Това благотворителност ли е ?!

  • 8 529
  • 186
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 749
Не знам дали сте обърнали внимание на съботния очерк във в. "24 часа" от вчера....темата беше предаването "Стани богат".
Наред с историята на предаването, наред със статистиката, прочетох, че в следващите няколко дни в "Стани богат" щели да играят известни личности за благотворителни каузи...На кратко:
1. Министър Николай Василев ще играе за варненско семейство, страдащо от стерилитет - макар и семейството да са негови познати, да, чудесно...разбирам и подкрепям  Peace

2. Орлин от "Кафе" ще играе за негов приятел ключар, който живеел скромно Rolling Eyes 'Ми то и аз живея скромно, ама...преглътнах и това, защото реших, че Орлин няма да изкара кой знае колко пари  Crazy

3. Марта Вачкова щяла да играе за дъщерята на наш артист (простете невежеството ми, но за мен той е непознат...приемам, че вината е в моята некултурност), която мечтаела да следва в чужбина. То и аз мечтая за много работи, но...приех и това.

Но това не е всичко...най-интересното оставих за "десерт"...

4. Данчо Караджов и група "Сигнал" ще играят, за да съберат пари за новия албум на Лора Караджова Shocked Shocked Shocked Shocked

Това последното за мен е върха на цинизма и простотията. И циничните са не толкова Данчо и "Сигнал", дето ще играят вкупом за благородната кауза, а тия, дето позволяват това да се случи, а и най-вече да се излъчи по национална телевизия....
Не искам да си представям как ще се почувстват гледайки този фарс хора, които наистина се нуждаят от пари. Хора, които търсят начин да спасят живота на децата си ще гледат как баща събира пари, за да задоволи каприза на дъщеря си. Close

Изобщо се замислих за благотоворителноста на Нова Телевизия в последните няколко години... и някак ми изплува "Сделка или не"... където Венета Райкова спечели 75 хил. лв, с които погаси кредита си за жилище...И то от телевизията, в която тя работи  Shocked
А служител на "Кока кола" че и членовете на семейството му няма право да участва дори за стъклена чаша в игра, организирана от компанията. 
И то да беше само Венета...да си замълчиш...

Какво се оказва?!...лековерните зрители изпращат скъпоплатени смс-и, за да могат разни индивиди, избирани по нерегламентиран начин да решават финансовите си проблеми.... Sick

Ако знаех как се пуска анкета щях да ви попитам - "Бихте ли си купили албума на Лора Караджова?" и след това да изпратя резултатите (които подозирам какви ще са) на Ники Кънчев и сие...да видят за какво си дават парите...


# 1
  • Мнения: 17 546
"Стани богат" като започне "благотворителните" си предавания, които вече са много повече като брой, отколкото тези с хора, пълнили им сметките с СМС-и, се превръща в нещо по-жалко и от фарс... Както и когато се изреждаха всичките "блестящи" мозъци от поредния сезон на ББ.
Това за албумчето на ДанчоКараджовата щерка е повече от наглост. ooooh! Отделно е това, че като е дъщеря на фронт мена на Сигнал, не означава, че е певица. Пък и другите "светли" каузи са... хвани едната, удари другата. За нашите мечти кога ще играе някой? Tired

Комерсиализира се до пръсване нова ТВ. Във всяко едно нещо. Ето прекрасната европейска намеса! Нали новите собственици са шведи? Маята на Европа...

# 2
  • Мнения: 516
Лора Караджова не е виновна, че има известен баща. Да, поради тази причина, тя е с едни гърди напред в състезанието. Но! Да си млад артист в България изобщо не е толкова лесно. Имате ли представа, колко струва издаването на един албум? Не е необходимо да се настройваме срещу момичето, само защото се е родила в правилното семейство.

# 3
  • Мнения: 227
Всъщност и на мен това ми направи впечатление, че и при Стани богат и при Това го знае всяко хлапе, "благотворителните" предавания са повече от тези с обикновени играчи. Пък и ми прави впечатление и това, че напоследък измислят идиотски трудни въпрости, които да затруднят максимално играча, та да не се случи изобщо да вземе повече от 5000 - 10000 лв. евентуално  ooooh!

