акнето си отива :)

  • 67 135
  • 105
  •   1
Отговори
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
Здравейте, искам да помоля за компетентно мнение относно акнето на сина ми , което за наша радост започна видимо да изчезва.Лекувахме го две години при дерматолози .Изписваха само скъпа медицинска козметика и като резултат - нищо. От 5- 6 месеца спрях да се доверявам на лекарите , започнах да купувам най - достъпната козметика , ползва в началото " Евелин" а сега минахме на " Нивея " От няколко дена кожата му е спокойна, без пъпки ,има обаче червенини и леки белези , тук там някоя черна точка .... дали е от козметиката или си го израстна - незная ... Та въпроса и молбата ми са следните: Как да заличим белезите ( малко са , почти невидими ) и червенините най - вече? Оттук нататък какво следва ?.Толкова пати , че ме е страх да се доверя на прехвалени специалисти и мазила . Нека ако някой има опит или знания ме посъветва как да постъпя .

# 1
  • Мнения: 1 731
Предоволна съм от коректора на Орифлейм,зеления с двата цвята. Peace
Хем заличава ,хем лекува. Heart Eyes Моето лице така се изчисти от белезите ,а и сладкото премахнах нацяло.
newsm10

# 2
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Моя син си прави маска с хума и розова вода вечер преди къпане, после се маже със зинерит. Итой беше с червени петна от пъпки, сега вече поизчезнаха.

# 3
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
Зинерит ползваше доста дълго време в комбинация с разни мазила и нямаше особен ефект но маска с хума и розова вода ще пробваме Simple SmileКоректора на орифлейм ще го поръчам Simple Smile Мерси

# 4
  • Мнения: 1 844
преди няколко години и аз имах проблемна кожа.един съвет-не ходете по прехвалени дерматолози,и аз ги обиколих всички и ефект нула.
ходих на козметик и ползвах лосион на акне аут.сега се радвам на хубава кожа! Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 246
Много добре средсво за пъпки е рол-она на Рефан с камфор и чаено дърво. Мъжа ми го бяха нападли едни досадни пъпки миналата година само това помогна. Цената е направо смешна 6.00 лв.

# 6
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
преди няколко години и аз имах проблемна кожа.един съвет-не ходете по прехвалени дерматолози,и аз ги обиколих всички и ефект нула.
ходих на козметик и ползвах лосион на акне аут.сега се радвам на хубава кожа! Hug

Какви процедури правехте при козметика ?

# 7
  • Мнения: 2 751
Нека приема и нещо вътрешно-аз пия бирена мая  Peace

Освен това имам една рецепта, препоръчана ми от фармацевт.

1 шише салицилов спирт 2%
4 капсули хлорнитромицин
1 ч.л. сулфатиацол прах.

Това се размесва добре и се маже сутрин и вечер.
Има страшен ефект и е евтино  Peace

# 8
  • Мнения: 13 621
Може да пие цинк! Действа просто перфектно срещу пъпки!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
Нека приема и нещо вътрешно-аз пия бирена мая  Peace

Освен това имам една рецепта, препоръчана ми от фармацевт.

1 шише салицилов спирт 2%
4 капсули хлорнитромицин
1 ч.л. сулфатиацол прах.

Това се размесва добре и се маже сутрин и вечер.
Има страшен ефект и е евтино  Peace
Аз също съм ползвала този лосион, но без сулфатиацола  и с 8 капсули хлорнитрумицин в едно шишенце спирт. Обаче доста изсушава кожата - не знам, дали е подходящо за тийнейджър...
Освен това  е ужасно горчиво.

# 10
  • Мнения: 159
veni-vidi, всичко е много индивидуално. Има продукти, които влияят положително, но не се знае как ще се отразят на неговата кожа. След като в момента е по-добре, нека само почиства лицето си. Вероятно кожата е стресирана от толкова процедури, мазила и т.н. и има нужда от малко почивка. Какви продукти ползва в момента?
Най-важното е пъпките да не се пипат! Ако синът ти ги пипа, кажи му, че по този начин всичкото старание, което е положил, и всичките пари за продукти, направо отиват в кофата за боклук.
Другото нещо е, че трябва да се направи схема за ползване на продуктите. Не разчитай просто на препоръчани неща, които ползвани безразборно, вероятно ще изсушат прекалено кожата. Резултатът не е никак добър.
Съветвам те да не бързаш със заличаването на червените петна и белезите. Изчакай момента, в който кожата се е успокоила напълно и не излизат нови пъпки. Нека мине още седмица-две.
Има едни ампули с вит. А, които са точно за белези от акне. Мисля, че ще му се отразят добре.
Друго нещо, което съветвам да ползва, е крем "Здраве".
Надявам се да съм била полезна. Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 991
Заинтригувах се от ампулите за белези от акне. Имат ли си някакво специално име?
И аз преди ходих по дерматолози, че чак и химически пилинг ми правиха ама май нещо не беше много кадърна. Накрая с противозачатъчни си оправих лицето, но имам много петна и белези, и искам да ги махана.

# 12
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
veni-vidi, всичко е много индивидуално. Има продукти, които влияят положително, но не се знае как ще се отразят на неговата кожа. След като в момента е по-добре, нека само почиства лицето си. Вероятно кожата е стресирана от толкова процедури, мазила и т.н. и има нужда от малко почивка. Какви продукти ползва в момента?
Най-важното е пъпките да не се пипат! Ако синът ти ги пипа, кажи му, че по този начин всичкото старание, което е положил, и всичките пари за продукти, направо отиват в кофата за боклук.
Другото нещо е, че трябва да се направи схема за ползване на продуктите. Не разчитай просто на препоръчани неща, които ползвани безразборно, вероятно ще изсушат прекалено кожата. Резултатът не е никак добър.
Съветвам те да не бързаш със заличаването на червените петна и белезите. Изчакай момента, в който кожата се е успокоила напълно и не излизат нови пъпки. Нека мине още седмица-две.
Има едни ампули с вит. А, които са точно за белези от акне. Мисля, че ще му се отразят добре.
Друго нещо, което съветвам да ползва, е крем "Здраве".
Надявам се да съм била полезна. Успех!
Благодаря на всички за отговорите  Hug
black_ice  HugМного съм предпазлива , много дълго пати детето и затова хем се радвам от резултата , хем ме е страх , че ако не прави някаква поддържаща терапия може да пламне отново / на 16 и половина е само , още е в пуб./.В момента ползва " Нивея" - Измиващ продукт , дневен и нощен крем и стикчето за пъпки. Въпреки че няма пъпки в момента,продължава да ги ползва  newsm78  Чудя се оттук нататък какво да прави ...Какви са тези ампули с витамин А , А крем "Здраве " знам че съдържа цинк и това е добре , но не е ли дота плътен ?

# 13
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
Заинтригувах се от ампулите за белези от акне. Имат ли си някакво специално име?
И аз преди ходих по дерматолози, че чак и химически пилинг ми правиха ама май нещо не беше много кадърна. Накрая с противозачатъчни си оправих лицето, но имам много петна и белези, и искам да ги махана.
Имам приятелка ,която се интересува за противозачатъчни ,които действат .Какви са?

# 14
  • Мнения: 159
shantall, ампулите са на "Glory", струват около 1.80 лв.

veni-vidi, крем "Здраве" наистина прави плътен слой. Аз го ползвам вечер, след измиване на лицето. Много съм доволна.

По принцип не съм привърженик на "Нивеа", но се радвам, че на сина ти му действа добре. Може да я доизполва, пък след това да вземете нещо друго. Кожата мазна ли му е?

Колкото до противозачатъчните, всичко е строго индивидуално. Нежеланите ефекти могат да бъдат много. Малко хора знаят, например, че след спирането им, рискът от забременяване е огрооомен.

Общи условия

Активация на акаунт