нисък прогестерон

  • 939
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 429
Какви са нормалните стойности на прогестерона.Направих си няколко пъти изследвания,но не съм сигурна ,че са били на точната дата,която по принцип е на 7 ден след овулацията/21 ден/.Направих ги на 12 ден от цикъла и стойностите му са 4.4 nmol/l при реф.ст-т ж.фази:ф:0.98-4.80;л:16.4-59.0/А на 21 ден от цикъла е 4.9nmol/l при реф.ст-т ж.фази:ф:0.98-4.80;л:16.4-59.0/
Въпросът ми е тези фази как се определят,като се има предвид,че при мен този цикъл е различен.Напр.28-38дни
Кога точно трябва да се изследва?
 newsm78

# 1
  • Мнения: 131
прогестерона се изследва на 7ия ден след доказана овулация, а ако не е доказана такава на 21ят ден от цикала. Това е лутералната фаза. твоят е доста нисък, за какво си правиш изследвания? консултирала ли си се с лекар?

# 2
  • София
  • Мнения: 429
gargasmela  благодаря ти за отговора!Това запитване го е пуснала приятелка на снаха ми през моя акаунт и сега ще и предам какво си писала.Доколкото съм запозната с проблемите й мисля,че има проблеми с редовноста на цикъла си.Ще и предам най-добре да се регистрира и тогава ще може да се информира по-подробно за всичко,което я вълнува.

Общи условия

Активация на акаунт