37 ОДЗ "Вълшебство"- ясла

  • 4 063
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте! Има ли мами/татковци, чиито деца ходят в 37-мо ОДЗ, за да споделят впечатления. Интересувам се от 1-ва яслена група.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 558
Привет,

Синът ми посещава тази ясла, група "Патето Яки", т.е. набор 2007. Аз съм изключително доволна. Детето се адаптира много лесно - въобще не е плакал, но трябва да знаеш, че това все пак си и до дете. При нас все още има деца, които плачат сутрин, дори и от другата яслена група, където са по-големите дечица от набор 2006.
Разболявал се е по-сериозно само веднъж, но не е стигал до АБ, но и това си е индивидуално, тъй като аз предпочитам да го лекувам с хомеопатия и "бабини" рецепти...

# 2
  • Мнения: 164
Благодаря за отговора, green_dawn!
А можеш ли да ми кажеш какво  е отношението на "лелките" към децата, занимават ли ги с нещо, учат ли песнички, стихчета? Изобщо как минава ежедневието им?

# 3
моето дете е в същата яслена група, разболява се на всеки три дни е с хрема, 10 дни следва почивка, след като тръгне още първия ден носът потича веднага. До този момент освен настинките, които отчитах на липса на имунна система, честата смяна и липса на персонал и последваща нова адаптация на децата с новите възпитатели, нямахме проблеми. Детето не е плакало никога, само е искало да ходи на ясла, сутрин влиза, без уговорки и без да е подканяно.Да, липсва им персонал, настиват, но това считам за нормално, до момента обаче, в който детето ми за втори път в рамките на четири работни дни, се прибира обезобразено, изподрано, изпохапано, уплашено................- изводът си направете сами, аз не виня никого, заявявам, че няма никакъв контрол от възпитатели към деца, от ръководство към възпитатели, на лице е  привилегировано отношение към определени деца и толериране на родители, които не изпълняват задълженията си за елементарна хигиена на децата си.
друг е въпроса, че по нареждане/ което ни се представя под формата на отправена молба към нас/ на директорката, възпитателките ни поставят условия да поставим нов балатум за децата си - 800-900 лева, сега да закупим пясък за пясъчника и да поставим дървени пейки?!?!, друг е въпроса, че родителите на миналогодишните деца от същата група са правили същото............

Общи условия

Активация на акаунт