Много странен казус за намирането на моята сестра?

  • 3 357
  • 29
  •   1
Отговори
Добър ден на всички и честита баба Марта.Преди 4 месеца отидох до общината за да си извадя документ за наследници и там пишеше че имам сестра след проведен разговор с майка ми се оказа така и че я е оставила за осиновяване поради ред причини.Преди месец се сварзах ме с адвокат за да види тази история защо не е изтрита от данните на моята майка след като е била оставена оше в родилния дом и се е подписала че се отказва от детето а дори и до общината е ходила тогава и там са и каза ли че след като подпише и вече няма да фигурира в нейното ЕГН.Днеска ни се обади пак адвокатката и ни саобши,че нашия случай е 1 на 1000000 защото детето е живо обаче няма никакви документи,защото е било направено така че все едно е починало.Прикрити са всякакви следи и че ако водим дело ще трябва да докава ме че се е родило а пак няма никаде дори и консервиран акт (както му се казва)за раждане а дори и смъртен няма.И щяло да баде мнго трудно за доказване.И се питам как може да съществува такава сакапна даржава като нашата и да се правят толкова подли неща.Забравих да кажа 4е е родена на 22.12.77г и тогава по тошево време сигурно е можело такива неща.Благодаря за отделеното време и все пак Честита баба Марта.А ако някой има случай като моя моля за малко помощ?

# 1
  • Мнения: 1 669
Препрочетох няколко пъти поста ти, но така и не разбрах... Ти радваш ли се, че имаш сестра, или просто се налага да делиш с нея имотите? newsm78

# 2
Извинявай много ама се радвам,ако не беше така нямаше да се сваржем с адвокат,защото аз документа за наследници си го вадих поради отпускането на пари за раждане на дете,а не заради имоти.

# 3
  • Мнения: 1 669
Ок, не съм те разбрала... Embarassed

# 4
  • космополитно
  • Мнения: 941
Не знам Бобкас! newsm78 И на мен не ми беше ясна идеята за пускането на тема!? И обикновено много се въздържам от оценки и упреци!...

 Но тук  бях чувствителна към думите:

... отидох до общината за да си извадя документ за наследници и там пишеше че имам сестра след проведен разговор с майка ми се оказа така и че я е оставила за осиновяване поради ред причини.Преди месец се сварзах ме с адвокат за да види тази история защо не е изтрита от данните на моята майка след като е била оставена оше в родилния дом и се е подписала че се отказва от детето а дори и до общината е ходила тогава и там са и каза ли че след като подпише и вече няма да фигурира в нейното ЕГН.Днеска ни се обади пак адвокатката и ни саобши,че нашия случай е 1 на 1000000 защото детето е живо обаче няма никакви документи,защото е било направено така че все едно е починало.Прикрити са всякакви следи и че ако водим дело ще трябва да докава ме че се е родило а пак няма никаде дори и консервиран акт (както му се казва)за раждане а дори и смъртен няма.....И щяло да баде мнго трудно за доказване...

 Не долових и радост от изникването на една жива сестра там нейде!... Майката си е мълчала и вероятно не е очаквала, че "онзи случай" в миналото й няма да е изтрит...

"Ако водим дело", то ще е за да издирим и прегърнем оказалото се оцеляло дете или за да го изтрием от списъка  на наследниците!? Thinking
 Ако е второто, то ето откъде се корени огорчението и недоверието към мотивите на биологичните родители и роднини у списващите тук пораснали осиновени деца!

# 5
  • Мнения: 1 249
Добър ден на всички и честита баба Марта.Преди 4 месеца отидох до общината за да си извадя документ за наследници и там пишеше че имам сестра след проведен разговор с майка ми се оказа така и че я е оставила за осиновяване поради ред причини.Преди месец се сварзах ме с адвокат за да види тази история защо не е изтрита от данните на моята майка след като е била оставена оше в родилния дом и се е подписала че се отказва от детето а дори и до общината е ходила тогава и там са и каза ли че след като подпише и вече няма да фигурира в нейното ЕГН.Днеска ни се обади пак адвокатката и ни саобши,че нашия случай е 1 на 1000000 защото детето е живо обаче няма никакви документи,защото е било направено така че все едно е починало.Прикрити са всякакви следи и че ако водим дело ще трябва да докава ме че се е родило а пак няма никаде дори и консервиран акт (както му се казва)за раждане а дори и смъртен няма.И щяло да баде мнго трудно за доказване.И се питам как може да съществува такава сакапна даржава като нашата и да се правят толкова подли неща.Забравих да кажа 4е е родена на 22.12.77г и тогава по тошево време сигурно е можело такива неща.Благодаря за отделеното време и все пак Честита баба Марта.А ако някой има случай като моя моля за малко помощ?

