви проблеми и с децата на двете   Hug Успех

# 6
  • Мнения: 9 990
Благодаря ви, записах час за утре сутрин в медстом.То е ясно, че ще се вади, макар и да не се клати никак силно, а едва забележимо.Аз самата съм носила шина и знам, че е неприятно, но ако се налага по-натам няма да се поколебая.Чудно ми е как пробиват отзад, при все, че ми бяха казвали, че млечните създават канала за постоянните-т.е. те заемат действително тяхното място. newsm78

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И на моя син постоянните са по-жълти.
И двамата с баща му за съжаление нямаме снежнобели зъби, така че го приемам без излишни драми...

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Благодаря ви, записах час за утре сутрин в медстом.То е ясно, че ще се вади, ...

Успех!  Peace Дано попаднете на свестен зъболекар!
Носи Здравната книжка на детето, там работят с касата.
И да пишеш после как е минало.

# 9
  • Мнения: 306
Отговарям на МАЙКА - това е нормално, в смисъл постоянните зъби са малко по-жълтеникави от млечните, защото са по-минерализирани. Това ми отговори нашата стоматоложка, която е детски стоматолог по специалност. Било нормално да са по-жълти - от водата, която с по-високо съдържание на определени минерали, от храната и т.н.  Вече ако след като порасне детето (в периода когато започва да обръща внимание на външния вид и всичко останало) и това го притеснява може да се приложи процедура по избелване на зъбите.

# 10
  • Мнения: 5 183
Благодаря на всички за отговорите.
Те всъщност не никнат жълти, а леко по-жълтеникави от млечните и до тях се набива на очи разликата.

# 11
  • Мнения: 9 990
Благодаря ви, записах час за утре сутрин в медстом.То е ясно, че ще се вади, ...

Успех!  Peace Дано попаднете на свестен зъболекар!
Носи Здравната книжка на детето, там работят с касата.
И да пишеш после как е минало.

Еми готово.Детето се държа перфектно, извадиха два зъба, прибрахме ги и довечера-под възглавницата.Похвалих а я много, тя има опит де.Аз съм много доволна.Благодаря ви за координатите! Hug

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
 Hug Бравоооо!
Феята на зъбките май ще ви посети тази нощ  Mr. Green и ще бъде щедра - цели два зъба!
Кой лекар уцелихте на дежурство?


# 13
  • Мнения: 9 990
О, феята е е чедра, даааа!
Еми аз понеже бях и с бебето, се насметох, та не помня.Една младичка.... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт