Пълномощно от бащата за издаване на паспорт

  • 7 400
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!

Незнаех къде да задам този въпрос и предположих, че тук има най-много мами, които пътуват, като част от тях са с деца, български граждани. Нашият татко е финландец, който се намира за един "временен" престой в Лос Анджелис. Предстои да го посетим, но първо трябва да се справим с бюрокращината по изваждането на документи, визи и т.н.
На някоя от вас да се е налагало да вади международен паспорт на детето си без присъствието на бащата? Опитвам се да намеря примерен текст на пълномощното, което е необходимо за да може таткото да го завери в консулството ни в САЩ и да го изпрати.

Предварително благодаря и се извинявам ако темата не е на подходящото място.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 804
Д а ти кажа ,на малката паспорта  го извадих без подпис на бащата ,преди  малко пове4е от 3 години,но тази година ще трябва да си сменяме паспортите и да вадя ли4на карта на едната кака-от посолството ми казаха,4е ве4е не можело без подпис от бащата-така,4е лятото ако си ходим трябва да ми напише пълномощно.В пълномощното трябва да пише имената на бащата ,и 4е е съгласен да се издаде паспорт на детето-посо4ват се 3те имена и ЕГН.За да пътуваш с детето-отделно пълномощно-с текст ,4е е съгласен да напуснеш БГ-посо4ват се твоите и на детето ЕГН и имена.Пълномощното трябва да се завери в БГпосолство,където  се намира в момент бащата и да се изпрати по пощата,или по друг на4ин-но,по факс,майл и пподобни няма да го приемат.

# 2
  • Мнения: 994
Не знам как се процедира с пълномощно за паспорт на дете, ако бащата е чужденец (или той има и българско гражданство?).
Трябва да попиташ в паспортното в България.
Ако е българин, става лесно както ditti е написала - 3те имена, ЕГН, лична карта, адрес и свободен текст, който се казва, че упълномощава теб - пак лични данни да подадеш документи за детето ви. Заверка от консулството в САЩ (в ЛА имат такова).
(съветвам те да го направите на български, иначе ще искат после легализиран превод в БГ)
Ако ще кандидатсваш и за виза за САЩ трябва  и подписано писмено разршение от бащата за консулството. Както и копие от документ за самоличност на бащата - сравняват подписите.

Успех!

# 3
  • Мнения: 3 804
КТВ-нашият баща не е бг,и няма гражданство-така,4е това което съм  написала ще и свърши работа Peace

# 4
  • Мнения: 994
ОК, не знаех Simple Smile.
Дано питащата се оправи бързо!

# 5
  • Мнения: 4
Много ви благодаря, момичета!   bouquet

Таткото няма българско гражданство, но в консулството ни в ЛА ще зяверят пълномощното независимо от това. Просто трябваше да му нахвърлям някакъв текст на пълномощното. За да съм сигурна ще отида до паспортна служба.

Отново благодаря, че се отзовахте!

# 6
  • Мнения: 4 916
Също така ще ви трябва и пълномощно за извеждане на детето от страната само с единия родител, подписано от другия. Направи си ксерокопия от него, за да не оставяш оригинала на излизане от страната.

Общи условия

Активация на акаунт