газове и киселини при 8 мес. бебе

  • 2 907
  • 1
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 192
Здравейте д-р Nivea Baby,
Дъщеря ми е на 8.5 месеца.
Като беше на 2.5 месеца до края на 5тия месец повръщаше обилно и векидневно. Хранеше се трудно (на кърма), наддаваше сравнително добре. Диагностицираха ни ГЕР, за който давахме мотилиум, към 5,5 месец повръщането изведнъж изчезна и от тогава не е имала проблем с рефлукса.
Спря повръщането, но апетитът й още повече се загуби. На 6,5 месеца открихме Ешерихия коли и лекувахме със Зинат и суметролим и след лечението урината беше чиста. Апетитът и се подобри значително. и така 2 месеца без проблем.
От 3 дни обаче е с твърдо на пипане стомахче и много газове. Получава позиви за повръщане, но не повръща храна, а само водниста, слузеста течност и малко като количество, с което се задавя. Един път повърна цялото количество мляко непосредствено след приемането му. Има спазми на стомаха както при човек с киселини, устата й се напълва с нещо и се задавя. През тези 3 дни апетитът рязко се намали. След първата, втората лъжичка отказва да се храни, върти се, плюе и плаче. Учудващо въпреки че отказа да яде (яде едва около 1/4 от нормалния си прием) се изхожда през тези дни по-често от преди - по 2-3 пъти на ден, няма разстройство, но акото е с много силна нетипична миризма на кисело и с черни частици.
Иначе е весела и активна, съвсем лека уморяемост и сънливост забелязах. Няма повишена температура.
Храни се сутрин и вечер с АМ, а през деня 3 или 4 хранения с пюрета - заленчукови и местни. Когато се получи това със стомаха не бях прибавила нещо ново в менюто й. Единствено едно плодово пюре с праскови, проблемът с киселините съвпадна и с въвеждането на жълтък.
Въпросът ми е дали изброените симптоми са сигнал за разстроен от храната стомах, реакция на нещо трудно смилаемо или показват по-сериозен проблем? Възможно ли е бактериите в урината и разстроения стомах да са свързани? Ако е от храната, каво бих могла да дам за да успокоя стомахчето? Благодара ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Добре да се консултирате с детски хирург и то сравнително спешно, за да се изключи хирургичен проблем!

Общи условия

Активация на акаунт