моля мамите отбили постепенно-за помощ !

  • 1 250
  • 15
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 90
Здравейте мами Simple Smile Сина ми  вече две седмици не се буди нощем, преди два месеца спряхме дневните кърмения и така остана само кърменето за заспиване  но от два дни си заспива без кърмене Simple Smile Въпроса ми е - какво да правя сега ? Как да си спра кърмата постепенно, да се изцеждам ли , да пия някакви хапчета ли ? Какво ? Благодаря ви  bouquet

# 1
Записвам се да следя темата,защото и аз съм в същата ситуация,само дето аз кърмех рано сутрин,но бебо ве4е цяла седмица пропуска кърменето и става направо за попарата.

# 2
  • Мнения: 1 100
Здравей, Shanti!
И аз се записвам да следя, със съвет не мога да помогна.

# 3
  • Мнения: 516
Дъщеря ми се отби по същото време. Близо месец се мъчех "да си пробутам циците"(както казва мъжо), но накрая спря да суче Sad Имах малко кърма и около месец се изцеждах по малко ,докато си вземам душ. После говорих с гинеколожката си и по неин съвет спрях да се цедя. Със сигурност остана някаква кърма, но не съм я бутала. Така и не разбрах дали е спряла съвсем. Никога не ми е текло и затова си мисля,че се справих.....но не за дълго Laughing

# 4
  • Мнения: 176
shanti щом си кърмила само веднъж на ден няма да е трудно да ти спре кърмата.Не е необходимо да правиш нищо, не изцеждай и не масажирай.Първите няколко дни може да се напрегнат гърдите и изцеди съвсем малко, колкото да ти се успокоят.Ако се появи зачервяване или подуване може да направиш компреса със зелеви листа.След отбиването може да има още капки кърма доста дълго време, при някои до година.Ако имаш някакви други притеснения или проблеми при отбиването може да се консултираш с Бу  Peace

# 5
  • варна
  • Мнения: 90
shanti щом си кърмила само веднъж на ден няма да е трудно да ти спре кърмата.Не е необходимо да правиш нищо, не изцеждай и не масажирай.Първите няколко дни може да се напрегнат гърдите и изцеди съвсем малко, колкото да ти се успокоят.Ако се появи зачервяване или подуване може да направиш компреса със зелеви листа.След отбиването може да има още капки кърма доста дълго време, при някои до година.Ако имаш някакви други притеснения или проблеми при отбиването може да се консултираш с Бу  Peace
  bouquet благодаря ти Simple Smile , днес едната ми гърда беше напрегната и твърда затова изцедих 40 мл .Как е като количество ? Какво означава -малко кърма ? Утре пак толкова ли да изцедя или по-малко ?

# 6
  • Мнения: 176
shanti 40мл ми се вижда множко, изцеждай колкото да ти омекне малко гърда и да не толкова болезнена и напрегната, защото като изцеждаш стимулираш лактацията.Изцеждах се основно с ръка и за мен малко означава някъде 5-10мл. Wink

# 7
  • Мнения: 543
При нас беше останало последно едно нощно кърмене - към 4-5 ч. сутринта. Обаче тя сукваше съвсем по малко, накрая почна да се буди през 1-2 нощи и накрая й го спрях съвсем. Не съм изцеждала, не са ми се напрягали гърдите изобщо, обаче се появи една лека болка под мишницата. Слагах зелка в сутиена няколко дни, накрая се обадих на педиатърката ни за съвет, тя каза нищо да не пипам, само да следя за запушен канал или бучка. Нищо такова не се появи, а болката отшумя около 15-ия ден. Така приключихме. Обаче, пак според нашето педи, ако са напрегнати гърдите, трябва да се изцежда по мъничко. Наистина съвсем малко, колкото да се отпуснат и да не са твърди. За съжаление не мога на практика да ти кажа колко, защото така и не стигнах до цедене.

# 8
  • Мнения: 337
Здравей,shanti  щом сте имали по едно кърмене за 24 часа,кърмата ти най-вероятно ще спре плавно без да е необходимо да правиш каквото и да било,освен както са ти писали и момичетата по-горе,ако почувстваш напрежение да изцедиш по малко ,количеството ще го определиш ти самата като наблюдаваш по време на цеденето гърдите си и щом почувстваш облекчение спираш.Нормално е след като спре кърмата с месеци да се отделят по няколко капчици ако стиснеш зърното.

# 9
  • Мнения: 1 479
И за мен е интересна темата, тъй като и аз съм решила да отбивам скоро. Ние така или ина4е се кърмим рядко (абе като се замисля, се събират 3-4-5 пъти за 24 ч, явно не е толкова рядко), имаме 4 твърди хранения, Калоян е на 11 м. Лошото при нас е, 4е той не иска да приема АМ под никаква форма (е признавам, 4е досега съм пробвала 2 марки, НАН и Милулил и не ги иска) и не знам как да му набавям мле4ен прием (освен мле4ните каши, извара, сирене, йогурти и т.н.. които приема през деня)....
Само да пропие АМ и разреждам кърменията, най-напред ще махна нощното, то аз така или ина4е ве4е нямам много кърма (гърдите ми са празни, празни....така ги 4увствам де, но той не реве, знам ли, може и да има кърма)

# 10
  • Мнения: 496
Shanti, синът ми се отби горе-долу на същата възраст. Нищо специално не съм правила, макар акушерката да ме бе съветвала да изцеждам по малко за облекчение и да намаля течностите. Аз пия много вода и чайове и не можех да си представя да се откажа от тях, нали ще се обезводня. Първите 2-3 дни кърмата изтичаше спонтанно колкото да ме измокри, след това престана. Минах да ми видят гърдите и с това приключих.

Лошото при нас е, 4е той не иска да приема АМ под никаква форма
И ние не сме приемали АМ, само кърма. След годинката се отби и мина на шише с кисело мляко, но за кратко. Не съм опитвала разни марки АМ, моя позната ми подари останало от нейното дете АМ, не успях да го 'пласирам' на бебо, нито на таткото (беше любопитен) в кафето и го хвърлих.  Simple Smile

# 11
  • варна
  • Мнения: 90
благодаря на всички за бързите отговори   bouquet Ще следвам съветите ви Simple Smile надявам се да нямам проблеми , ако нещо ми се стори ненормално с гърдите ми , пак ще пиша . Не ми се ходи на доктор , че с нейните съвети ...одавнааа да съм отбила и не и се доверявам вече.   bouquet  bouquet още веднъж -благодаря .Сега ще изчакам още някой ден ( за да няма изненади) и ще си сипя една ракийка Wink

# 12
  • Мнения: 2 111
Всеки месец премахвах по едно кърмене.Така нещата бяха плавни и не съм имала проблеми с гърдите си.
На 1г.3 месеца премахнах вечерното кърмене.Започнах да пия лецитин таблетки,за да предотвратя запушване.Не се наложи изобщо да се изцеждам,не чувствах напрежение.
Можеш да слагаш и зелеви листа на гърдите и да пиеш чай от салвия,той също помага за намаляване на лактацията.Аз го купих,но така и не се наложи да го пия.

# 13
  • Мнения: 6 713
Аз отбих постепенно - първо замених сутрешното кърмене с АМ, после и вечерното. Кърмата ми намаля от само себе си - просто един ден нямаше никой. Simple Smile Не съм пила хапчета.

# 14
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
shanti, ще повторя и аз казаното от момичетата преди мен. Щом сте имали само едно кърмене на ден, вероятно няма да имаш проблеми. Изцеждай само за облекчение. И не забравяй след 6 месеца да посетиш мамолог за профилактичен преглед.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт