Как да скрия водомера в кухнята?

  • 3 578
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 172
В началото на лятото ще правим ремонт на кухнята. Проблемът е, че вертикалните тръби и водомерът се намират в кухнята на видно място (браво на архитектите, проектирали блока - тристайна панелка с Г-образна кухня).

Търся идеи как да ги скрия. Трябва да е нещо, което добре да изолира, тъй като сега като пусна абсорбатора, започват да се носят доста неприятни миризми от там. Мъжът ми иска да сложи PVC вратичка, защото ще изолира добре, но аз искам и да е красиво. В частта от кухнята, към която гледа водомерът, ще се намира трапезарната маса и не желая всички хранещи се да наблюдават тази вратичка.  Освен това не понасям PVC врати в жилище, освен ако не са като външна дограма и то при положение, че не достигат финансови средства за качествена дървена дограма. Ако е от значение, най-вероятно абсорбаторът и котлоните ще са разположени от другата страна на тръбите, в частта зад телевизора. Кухнята ще е бяла, най-вероятно и стените. Единственото, което до сега ми е хрумнало, е да има все пак PVC вратичка заради миризмите, която да е прикрита с някаква картина. Само че разстоянието от земята според мен е много малко - 107см, а и вратата ще опира в нея, тъй като отстоянието от края на стената е 75см. Споделете и вие някоя идея, ако е възможно със снимки. Може и да са нестандартни решенията ви, единственото ми желание е да стане красиво.

# 1
Идеята с PVC-вратичката не изглежда лоша, просто трябва да видите какъв ще е материала, който ще сложите на мястото на тази дървения и да го монтирате или залепите върху вратичката и да е като едно цяло само като ви трябва си го отваряте...Така го виждам аз...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 341






Моите съседи имат отвор за водомерите в хола зад вратата.
Направили са си хармоника вратичка от PVC,която се повдига нагоре.
Така не заема място при отварянето.Направих й снимки,но трябва да
се добера до компа на синът ми,че моят е " бавноразвиващ".

# 3
  • Мнения: 606
Е там сега има вратичка, нали?
Виждам магнитчета?

Или искате да го промените тотално?
Може да го иззидате от тънки блокчета Итонг, а в тях може да се монтира малка вратичка от някоя фирма за дограма. Със сигурност може да стане добре. Има опция да се облепи с плочки и да се направи вратичка от няколко от тях, така, че да не се забелязва даже.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 172
Да, има вратичка. Ето :


Идеята е дървената ламперия да се махне, да изгради стена с газобетонни блокчета и отгоре да се сложи фибран. Отгоре ще се боядиса с латекс.
Основното изискване на мъжа ми е вратичката да бъде с механизъм за затваряне, за да не се допуска да влизат миризмите от отвора. С това съм съгласна, но знаете ли дали съществуват дръжки, различни от тези на обикновените PVC врати, тъй като много стърчат и няма да е удобно да се скрият лесно. Освен това разбрах, че и моята идея с картина отгоре няма да е лесно осъществима, защото като се закачи нещо на газобетон не бива да се мърда. Можете ли да ми предложите някакво друго решение за закачане? Дали ще стане да се направи един ред от тухли или от някакъв друг материал?

Рени55 , не знам дали решението, което са измислили твоите съседи, ще е удачно в нашия случай заради абсорбатора, но ще се радвам да го видя.

# 5
Не може ли да се направи нещо като рафт и да се сложат цветя примерно  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 172
MR.EH4EB, благодаря за идеята, но в случая е неприложима, защото на края на съседната стена има врата, която като се отваря се блъска в дървенията. Тук може да се види: http://gloxi.multiply.com/photos/album/6/6 Освен това и частта, която ще се ползва като трапезария, е малка и така допълнително ще се намали мястото.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 341
заповядай



# 8
  • Мнения: 672
Обличате всичко с гипсокартон и правите пана като тези на снимката. Едното от тях ще е всъщност вратичката към водомера.

# 9
MR.EH4EB, благодаря за идеята, но в случая е неприложима, защото на края на съседната стена има врата, която като се отваря се блъска в дървенията. Тук може да се види: http://gloxi.multiply.com/photos/album/6/6 Освен това и частта, която ще се ползва като трапезария, е малка и така допълнително ще се намали мястото.
Да сега виждам ,че няма как да стане идеята ми.Тогава като ,че ли най добре ще е наистина да се закачи нещо...

# 10
  • Мнения: 395
Има ревизионни клапи от гипсокартон, които се вграждат в стената. Тук има голямо разнообразие. http://www.jung.bg/Trade/Trade/suhostroitelstvo/Revizionniklapi/ … spx?product=10223

# 11
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Обличате всичко с гипсокартон и правите пана като тези на снимката. Едното от тях ще е всъщност вратичката към водомера.



това много ми хареса, много е хитро  Peace

# 12
  • Мнения: 3 830
Обличате всичко с гипсокартон и правите пана като тези на снимката. Едното от тях ще е всъщност вратичката към водомера.



Много добра идея. Peace За гипсокартон се сетих и аз.
Другият вариант е да се направи вратичка подобна на дървен шкаф.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако не се лъжа сега колоната с водомерите е облечена с материала на кухнята. Не може ли и след ремонта да бъде така? Един вид да продължи да бъде приобщена към кухненската мебел? Ако имате миризми от съседи, може да се монтира или аспиратор с клапа или да се добави такава клапа във въздуховодната тръба при монтажа. Също можете да проверите дали комина тегли, ако не тегли съответно да се опитате да разберете защо. Защото, ако така или иначе комина не тегли - по-добре да сложите от аспираторите с активен въглен. Може би има още идеи в задни теми за аспиратори и кухни - написаното по-горе съм научила тукр тъй като и при нас в старото ни жилище имаше проблем с комина.
Успех   bouquet

# 14
  • Варна
  • Мнения: 172
Благодаря на всички за идеите и съветите   bouquet.
justice, това, което предлагаш, си мисля, че ще ни свърши идеална работа. Трябва само а открия фирма, която го предлага във Варна, а и да разбера каква му е цената. mama_nat, много хубава идея. И аз си мислех за нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт