Кой хотел в Банско?

  • 7 009
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Искаме да отидем повреме на майските празници за 7 -8 дена/ще започнем почивката малко по-рано/
Никога не сме ходили в Банско .Не караме ски и идея си нямам от хотелите.Три години подред ходим в Сандански.Между пролетната ваканция на учениците и майските празници и винаги е било много тихо и спокойно.Сега обаче с тази финансова криза май няма да можем да си позволим да отсъстваме 10 дни през април и след това да почиваме още 6-7 през май така че ще трябва да съчетам нещата,но Сандански малко ми омръзна а и като ми казват познати каква лудница е било миналата година по тези празници се отказвам категорично та затова Банско.

Не искам семеен хотел или квартира.Не са ми необходими и апархотелите.Въпреки че някои изглеждат много добре печка и хладилник не искам.Няма да готвя. Не ми трябва и хотел в близост до лифта и ски пистите.Ще Ви помоля да ми препоръчате хотел с  закрит басейн/сравнително голям/,примерно лятна градина с детски кът и в близост до градски парк/ако има такъв от толкова много хотели/ и или пък някаква пешеходна зона.

Много дълъг стана поста ми но ще съм Благодарна на всички които се включат тъй като разнообразието от хотели в туристическите сайтове е толкова голямо че ми е изключително трудно да избера.

# 1
  • Мнения: 4 187
В момента сме в Банско, лудница е, заради световното предполагам  Rolling Eyes. За първи път съм тук, не е истина колко хотели има  Shocked. Въобще не си го представях така. Отседнали сме в х-л "Шато Вапцаров" ****, голям е ,  има средно голям басейн, но е около 1.90м дълбочина, закрит е, сауна, парна баня, джакузи, интернет  Flutter. Приличен лоби бар и ресторант, цените няма да ги коментирам, в цяло Банско са  Whistling .


Шато Вапцаров
 

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 00:32 от star

# 2
  • Мнения: 342
star ,Благодаря.

Чакам и още отзиви -примерно за Перун,Танне,Глазне,България,Банско Спа и Холидейз,Св.Иван рилски,

# 3
  • София
  • Мнения: 2 849
Бяхме във Банско Спа&Холидейз, супер доволни сме от всичко, сега гледах за майските празници имат добри предложения.

# 4
  • Мнения: 342
От всички които съм изброила май точно към Банско Спа&Холидейз клонях най-много.

mamasvetla ,моля те да разкажеш малко повече за спа -то и басейна как е?Става ли за плуване и колко горе-долу е темп. на водата?Има ли детски басейн и детска стая или външен детски кът?
Ти директно в хотела ли резервира или чрез агенция?

Близо ли е до градския парк или накаква пешеходна търговско зона?
Сори ако въпросите станаха много  Embarassed

Благодаря предварително   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 622
Ванила преди 10 дне се върнахме от Банско. Бяхме отседнали във Вила Рока. Нямам забележки, останахме доволни.
http://www.villaroka.com/index_bg.html

# 6
  • Мнения: 3 215
Има съвсем прясна тема за Банско, хотелите и т.н.Погледни малко по-назад или използвай търсачката.Няма смисъл да пишем еднакви неща през седмица  Peace

# 7
  • Мнения: 342
Има съвсем прясна тема за Банско, хотелите и т.н.Погледни малко по-назад или използвай търсачката.Няма смисъл да пишем еднакви неща през седмица  Peace

 Разглеждах назад обаче защо не съм видяла темата незнам newsm78.Тя мойта почти идентична.

Обаче все пак се надявам mamasvetla да ми отговори ако може.


# 8
  • София
  • Мнения: 2 849
От всички които съм изброила май точно към Банско Спа&Холидейз клонях най-много.

mamasvetla ,моля те да разкажеш малко повече за спа -то и басейна как е?Става ли за плуване и колко горе-долу е темп. на водата?Има ли детски басейн и детска стая или външен детски кът?
Ти директно в хотела ли резервира или чрез агенция?

Близо ли е до градския парк или накаква пешеходна търговско зона?
Сори ако въпросите станаха много  Embarassed

