Песнички в яслата

  • 4 874
  • 6
  •   1
Отговори
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
В яслата учителките се занимават с децата и това е ясно. Но аз се чудя какво им пеят,за да мога и аз да пея вкъщи. Хубаво е да знам. Бяхме в Испания и там ни даваха листове с песните и стихотворенията който учат. Моята дъщеря пее някои песнички и горе долу я разбирам,но някои не. Пее за - Червената шапчица,Мама ми купи днес,Мила моя Мамо,Зайченцето бяло и др. Знаете ли и вие някои който пеят?  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 042
На ризката, на джобчето
скъсало се копчето.
Боц от тук, боц от там,
копчето заших си сам.

# 2
  • Мнения: 2 090
Практика е да се изнася на инф. табло програмата за седмицата,стихчета,песни и т.н.

# 3
  • Мнения: 2 110
В повечето детски заведения пеят едни и същи песнички. но ,все пак е добре да попиташ госпожите и да ти дадат текста. Аз така правя,защото се чувствам много неудобно когато детето ми пее,а аз не мога да му помогна ,ако забрави нещо.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 686
И на нас обикновено ни ги пишат на таблото, обаче моя син постоянно ме изненадва с някои нови, които не са там. Търся в нета, по това, което съм разбрала и обикновено ги намирам  Grinning
Ето някои от любимите ни:

Стига, Мечо, мед си ял,
че си пак надебелял
и кожухът ти от миналата есен
вече ти е станал много тесен.


Таралеж, таралеж,
знаеш само да бодеш!
Пипнах четината гъста,
ох, че си убодох пръста!


Ходи, ходи Баба Меца
крушки да събира
за дечицата си малки
меки ги подбира.

А след нея тичкат
малките мечета
тичкат, тичкат, тичкат
с босите крачета.

Ето тук има доста: http://zadecata.com/deteto/index.php?page=0_1_2_2#SM32

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
За яслата не знам, но аз съм купила няколко диска с детски песни и синът ми ги знае почти всички наизуст и си ги пее.
Единият диск е с най-пуполярните песни - "Зайченцето бяло", "Оранжево небето", "Зеленчуци който не яде", "Чело коте книжки", "Часовник" и др....
Другият е със зимни коледни песни, третият с пролетни и Великденски, 4-ти - Песни за животните от цял свят, 5-ти - песни за Лека нощ от цял свят.
Пускам дисковете по негово желание, той си има любими песни.

# 6
  • Мнения: 9 814
В яслата ги учеха на най-елементарните детски песнички: "Зайченцето бяло", "Хей, ръчички", "Зеленчуци, който не яде".
В общи линии нищо особено.
В повечето детски заведения пеят едни и същи песнички. но ,все пак е добре да попиташ госпожите и да ти дадат текста. Аз така правя,защото се чувствам много неудобно когато детето ми пее,а аз не мога да му помогна ,ако забрави нещо.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт