Кашкавалени кюфтенца

  • 2 957
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 478
Една много лесна, вкусна и бърза рецепта за ...

Кашкавалени кюфтенца



500 гр. кашкавал тип Витоша се рендосват на едро ренде. 4 големи яйца се разбиват и омесват с кашкавала. Прибавя се риган и черен пипер на вкус и няколко супени лъжици брашно за сгъстяване. Консистенцията не е много гъста, но е по - гъста от кюфтенца от тиквички. Внимателно се оформят кюфтенцата и се пържат в силно нагорещено олио, което да ги покрива. Стават светкавично бързо, но все пак ги задръжте малко повече, за да не останат глетави отвътре. Структурата им отвътре е пореста, жалко че не се сетих да ги снимам. Отцеждат се на домакинска хартия. Сервират се със зелена салата.




# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Добре звучат тези кашкавалени кюфтенца . От 500 гр кашкавал колко кюфтенца стават?

# 2
  • София
  • Мнения: 478
Добре звучат тези кашкавалени кюфтенца . От 500 гр кашкавал колко кюфтенца стават?

от големината, която виждаш на снимките стават 15

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
brazilka, изглеждат страхотно!   HugЩе ги спретна скоро на моите мъже!  Peace

# 4
  • Мнения: 11 607
И аз ще ги опитам, но ще опитам да ги направя и във фурната. Благодаря за споделената рецепта!

# 5
  • Мнения: 9 107
Маме, във фурната няма да ти станат с така коричка. Аз ги правя от 3-4 години /Морена беше пуснала рецептата/ и са страхотни  Peace но пържени  Laughing

# 6
  • Мнения: 765
Толкова апетитно изглеждат, че направо ми иде да изям монитора. Ще ги пробвам непременно.
Благодаря за споделената рецепта   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 341
И аз ще ги опитам, но ще опитам да ги направя и във фурната. Благодаря за споделената рецепта!
Аз също не обичам да пържа.
Така правя кашкавалена запеканка,само че добавям 200-300 мл. пр.мляко и изсипвам с намаслена тавичка.Става приказно!!!

Общи условия

Активация на акаунт