Благодаря предварително   bouquet
Разбира се, че ще ти отговоря, с удоволствие! Значи бях намерила 3-дневен пакет за 175лв., ВВ, в апартамент за двама души. Просто това си беше наистина джакпота, намерих офертата от сайта www.nasamnatam.com, после комуникацията течеше направо с хотела. Басейна е чист, достатъчно топъл беше за нас, нямам представа за темп, няма детски басейн, имаше джакузи отстрани, което се заплащаше допълнително. Към пакета се включваше парна баня, сауна, инфрачервена кабина. Иначе цените на спа-процедурите бяха жестоки според мен. Всичко навсякъде беше чисто. Има детска стая, видях, добре беше, не си спомням точно какви играчки имаше, но ставаше. Парк няма на близо, поне аз не видях такъв, до центъра ходихме с колата, не сме любители пешеходци, но не е невъзможно да се стигне и пеша. Закуската беше просто страхотна-от пиле мляко. Всички навсякъде бяха много любезни. В механата кухнята и обслужването - просто бяха перфектни, няма нужда да коментирам, платихме с карта в механата, това е. Лоби бара също е страхотен. Понеже беше уикенда подарък за съпруга ми, поразпитах познати за вътрешно инфо, защото офиртата ми се стори неистово евтина, казаха ми, че няма да съжаляваме, ако отидем там. Наистина беше така. Това е, ако мога да помогна с инфо още, питай. Понеже е пловдивски хотела, виждам доста реклами са наслагали из града. Има и интернет навсякъде в хотела.

# 9
  • София
  • Мнения: 403
Преди няколко дни се върнахме от Банско и кракът ни повече няма да стъпи там. Мръсотия, боклуци, строежи и пълно с народ. Цените огромни, а качеството никакво. Ако искате спокойна почивка с дете - това не е мястото. Ако сте скиори - не знам сигурно горе на пистите е чудесно, но при цена 18 лв. на човек за лифта само за да погледнем, ние се отказахме. Ако все пак твърдо сте решили ви препоръчвам комплекс Реденка голф и спа, намира се по пътя за Банско на 2-3 км. Състои се от хотелска част и много уютни къщички.

# 10
  • Мнения: 342
Преди няколко дни се върнахме от Банско и кракът ни повече няма да стъпи там. Мръсотия, боклуци, строежи и пълно с народ. Цените огромни, а качеството никакво. Ако искате спокойна почивка с дете - това не е мястото. Ако сте скиори - не знам сигурно горе на пистите е чудесно, но при цена 18 лв. на човек за лифта само за да погледнем, ние се отказахме. Ако все пак твърдо сте решили ви препоръчвам комплекс Реденка голф и спа, намира се по пътя за Банско на 2-3 км. Състои се от хотелска част и много уютни къщички.

 margo98 ти направо ме разочарова.Точно преди 5 минути пуснах заявката за резервация към хотел Банско спа и холидейз.
Както вече писах не сме ходили никога  на Банско и се надявам все пак да не се разочаровам. А иначе хотела го разгледах но той е встрани от града и затова се спрях на Банско спа и холидейз въпреки че разглеждайки картата на града и той е на последната западна улица.
Някакви места за разходки някой може ли да препоръча?



В нета намерих само информация за парка на танцуващите мечки в Белица.

# 11
  • Мнения: 3 215
Какви места за разходки точно - има цяла планина на разположение. Има и парк,но по това време на годината едва ли е много приятно да се разхожда човек там. Банско е малко градче с потенциал, който тепърва ще се разработва и развива, надявам се.
Наоколо има интересни стари църкви например - в с. Добърско. Над Добринище има път, по който се стига нагоре до  Безбог, като по средата има приятен рибарник и през лятото е чудесно там.
Имайте малко по-реалистични очаквания, за да не се разочаровате после. Все пак сте в България...
Що се отнася до строежите те в голямата си част са завършени и в момента почти не се строи. Не е задължително да се хваща лифта, за да се качи човек в планината - има си и път нагоре и с кола спокойно можеш да се стигне. Peace

# 12
  • Мнения: 4 187
Не е задължително да се хваща лифта, за да се качи човек в планината - има си и път нагоре и с кола спокойно можеш да се стигне. Peace


С лифта е чудесно, мисля че си струва 18те лв. С кола може също, срещу 8лв за паркинг. На мен в Банско ми хареса, голяма красота, мръсотия не видях, строежи по- малко от колкото на нашата улица  Crazy.
Ние в самото Банско много не сме се застоявали, обикаляхме, на близо има чудесни места които могат да се посетят .

# 13
  • Мнения: 342
За парк питах защото ще идваме май месец.И се надявам поне на хубаво време и възможност за разходки.
Рибарника го мернах    в един сайт за Банско.Мъж ми ще се зарадва.Въпреки че ако хванем нещо ще трябва да си го връщаме обратно във водата  Laughing

 Old Sport хотел Банско Спа и Холидейз далеч ли е много от парка,кръчмите (въпреки че предполагам че те са из целия град)

star ,кажи моля те Вие кои места посетихте.
А на лифта задължително стига да работи по това време на годината.Вече писах че не сме скиори но миналата пролет на Боровец на открития лифт малката умря от кеф.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367852.0

Това е темата ми за Банско и съответно в кой х-л да отседнем.
Бяхме в х-л България. Аз лично съм супер доволна. Препоръчвам ти го.

Общи условия

Активация на акаунт