Чупещи и слаби нокти

  • 3 901
  • 26
  •   1
Отговори
  • плевен
  • Мнения: 644
Здравейте мами.Искам да ви помоля за съвет.Ноктите ми са ужасни-чупят се постоянно,цепят се на две,на нищо не приличат,а да не говорим за дълъг маникюр...Кажете ми някои витамини или какво да правя за тях,в нета чета за най-различни ама знам ли дали действат???Моля за помощ!!! Praynig

# 1
  • Мнения: 4 326
здравей!
на мен ми помогна зехтина,но и регулацията на щитовидните хормони.
успех!

# 2
  • плевен
  • Мнения: 644
В смисъл какво по-точно да правя със зехтина??? newsm78 Да готвя с него,за салати ли да го използвам или се правят някакви процедури???

# 3
  • Мнения: 3 306
втриваи йод  Peace

# 4
  • Мнения: 1 045
На мен ми помогнаха витамините Merz /мисля, че така се пишеше/

# 5
  • плевен
  • Мнения: 644
Честно казано и аз съм се спряла на Мерц ама незнам дали ще ми помогнат и затова търся отговор.Roslem може ли да ми кажеш колко време ги пи и как-по колко и тн...

# 6
  • Мнения: 1 045
Те са 60 дражета за 30 дни. Обикновено при мен проблема се проявява в края на зимата началото на пролетта. Казаха ми че е липса на витамини и ми ги препоръчаха тях. Изпивам по едно шишенце. Те общо взето ми помагат и за косата. Дано и ти имаш полза от тях.

# 7
  • Мнения: 306
Здравейте мами.Искам да ви помоля за съвет.Ноктите ми са ужасни-чупят се постоянно,цепят се на две,на нищо не приличат,а да не говорим за дълъг маникюр...Кажете ми някои витамини или какво да правя за тях,в нета чета за най-различни ама знам ли дали действат???Моля за помощ!!! Praynig
Купи си да пиеш фрийдъм-а на Форевър Ливинг. Съдържа МСМ и много добре се отразява на ноктите и косата, защото първо се натрупва там. Сярата в МСМ играе важна роля за образуването на кератина (протеин, особено важен за здрави кожа, коса и нокти) и колагена (протеин, поддържащ доброто състояние на кожата и подвижността на ставите). Можеш да го комбинираш със минерали или калций.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Мажа ги със зехтин  Peace

Имам и един заздравител на Avon, и въпреки, че не съм фен на марката това ми върши чудесна работа. В момента не мога да напиша точно как се казва, че ми е в офиса. Течно, попива бързо в ноктите, и според каталога съдържа диамантени прашинки.

# 9
  • Мнения: X
И моите бяха започнали да се чупят и цепят,взех си от спец. лакове на Perfect,използвам го като основа и съм мн. доволна,ноктите ми станаха отново твърди и здрави.

# 10
  • Мнения: 133
Освен витамини пробвай маслото на Икаров, струва около два лева, в шишенце като лак за нокти и се нанася 1-2 пъти дневно. На мен ми помогна много.

# 11
  • Провинция
  • Мнения: 509
Йод Peace ,лично аз  си мажа ноктите 2 седмично.Ноктите ми станаха по-дълги и по-здрави Peace

# 12
  • Мнения: 1 650
Йод Peace ,лично аз  си мажа ноктите 2 седмично.Ноктите ми станаха по-дълги и по-здрави Peace
А не ти ли пожълтяват?
Аз си взех заздравител на Титания, ама нещо не ми се връзват тия заздравители?1 newsm78Нали после ги триеш пак с лакочистител?

# 13
  • Провинция
  • Мнения: 509
Да,пожълтяват-на истина много е грозно.Не ги чистя после с лакочестител,а йода сам се отмива.Особено ако преди това ръцете са били намазани с мазен крем.Друг вариант е след като йода попие в ноктите отгоре да сложиш някой по-платен лак.Иначе може да се използва и йодосепт за ноктите.Много помагат и витамините Герикапс.

# 14
  • Мнения: 1 354
да споделя и моя опит Simple Smile
по принцип не е хубаво да се държи дълъг маникюр с месеци и години, затова на няколко месеца ги изрязвам да не се натоварват ноктите. Лаковете изсушават ноката, аз си правя няколко пъти седмично на чисти нокти втривания с памук, напоен със зехтин, вит. А на капки и/или бадемово масло в чист вид, по десетина минути стават с блясък и поне си мисля,че заздравяват. друго - бирена мая за пиене,от немската-  за кожа, коса, нокти. а за да не се чупят наистина си трябва едно лакче или заздравител, поне като вършиш домакинска работа или спорт. успех   Peace

Общи условия

Активация на акаунт