Но определено за каузите за които ще играят гореизброените личности - просто нямам думи.   Naughty

# 4
  • Мнения: 7 837
Всеки има право да се бори за някаква кауза, дори и тя да изглежда цинична и смешна за друг.
Прекалено преекспонирате и експлоатирате благотворителността.

# 5
  • София
  • Мнения: 749
Флор, очевидно не разбираш какво точно искам да кажа...
Убедена съм, че Данчо Караджов може да намери и други начини за финансиране на албума на дъщеря си, а не чрез организирани в тяхна чест игри в националния ефир.
Да си видяла на Графа родителите да "печелят" по подобен начин? Или пък на Теди Кацарова?  

# 6
  • Мнения: 17 546
Имате ли представа, колко струва издаването на един албум?
На всяка цена и с всички средства ли трябва да издадеш албум, само защото си дъщеря на известен и талантлив баща, въпреки, че ти по принцип не си особено талантлива? (отнесено към Л.Караджова)


Всеки има право да се бори за някаква кауза, дори и тя да изглежда цинична и смешна за друг.
Прекалено преекспонирате и експлоатирате благотворителността.
Разбира се! Нека се бори, но това ли е начина, чрез натрапване? Мисля, че точно тези предавания преекспонират своята благотворителност, а за експлоатирането на същата... да не говорим. То е просто в безмерни количества. Така или иначе губят аудитория в крайна сметка.

# 7
  • Мнения: 274
Една от характерните черти на БГ-звездите е, че за благотворителните си участия получават хонорар.

Другата е, че се налага да обясняват кои са, когато се запознават с някого.


За Графа кво да говорим....Щом той успя да стане звезда...  Mr. Green Не бе, не е лош Графа, но просто не ме кефи.

Мъка.

# 8
  • Мнения: 4 892
Нищо кой знае колко фрапиращо не виждам, ВаняМ.
Обикновено не е лошо известни лица, да застават зад някаква кауза и да я популяризират. И четирите случая са такива.  

# 9
  • Мнения: 274
Лора Караджова не е виновна, че има известен баща. Да, поради тази причина, тя е с едни гърди напред в състезанието. Но! Да си млад артист в България изобщо не е толкова лесно. Имате ли представа, колко струва издаването на един албум? Не е необходимо да се настройваме срещу момичето, само защото се е родила в правилното семейство.

Лора е готина пичка, но трябва да отбележим, че е от този тип звезди, които познават почти всичките си фенове поименно.

# 10
  • Мнения: 516
ВаняМ , сигурна съм, че идеята не е на Данчо Караджов. Сложи ръка на сърцето си и признай -  ако ти се даде такъв шанс за собственото ти дете, няма ли да го използваш?
Марадона, не обсъждам феновете. Въпросът е принципен.

# 11
  • Мнения: 4 892
Убедена съм, че Данчо Караджов може да намери и други начини за финансиране на албума на дъщеря си, а не чрез организирани в тяхна чест игри в националния ефир.

Например?
Ето, намерил е начин.

# 12
  • Мнения: 274
Марадона, не обсъждам феновете. Въпросът е принципен.

И аз не обсъждам феновете а спецификата на българските звезди. ДА бе, знам- -темата е друга. Но кво от това?

# 13
  • Мнения: 17 546
Аз пък като виждам, че детето ми не е толкова талантливо колкото ми се иска, няма да чакам само да ми свирнат, за да го пробутвам насам и натам, и зорлем да го натрисам на хората, а то милото не може да събере толкова фенове, че да напълни един тролей с тях. Та то си е до хората, а не до имената им.

# 14
  • Мнения: 274
Убедена съм, че Данчо Караджов може да намери и други начини за финансиране на албума на дъщеря си, а не чрез организирани в тяхна чест игри в националния ефир.

Например?
Ето, намерил е начин.

Аз не разбирам много много , но примерно една новоизлюпена звезда като Дъфи да речем, как събира пари за дебютен албум?
ДО сега си мислех, че отива при няколко лейбъла и който я хареса - издава албума, съответно го финансира.
Не съм на ясно и затова питам.

Общи условия

Активация на акаунт