Врабче или сокол

  • 2 692
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Как се отнасяте към максимата че "По-добре врабче в ръката, отколкото сокол в небесата"
Обръщате ли внимание на дребните неща които са ви в ръцете или ги оставяте и хуквате да гоните соколите в небесата за които изобщо не е сигурно че ще ги стигнете. Задоволявате ли се с малкото и невзрачно врабче в ръцете си (което ви е сигурно обаче) или държите да гоните соколите из небесата (които никой не може да ви гарантира че ще стигнете изобщо някога)

# 1
  • Мнения: 2 477
Оценявам всичко,което имам.И не го сравнявам с малко,невзрачно,сиво врабче.Не ми трябват соколи,нито диви зайци.Стига ми това,което имам вкъщи.То ме прави щастлива,а пък ако ще и според някой да е врабче.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Негативно!
По- добре цял живот соколи да гониш!

# 3
  • Мнения: 11 607
Гладам и държа това, което имам....Много соколи нямам, но и зависи, и от сокола, и от височината, и от много неща......Но все пак несе знае......Патето, дето го държа в ръката си току-виж се оказало лебед......А пилето в ръката ми се оказало неизвестен вид сокол.......Понякога не знаем какво държим в ръцете си и какво ни се привижда из облаците......

# 4
  • Мнения: 2 477
.......Понякога не знаем какво държим в ръцете си и какво ни се привижда из облаците......

Не понякога,а...много често,да не кажа винаги!

# 5
  • Мнения: 2 272
Хм... много фундаментално екзистенциален въпрос. Simple Smile И аз често си го задавам и се чудя. Постоянно имам врабче в ръката, във всякакво отношение и във всеки момент от живота, но като че ли непрекъснато все за този сокол си мисля. Тоест не чакам да ми се изака на рамото , та да го видя. Все си мисля, че някъде нещо по-добро ме чака. Но май вече смятам, че така пропускам малките неща , на които трябва да се радвам, докато ги имам. Защото в един момент се усещам, че в преследването на сокола, вместо да си живея живота , аз го гледам отстрани. За това , гледам да се стремя да се радвам на това, което се случва около мен, ако ще и колибри да е.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Дами, въпросът е врабче или сокол!
Впуснахте се в целият пернат вид. Така и аз мога да отговора многозначно Wink.

# 7
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Всеки хвърчи с малкото Врабче,но когато видим Сокола....тогава летим!

# 8
  • Мнения: 60
Обичам да летя.Това е моето бягство от сивотата на ежедневието, особено като стане трудно.НО...всяко дребно нещо,което те прави щастлив е ценно.Уча се всеки ден на това.Не е лесно.Живота е шарен един ден врабче, друг сокол.Това е моята рецепта

# 9
  • Мнения: 2 196
Аз имам малки ръце. В тях всяко врабче изглежда като сокол.

# 10
  • Мнения: 101
Задължително ли е да се отговори еднозначно, няма ли опция да се съчетават и двете възможности? На мен ужасно ми се иска да има формула, по която успешно да се радвам на врабчетата и да рея поглед по соколите в небесата. Ако някой е посветен в това познание, ще съм му безкрайно признателна да го сподели с форумското общество.

# 11
  • Мнения: 8 999
Много по-добре е да следиш полета на сокола високо в небесата, ако ръцете ти са пълни с врабчета. Така човек се чувства по-спокоен и, дори да не улови сокол, не остава с пръст в уста. А пък и врабчетата, в някакъв момент, може да се използват като примамка за сокола - нещо като стръв. Обаче, ако ги нямаш /врабчетата/, няма да може да подмамиш и сокола.

# 12
  • Мнения: 2 407
Сокола,иначе не е интересно.

# 13
  • Мнения: 14 472
аз съм от тези със сокола в ръцете.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 226
Много по-добре е да следиш полета на сокола високо в небесата, ако ръцете ти са пълни с врабчета.

 Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт