електронен самолетен билет

  • 4 724
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
здравейте
За пръв път ми се налага да пътувам със електронен билет от Чикаго до София и нещо не ми е ясно как става цялата процедура
Закупих същият билет от Съни холидейс(ако някой има някакво инфо за самата фирма ще съм благодарна да сподели).Изпратиха ми на мейла самият билет,но в него не виждам нито отбелязано място,нито дали включва някакви застраховки.Просто не мога да го разчета ако мога така да се изразя.
Как мога да проверя направена ли е резервация в самолетните компании с които ще летя,защото съм с прехвърляне в Лондон?
И в Лондон имам 7 часа престой ще мога ли да изляза да се видя с приятели или ще трябва да стоя само в безмитната зона?
Благодаря предварително за отговорите
Извинявам се ако темата не е за този раздел но предполагам, че тук ще получа повече инфо.
Благодаря още веднъж

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 17:12 от iva25

# 1
  • Мнения: 4 490
Няма как да има отбелязано място. То ти се издава на летището, когато ти дават бордовата карта. С електронния билет се пътува много по-лесно - не се тревожиш, че можеш да го забуташ някъде, където няма намиране.  Wink Даваш си задграничния паспорт, те те откриват в системата, издават ти борд. карта и се качваш. Няма проблеми.  Peace

# 2
  • Мнения: 194
Не съм пътувала със самиолет. Sunglasses

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Moжеш да влезеш в сайта на компанията, с която ще летиш, и с номера на резервацията да си направиш справка; можеш също (ако се предлага) да си резервираш място по твой избор, да си избереш типа храна и т.н.
За Лондон - само предвижването от Хийтроу до Гетуик е около час и половина, не знам дали двата ти полета са от едно и също летище. Сложи си час поне предвижване от летището до града + това, че трябва да си около 2 часа преди полета обратно на летището, т.е. да тръгнеш обратно от центъра около 3 часа преди полета. И за разглеждане накрая ти остават има-няма 2 часа.
Най-добре би било, ако приятелите ти дойдат или на летището да се видите, или да те вземат с кола.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
Провери си летищата в Лондон като за начало, за да си направиш сметка как и за колко време ще се прехвърляш, ако се налага. Резервациите можеш да провериш или на сайта на съответните авиокомпании, или като се обадиш на някой от телефоните, посочени в интернет. Справките се правят по резервационния номер. Не е необходимо да висиш на летището, като гражданин на България нямаш ограничения от визов характер. Би трябвало да нямаш застраховка, освен ако изрично не си поискала. За това можеш да питаш Съни Холидейс.
И на Хийтроу, и на Гетуик, имаш Self check-in service, така че когато се регистрираш там (би трябвало с лична карта), ще си получиш и номера на мястото. Друго, което можеш да направиш като проверка, е да видиш начина на изписване на имената ти - дали съответстват на личната карта и международния паспорт.

# 5
  • Мнения: 46
Благодаря за бързите отговори
В Лондон пътувам само от Хийтроу така,че предполагам ще имам време да се видя с моите приятели.На страницата на превозвачът Virgin Atlantic дават инфо само 24 часа преди полетът,а той е след две седмици:-(
Някой има ли инфо за Съни Холидей и има ли вероятност да ме излъжат
Благодаря и извинявайте ако ставам досадна Embarassed

# 6
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Благодаря за бързите отговори
В Лондон пътувам само от Хийтроу така,че предполагам ще имам време да се видя с моите приятели.На страницата на превозвачът Virgin Atlantic дават инфо само 24 часа преди полетът,а той е след две седмици:-(
Някой има ли инфо за Съни Холидей и има ли вероятност да ме излъжат
Благодаря и извинявайте ако ставам досадна Embarassed
Не виждам, с какво ще те излъжат. Всички агенции ползват една единствена система и електронните билети по-цял свят са в един и същ вид.
Ако нещо те притеснява копирай тук електронния билет и ще ти го разчетем.
/ IATA агент съм ,т.е. занимавам се точно с това/ Peace

# 7
  • Мнения: 620
Ако някъде по разпечатката намираш VS/+6 букви (букви и цифри) и предполагам FB/+букви (букви+цифри),това са т.нар. record locator на съответната авиокомпания.Допускам,че летиш по спец.тарифа на Bulkgaria Air newsm78,значи си регистрирана в резервационната система на превозвачите и всичко трябва да ти е ok.Нямаш ли съответните номера на билетите на тази разпечатка?
Съни Холидейз съм ги чувала,не мисля,че биха те изпързаляли Naughty

http://www.sunny.bg/airtickets/tickets.php?flag1=1....можеш да провериш и тука.Успех Peace

# 8
  • Мнения: 2 936
Не съм пътувала със самиолет. Sunglasses

....e,каква връзка има с въпроса?  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт