Проблем с храненето с твърда храна

  • 484
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 488
Бебето ми в момента е на 6 месеца. На 5 месеца я захраних с оризова каша, която не харесваше. После въведох плодовото пюре. Яла е ябълка, круша, праскова, банан, тиква и някои техни комбинации. Въведох също и бананова каша, която се прие добре. От зеленчуците съм давала моркоф и картоф+морков. Всичко това купени пюрета, но реших че ще и правя домашни и от там идва проблема. Не иска да ги яде. Правих и сладък картоф, сладък картоф + броколи, картоф, картоф + пащърнак. Не иска и не иска. В началото ядеше с неохота от тях , а сега отказва напълно. Вече няколко дни съм спряла плодовите и пак няма ефект. Помагайте със съвети как да я накарам да прояде домашни пюрета, че съм много притеснена. Днес не съм и предлагала пюре, а само бананова каша. И нея отказа.  Tired

# 1
  • Мнения: 322
Спокойно, може да е от зъбките, пробвай пак познатите и любими неща, ако и тях не ще, значи 100% чакате зъбче. Моята Калина при избиването на 1-вото и 2-рото отказваше абсолютно всичко, освен кърмата, така, че търпение му е майката. Като мине периода пак опитай, сигурна съм, че ще имаш успех Peace. От домашното по-вкусно си няма.

# 2
  • Мнения: 1 488
Наистина очаквам скоро да и избият горните 2 зъбчета. Но пък при избиването на долните вече бяхме започнали захранването и и предлагах различни пюрета и си ги ядеше без проблем. Много се чудя дали да и дам купено пюре утре да видя дали и него ще яде  newsm78 Притеснявам се че вече трябваше да имаме 2 хранения с твърда храна, а ние се върнахме в изходно положение  Confused

# 3
  • Мнения: 322
Ох, знам какво е, виж мойта тема по този въпрос http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367226.0 и отговорите, ще намериш сходни случаи и успокоителни думи. Раничко е за две хранения с твърда храна, сега е времето на опитването, аз мисля да замествам след годинка Peace.

# 4
  • Мнения: 250
И моето момиченце отказва домашните пюрета  Cry, и си мисля, че причината е, че са по - гъстички от купените, защото тях ги яде. А на ХИПП, определено са по - редки от моите  Laughing.Но засега мисля да и давам купени и когато започне да яде повече твърда храна, ще пробвам пак с домашните.Успех!  Peace

# 5
  • Мнения: 176
 Моят син никога не прояде домашно пюре.Какъв е проблема да  даваш купени щом ги харесва?
Като порасне още малко ще започне да харесва и домашна храна.

# 6
  • Мнения: 47
според мен проблема идва  от там че бебето е свикнало с вкуса на купуваните риурета,тъй като и моя син имеше същия проблем,но след известно време свикна и сега не иска дори да опита купувани..освен плодовите разбирасе  Grinning дори  е имало случаи когато сме някъде навън и съм му давала купувани и ги поврушта след известно време..Така че спокоино ще започне да се храни само с мамините гозби newsm10

# 7
  • Мнения: 543
Мисля, че не бива да се притесняваш толкова. Може би детето ти все още не е готово - не го насилвай с домашни храни, давай му това, което му харесва. Има време за всичко, ще прояде, макар и по- късно.

# 8
  • Мнения: 2 100
Синът ми никога не е харесвал домашно риготвените пюрета. До дете си е. Като чета колко неща си предложила за толова кратко време... newsm78 На колко време въвеждаш нещо ново? Лека полека стават нещата. Давай му познатите неща. Купувай си му пюрета, няма лошо в това. А и ги папа. Може и зъбките да са проблема. Това, че при никненето на долните сте нямали проблем, не значи, че с всички зъбки ще е така.

# 9
  • Мнения: 2 614
здравей cherry,
поздравление за успешното кърмене до момента.  Peace
Не се притеснявай толкова от захранването. В началото (м/у 6-ия и 12-ия месец) не е необходимо да се заместват кърменията с твърда храна. Новите вкусове са по-скоро за запознаване, отколкото за нахранване Simple Smile  Simple Smile
Ранното заместване на кърмения, би могло да доведе до преждевременно отказване от кърменето. А в менюто на детето до 3г-възраст, млякото е желателно да присъства Simple Smile
Предполагам, че си прочела доста за захранването и си преценила какъв ред на въвеждане на храни е подходящ за вас - теб и детето ти, но ако искаш изчаквай между отделните храни. Щом детето отказва нещо -  не го насилвай и не се тревожи, все пак винаги можеш да предложиш кърма и то да е сито и доволно. Но като му предлагаш пърута/домашноприготвена храна, въпреки нежеланието му, може да постигнеш обратен ефект и то за дълго да откаже да приема тази нова за него, като вкус и консистенция храна.
По принцип се препоръчва захранването да се прави преди обяд и то, когато детето е спокойно и нищо не го притеснява, както се случва сега при вас, в очакване на новите зъбчета!
Поздрави!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт