Липсващ рефлекс на Бабински

  • 8 592
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте! Днес невролог установи, че нямам отговор на Бабински двустранно. Не успях да намеря много информация за това, освен че в повечето случаи означава увреждане на пирамидния път, за който пък нищо не ми е ясно.
Много моля за повече информация ако някой е запознат с това.  До колко е опасно, как е свързано с мозъка, през какви изследвания трябва да мина...?
Страшно съм объркана и притеснена.
Благодаря ви!

# 1
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 073
Това Бабински рефлексът ма стъпалото ли беше?
Аз го имам. Имам неврологично заболяване, генетично обуславено. Според това: "Бабински, рефлекс на
дорзална флексия на палеца на крака и разперване на оста­налите четири пръста при одраскване по вън­шната плантарна повърхност на ходилото с игла. Наблюдава се при увреждане на пирамидния път. Среща се нормално при деца под 2 годишна възраст." по-добре е да липсва Thinking

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 18:16 от N_A_N™

# 2
  • Мнения: 2 110
 рефлекс на Бабински
дорзална флексия на палеца на крака и разперване на оста­налите четири пръста при одраскване по вън­шната плантарна повърхност на ходилото с игла. Наблюдава се при увреждане на пирамидния път. Среща се нормално при деца под 2 годишна възраст.
 

# 3
  • Мнения: 109
Благодаря ви за включването, момичета! Тази информация и аз я прочетох...Да, на стъпалото се проверява.
N_A_N,защо смяташ, че е по-добре да липсва този рефлекс? Аз не смятам така. Мисля, че липсата на такъв означава нещо нередно в мозъка.

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Когато резултатът от изследването е положителен, тогава е притеснително.
 

# 5
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 073
Когато резултатът от изследването е положителен, тогава е притеснително.
 
Да, Alli_05, за това мисля така Simple Smile Ако не ти се разперват пръстите при драскане по ходилото, значи всичко е Ок. Peace

# 6
  • Мнения: 109
Много ви благодаря, момичета! Много ме успокоихте!
Така се бях паникьосала, че явно не съм разбрала добре и веднага се изпълних с лоши мисли. Но и изказването на невролога - "Ти въобще не отговаряш на Бабински" много ме притесни, при положение, че въобще не съм запозната с такива термини.
Благодаря ви!

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Документ някакъв даде ли ти?
Обикновено при наличието на проблем при това изследване, докторите пишат "Бабински +" и се упоменава в ляво/ в дясно.
Ако нищо не е написал лекарят, значи няма проблем.

# 8
  • Мнения: 109
На амбулаторния лист в графата "Обективно състояние" пише - Без отговор на Бабински двустранно. Това ме притесни. Както писах вече - не съм запозната с терминологията им.

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Без отговор на Бабински двустранно. ...

Нямаш място за притеснения!

# 10
  • Мнения: 109
...Без отговор на Бабински двустранно. ...

Нямаш място за притеснения!

  bouquet   bouquet   bouquet

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
 Hug Няма за какво!

Общи условия

Активация на акаунт