Какво да пия като съм болна?

  • 623
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 288
Здравейте мами,моля ви за съвет.Явно се разболях от грип или пък е вирус и педито ми казва да почна антибиотик но аз все още кърмя и не искам.Трети ден съм на хомеопатични лекарства но май се влошавам.Ако вие знаете някой бабешки лек който помага ще ви бъда благодарна да ми кажете Hug

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
можеш да пиеш парацетамол, витамини, пий доста течности, супи и си почивай. ако е грип/вирус за няколко дни ще мине. ако има вторично възпаление - промяна на кашлицата, упорита температура, ангина, пневмония - тогава антибиотик. има напълно съвместими с кърменето. ако се наложи антибиотик казвай какво е изписал доктора, ще помагаме за избора Simple Smile

# 2
  • Мнения: 288
много ти благодаря непременно ще кажа,но дано не стигам до там Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 12 091
Какво ти е точно и защо предлагат антибиотик? От бабешките лекове съм ползвала инхалации с лайка при кашлица и хрема и много ми помогнаха.  За  медикаментите има един сайт http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp в него  можеш да провериш по активната им съставка съвместими ли са с кърменето и ако не са след колко време е безопасно да се кърми. Наистина има антибиотици съвместими с кърменето  и ако се налага е по- добре антибиотик отколкото да влезеш в болница заради усложнения.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 562
а лекарката прегледа ли те?!
оставям на страна факта, че кърмиш, но за грип, демек за вирус да се предписва АБ  #Crazy
Опиши симптомите си. Има вариант да отидеш в дежурен кабинет да те преслушат и да ти предпишат подходящо лечение.
какво пиеш сега?
само за снимка е права по-добре АБ отколкото да лежиш в болница.
Бързо оздравяване

# 5
  • Мнения: 961
Нинка, ако се касае само за вирус, от АБ няма смисъл, но ако са настъпили усложнения и се е развила вторична бактериална инфекция, АБ е необходим! Както вече са ти писали, има такива, които са напълно съвместими с кърменето! Ако се съмняваш в диагнозата, потърси още едно мнение на специалист, защото от страх да не навредим на децата си, понякога можем да станем опасни, като не се лекуваме правилно!
Бързо оздравяване!  Hug

...
само за снимка, вече няколко пъти се опитвам да отворя този сайт, но не се зарежда изцяло и всъщводт не мога да го ползвам, имаш ли някаква идея, на какво може да се дължи?  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 12 091
pochti_bezobidna В испанската версия казват, че бил в ремонт и се извиняват. И аз се извинявам, защото като пуснах линк си мислех, че работи. Дано да го оправят скоро- много е полезен сайта и има информация за какви ли не субстанции, които могат да попаднат в тялото на кърмачката.

# 7
  • Мнения: 990
Линка работи и много благодаря за него  Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 288
Благодаря ви момичета,размина ми се антибиотика и вече съм по добре.Лошото е че разболях цялата къща но се оправяме Hug

Общи условия

Активация на акаунт