Софиянци, помагайте

  • 1 140
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Здравейте!
Моля някой да ми каже къде се намира читалище "Николай Хайтов" и как най-лесно да стигна до там от летище София (терминал 1) или от някоя автогара (идея си нямам от Варна автобусите къде спират).

# 1
  • Мнения: 4 916
Много лесно ще стигнеш до там - спирката е Плиска, по-точно търсиш кино Изток.
От Терминал 1 - с автобус 84, от Терминал 2 - 284.
От Автогарата и гарата - автобуси - 213, 214, 313, 305, а вероятно и с други, за които сега не се сещам.

# 2
  • Мнения: 1 517
Благодаря   bouquet  А хотел "Плиска" да не би да е и той там (голям късмет ще е  Grinning )?
А ако взема такси по въпросната дестинация колко ще ме одрусат?  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 4 916
Да, точно за хотел "Плиска" става въпрос, спирката е кръстена на него.
За таксито - автогарата и Терминал 1 имат договор с ОКСупертранс и ако се качиш на тяхна кола ще ти вземат колкото покаже апарата - от летището около 5 лв, от гарата, най-много 10 лв., зависи от задръстването де.
На гарата има "копърки", които дерат кожи, и ако идваш с влак, по-добре е да повървиш 200 метра до автогарата и от там да си вземеш редовно такси.

# 4
  • Мнения: 1 517
Благодаря ти за изчерпателната информация   bouquet Ще черпя - реално като дойда. Стига да се видим де  Wink

# 5
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Ако вземеш такси много внимателно прочети името на фирмата.
Копърките имат имена много близки по звучене до оригинала.

# 6
  • Мнения: 1 517
Малко извън темата: защо точно копърки  Grinning

# 7
  • Мнения: 78
На терминал 2 фирмата ОКСупертранс имат офис вътре в сградата. Поръчва се от тях за по-сигурно и избягване на неприятности. Те ти дават принтирана поръчката с номера на таксито. За терминал 1 предполагам е същото.

# 8
  • Мнения: 1 517
Да не препълвам излишно Клюкарника, ще си ползвам старата тема.
Препоръчайте ми хотел, в близост до читалище "Николай Хайтов". Освен х-л "Плиска".
И да е евтин, ако може  Grinning На луск не държа, трябва да спя някъде една нощ и не ми се дават излишни пари.
Мерси.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 508
Не се сещам за друг, освен хотел Българска армия - на около 5 минути пеша от Плиска:
http://www.valentine-holidays.com/?p=hotel&tid=34&id=408

Общи условия

Активация на акаунт