Вариант 1:
Ако си вадила У-е за наследници на майка си, то  значи, че  тя не е жива.
А как тогава говори с нея след като си извади това удостоверение ?
Студио Х ....
Контакти с отвъдното ... Shocked

Вариант 2:А ако си е жива майка ти, то няма как да си получила У-е за наследници на майка си. За кого е това У-е?  Баща?  Друг?

ИЗВОД: Нещо не си наясно.
Или искаш да провокираш подробни обяснения, от които се нуждаеш, но не смееш да поискаш, та се налага да имитираш толкова неграмотноописана случка.

Иди си го изясни и пак ела, защото мамите искрено те приемат и съветват, а ти говориш невъзможни неща.

Вариант 3: Не е ясно с какво питие си посрещнала празниците ... Laughing
А ако си си вадила за себе си У-е за наследници, то значи всички тук не сме живи (след като ни го споделяш)  Sunglasses Sunglasses Sunglasses

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 00:29 от Miraetta

# 6
Извинявайте много ама май не четете че си вадих документи за У за мене,не на майка ми и там излезе че имам сестра.Пак другото го разбра адвокатката така че не пишете глупости.

# 7
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
А не си ли вадила Удостоверение за родствени връзки?
Защото Удостоверение за наследници, в което да излезе, че имаш сестра може да си извадиш само и единствено след смъртта на майка си (иска се смъртен акт задължително)!
 
От сърце ти пожелавам дълги години да не ти се налага да вадиш такъв документ!  Grinning

# 8
  • Мнения: 128
Удостоверение за наследници се вади и след смърт на бащата(аз съм вадила за голямо съжаление),за да фигурира там сестрата,то тя явно е от същия баща или родена по време на брака.

# 9
Не не е от същия баща друг е бил и това беше очно документ за наследници.Искаха ми го за да ми отпуснат 250лж. за раждането на дущеря ми.Изжадих си го лично аз само с лична карта.

# 10
  • Мнения: X
Не не е от същия баща друг е бил и това беше очно документ за наследници.Искаха ми го за да ми отпуснат 250лж. за раждането на дущеря ми.Изжадих си го лично аз само с лична карта.

За изплащането на еднократната помощ за раждане НЕ се изисква удостоверение за наследници, затова и аз съм настроена скептично.

# 11
  • Мнения: 1 249
Не не е от същия баща друг е бил и това беше очно документ за наследници.Искаха ми го за да ми отпуснат 250лж. за раждането на дущеря ми.Изжадих си го лично аз само с лична карта.

За изплащането на еднократната помощ за раждане НЕ се изисква удостоверение за наследници, затова и аз съм настроена скептично.

Иска се и още как  Sunglasses.
Плюс удостоверение кога за последен път си изруси косата, издадено от стилистката, както и за марката на боята.
Без тези двете - никаква помощ за раждане на дете.
 Sunglasses Sunglasses Sunglasses

# 12
при вас в София може да не се иска ама тука във Варна искат.

# 13
  • София
  • Мнения: 16 005
при вас в София може да не се иска ама тука във Варна искат.
В цяла България искат Удостоверение за родствени връзки. В него се записва семейното положение на майката - разведена, женена и др. Отделен въпрос е, че докато го принтират служителките  от ЕСГРАОН четат цялата информация за тебе и я коментират. Случи ми се да ме информират за нещо, което  не знаех и не исках да науча за бившия съпруг/не е баща на детето/.  Та може нещо такова да е станало.
Иначе за сестрата - нямам мнение.

# 14
  • Мнения: 2 172
малко в страни от темата
Имам питане.Ако дъщеря ми, навършвайки 18г. си извади удостоверение за родствени връзки, предполагам, ще  се  впишат и био-братя, сестри, ако има?Т.е. те от своя страна, ако си вадят такъв документ, тя ще бъде включена там, нали? Интересно ми е обаче, с настоящото си или старото си име.Предполагам с настоящото си?Освен името ще фигурират ли и лични нейни данни, като ЕГН, др.?

Общи условия

Активация на акаунт