Augumentin ES 600

  • 4 020
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 44 025
Здравейте,
та  въпроса - детето болно, от 4 дни с 38-39 температури и днас се обадих на педиатъра ни и каза да давам Augumentin ES 600.... но по актеките такова нещо няма....има само Augumentin ES, който след разтваряне съдържал 600 mg амоксицилин... та който е давал - дали това е същото....
В аптеките казват, че е това и друго няма, за деца над 3 месеца е.....
Като търся в гуугле Augumentin ES 600 изписано в този вид излиза само  в западни сайтове , а в бг, без това 600....
утре сутрин ще питам нашата...но се чудя някой ползвал дали е едно и също и дали да го давам тази вечер.....

# 1
  • Мнения: 9 481
Аз не бих дала антибиотик след консултация по телефона Peace
Дай на детето панадол/нурофен за сваляне на Т-ако е вирус, за какво е този антибиотик?!
...до колкото знам, вече АБ дават само с/у рецепта Thinking
Бързо оздравяване  Hug

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 44 025
Ами донякъде съм съгласна с теб, но познавайки си детето щом 4 ден поддържа такива температури, си е за АБ...той боледува сравнително често и за съжаление знам как протичат нещата при него....другия вариант е да пуснем утре кръв и урина, които ще покажат бактериална инфекция и просто утре вечер ще почнем...чесно казано не виждам смисъла.....

Педиатъра го е гледал преди 2 дни детето, вместо да се оправя става по-зле... така че за мен си е правилното решение....

Както и да е не ми беше това питането....нито как да го купя(въпреки че да от 1 февруари вече искали рецепти за АБ....)...купено е вече .....

# 4
  • Мнения: 9 814
Е, щом познаваш начина на протичане на заболяванията при детето си и си сигурна как ще премине и този път, е най-добре поне според мен да му дадеш антибиотика.
 Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 44 025

не това е за инжекции
http://www.bda.bg/bdias/21135s.pdf по-точно за това говоря....

Всъщност интересувам се, който га е давал да каже дали на опаковката пише Augumentin ES или Augumentin ES 600 нищо друго...

# 6
  • Мнения: 7 201
Декември месец давах,но беше Аугментин ES 642.9мг/5мл.
Не знам дали е същото. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 9 973
сега мисля,че повечето АБ се разтварят,не са готов разтвор.Може би от там идва объркването

# 8
  • София
  • Мнения: 44 025
Декември месец давах,но беше Аугментин ES 642.9мг/5мл.
Не знам дали е същото. Rolling Eyes


да това са дали на мъжът ми...сега ще трябва да научкам как се разрежда, защото описанието е доста мъгляво.....

# 9
  • София
  • Мнения: 1 524
Дано се оправи бързо детенце. С това разреждане и аз брах големи ядове - четох, гледах като теле, пак четох, пак гледах - накрая извиках съседката - е и тя почна да чете и да гледа като мен. Справихме се накрая, но описанието е просто отвратително. Аз давах Цек 100 - може и да бъркам цифрата.

# 10
  • Мнения: 6 274
Има, Ангелче, има...  Peace
Последният път, когато беше болен, нашия батко го пи...
И аз се учудих, но има такъв АБ, който уж бил "по-пречистен" по думите на доки...
Желая на детенцето скорошно оздравяване....
  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 44 025
Благодаря ви на всички, оцелили сме го това било точно...учуди се, че така били реагирали по аптеките.....
то било 600 амоксицилин и 42,9 клавулантова киселина.... и тя за това ми казала  600... само се ошашках.....

А другото което се чудя - понеже вчера за първи път парацетамола не подейства и той вдигна 39,1 и продължаваше да вдига и дадох хексалгин...по спомени от тук  по капка на кг, но днес като я питах тя каза, че 5-6 капки са му напълно достатъчни...и се чудя ако пак ми се наложи....5-6 не е ли малко...че той с 13 едвам я свали, бавно и не много???Да, се надявам, повече да не се налага да давам , но все пак....

Много мразя лекарства...ужас....

# 12
  • Мнения: 1 163
Хексалгина годавам по капка на килограм. Действа поне при нас безотказно. След полвин час температурата спада и доста време не вдига. Бързо оздравяване на детенцето    Hug Hug Hug То да му дотегне на човек от вируси.

# 13
  • у дома
  • Мнения: 965
Ние изкарахме току що един такъв грип, дъщеря ми вдигаше мн. високи Т -39,5, 40 С. Редувах нурофен и парацетамол през 3 часа /знам, че е безсмислено, но като не сваля Т и на това се надявях/. Хексалгина действително се дава на кг/тегло - Наталия ми е много слаба - 13 кг, давах и 10 капки и сваляше Т в рамките на 1ч. и половина, хем през това време допълнително я охлаждах в чаршафи и т.н. Затова купих течен аналгин, свали Т за 15 мин., но го давах само след като се консултирах с лекар. Същата доза. Бързо оздравяване  Peace    

# 14
  • София
  • Мнения: 44 025
а то хексалгина нали си е течен аналгин????
Иначе и Филип ми е 13  кг....Simple Smile)) хърбаланчета сладки Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт