Колко е нормалната температура на двумесечно бебе?

  • 1 671
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 533
мили мами, кажете ми колко е нормалната т на двумесечно бебе - 37 или под 37 градуса? Преди два дни ни сложиха гадната ДТК - температурата ни е или 37 или 37.1 или37.2. Досега никога не съм му мерила т и не знам дали в момента има т от ваксината или тива му е нормалната телесна т?

# 1
  • Мнения: 6 315
При малки деца до 37.1-37.2 е нормална температура. Ако вдигне над 37.5 вече се счита за повишена и по усмотрение на педиатъра можеш да дадеш лекарство.

# 2
  • Мнения: 396
Ама къде мериш тази температура?
Имай предвид, че ако я мериш в дупето, както с емери на бебетата, от измерената трябва да извадиш 5 деления и така се получава реалната телесна темп. на бебе.
А за тази възраст 37,2 е нормално!

# 3
  • София
  • Мнения: 533
Меря я под мишничката, докато го кърмя. Не знам как става в дупето и не мога да си представя как ще му държа там термометъра 3 минути? Иначе за дупето знам, че 37,5 е нормално, но за под мишничката...

# 4
  • Мнения: 396
Ами по принцип на бебетата се мери в дупето, но предполагам, че и под мишничката може. Нормално е до 37,2-3 !
За следващата ваксина- един съвет за да не ти прави т и проблеми. Като се приберете в къщи, което да е веднага след ваксината, без междинни разходки, вземи памук и го полей с ракия, а отгоре му сложи мед, след което този компрес се поставя на мястото на убождането от ваксината. Аз след всяка ваксина не сина ми му правех такива компреси и не съм имала проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт