детска кухня

  • 430
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 951
Спомням си, че за да дойде ред в детската кухня се записваш 7-8 месеца преди това. Елена не искаше да я яде и съм взимала купони само един месец.  Майки, които кърмите/сте кърмили продължително време, давали ли сте храна от детската кухня? Често споменавате за храненето, че до година първо предлагате кърма, после твърда храна, а след година - обратно. Струва ли си да записвам беба?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз лично имам намерения да я запиша на кухня, но при нас няма такива предварителни записвания. Отиваш единия ден, даваш акта за раждане и бележката от педто и те ти продават купоните.

Сина ми го храних почти само с манджи от там и той много ги харесваше и Тони ще я запиша, но може би след 10-11-я месец.
тя сега изяжда по 50-60 гр. пюре просто не си струв да хабя бензин до кухнята за да хвърлям после повечето от манджите.
Пък и нали ме навихте да готвя пюрета, все още си имам доста запаси във фризера Wink

# 2
  • Мнения: 404
При нас в Люлин не беше нужно предварително записване. Когато детето навърши 9м. ти дават от консултацията талон, че няма алергии и с акта за раждане и нужния брой бурканчета и капачки отиваш да се запишеш и да ти дадат купони. Ние отидохме в понеделник и от сряда вече взимахме храна, т.к. заверяват купоните за 2 дена напред. Все пак ако искаш се обади в кухнята и попитай, но сега август май всичките почиват.
Според мен си струва да я запишеш, т.к. храната е много хубава. Можеш да не й даваш всичкото ядене, т.к. от начало не всички храни са подходящи за възрастта. Аз примерно изобщо не й давах десертите, че бяха много сладки, а съм решила до 1 г. да не давам захар.

# 3
  • Мнения: 5 255
Записала съм Лора, но чакам да ми се обадят в края на лятото  Rolling Eyes
Когато подадох молбата лелката ме смъмри, че е трябвало да подам заявлението още когато се е родила и аз останах  Shocked.
Навсякъде са различни изискванията.
Ще пробваме кухнята, пък ако не я хареса си продължаваме на готовите бурканчета  Wink

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз мисля да се запишем някъде към годинката - с баткото съм ползвала много за кратко (3-4 месеца само),но пък хич не беше лоша храната и той си я хапваше с кеф - а и някаква частна кухня има в Младост,и с нея ще проуча как седят нещата.Но още поне 2-3 месеца ще караме на домашна.

# 5
  • Мнения: 35 951
а и някаква частна кухня има в Младост,и с нея ще проуча как седят нещата.

разкажи, когато проучиш, моля! в коя младост е?

# 6
  • Мнения: 590
Взимаме кухня от два месеца почти. В Пловдив в някой кухни отиваш в единия ден с акта за раждане от другия ден можеш да взимаш храна. Но в други кухни са с много дечица и искат да се запишеш 5-6 месеца предварително.

За мое очудване Елица харесва храната и напоследък изяжда по 100-ина грама. Само десертите с прясно мляко не и давам. Предпочитам да и приготвям домашна храна, но толкова често хвърлям, че нерви не ми останаха Sad

Нямаме заместено кърмене. До годинката кърмата/ млякото / трябва да е основна храна за бебето.  
Първо предлагам кърма, а около час след това манджа.
След годинката мисля да предлагам твърдата храна в установен час, а кърмата когато и колкото пожелае.
Можеш да си избереш кухня и да провериш колко време предварително е необходимо да се запишете. Дори ако в последствие решиш да се откажеш нищо не ти струва.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
а и някаква частна кухня има в Младост,и с нея ще проуча как седят нещата.

разкажи, когато проучиш, моля! в коя младост е?
Ей това бях чела - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22812.0,но едва ли ще тръгна скоро да проучвам.Ако ме изпревариш с проучването,свиркай да знам и аз как са условията Laughing

Общи условия

Активация на акаунт