Окръжна болница София-условия?

  • 8 733
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 327
насочих се към Окръжна болница-София за предстоящето събитие.
Моля тези майки, които са раждали там да ми дадат повече инфо какво да очаквам!!
от болницата ми казаха да нося 3 нощници, памперси и кърпички за бебока, изследвания за Спин и Васерман. Нещо друго на вас искали ли са ви?
разбрах, че бебока ще бъде при мене в стаята, както и аз самата исках. трябва ли да нося дрешки за него за дните, през които ще сме там? имаше ли кой да ви обясни подробности за кърменето и изстискването? неонатолозите добре ли са настроени към мамите?
каквото се сетите, че на вас ви е трябвало ще ми бъде от полза!  Praynig

# 1
  • Мнения: 414
насочих се към Окръжна болница-София за предстоящето събитие.
Моля тези майки, които са раждали там да ми дадат повече инфо какво да очаквам!!
от болницата ми казаха да нося 3 нощници, памперси и кърпички за бебока, изследвания за Спин и Васерман. Нещо друго на вас искали ли са ви?
разбрах, че бебока ще бъде при мене в стаята, както и аз самата исках. трябва ли да нося дрешки за него за дните, през които ще сме там? имаше ли кой да ви обясни подробности за кърменето и изстискването? неонатолозите добре ли са настроени към мамите?
каквото се сетите, че на вас ви е трябвало ще ми бъде от полза!  Praynig


За теб ще искат и две ножчета за бръснене, ама от тези най-обикновените, дето са правоъгълни, продават ги в будките по спирките, където продават най-различни безполезни неща. Ще ти трябват и превръзки, от най-дебелите, чаша, лъжица, вилица, джапанки (не чехли, за да можеш да ги мокриш в банята), кърпи, чорапи, изобщо багаж като за влизане в болницата. За бебето нищо повече от памперси, даже кърпичките не ми искаха. Ако смяташ да му даваш вода си вземи едно шише, защото с техните ще го удавиш, толкова са стари и разширени бибероните, че и голям човек ще задавят. Акушерките при бебетата са страшно дръпнати и нелюбезни, никой нищо не ми е обяснявал нито за бебето, нито за кърмене. Иначе всички лекари в родилното са свестни. Ако родиш следобяд или вечерта, обаче, няма да ти дадат бебето чак до другият ден. Аз затова вторият път отидох да раждам в МД, там щом родиш и минат двата часа, през които те държат в родилното, ти слагат бебето на корема и айде в стаята.
Ако трябва да сравнявам ОБ и МД... по-добре ми беше в МД, но на мен приоритетите са ми най-вече бебето да е при мен колкото се може по-скоро след раждането. Какви са предимствата на ОБ? Ми... чесно казано не се сещам за някаква друга разлика в болниците.

# 2
  • Мнения: 596
Раждах там в края на декември. Много съм доволна от докторите, но акушерките са отвратителни. Аз също много се радвах в началото, че бебчо ще е при мен, но честно казано вече съм на мнение, че това не е много добра идея. Все пак след раждането имаш нужда от почивка, всичко те боли, трудно ставаш и лягаш, а моето бебе непрекъснато ревеше! Беше кошмар това непрекъснато ставане и лягане и се скапах тотално!

# 3
  • София
  • Мнения: 38 209
Неонатологът е много готин, но както са ти казали другите майки сестрите дето се грижат за бебетата са доста неприятни. Освен това - прави, струвай разбери кога Жекова /зав. отделението/ е на смяна и гледай да не попадаш при нея - ужасно се държи с родилките. Това не е само мое мнение, а на поне още 5 момичета.

# 4
  • Мнения: 596
100% си имаш причини да си недоволна от Жекова, не знам какви са, но аз пък съм очарована от нея. Държеше се страхотно с всички и беше ужасно мила. Да уточня само, че не я познавах от преди това.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 209
100% си имаш причини да си недоволна от Жекова, не знам какви са, но аз пък съм очарована от нея. Държеше се страхотно с всички и беше ужасно мила. Да уточня само, че не я познавах от преди това.

Значи си я улучила в някакъв много рядък светъл момент. Twisted Evil На нас дето ни е викала такъв ни е бил късмета Crazy

# 6
  • Мнения: 243
Аз също раждах при Жекова без никакви предварителни уговорки и без да я познавам отпреди това само бях слушала за нея от мама която беше раждала при нея с уговорка! Жената е голям професионалист и бих я препоръчала на всички бъдещи майки ! Peace
А що се отнася за необходимите неща за болницата това са :
1.за теб: 3 нощници, дам. превръзки, термометър, мин.вода
2. за бебето: памперси, мокри кърпи, ръкавички( за всеки случай ако се роди с нокти за да не си дере лицето)
Също така ще ти трябва и коя кръвна група си.
Аз роди на 17 март в окръжна и останах много доволна както от самата болница, така и от обслужващия персоал.Но ако можеш да се паднеш Жекова да те изражда, няма да съжаляваш. Ако имаш още въпроси питай, ще ти отговоря на всички Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 2 157
И аз бях при Жекова - миналата година, юли месец Grinning. Страшно съм доволна.
За багажа - освен от всичко, което вече са ти писали момичетата, аз имах неистова нужда от биберон - залъгалка. Моята хубостница първия ден и цялата нощ ме използваше за залъгалка, та се принудих по спешност да карам татито да купува биба. Затова за всеки случай - носи си една, няма да ти натежи Grinning

# 8
  • Мнения: 669
Аз ходя при д-р Жекова и съм очарована от тази жена и като лекар- професионалист и като човек. Жестока е. Имах проблеми преди известно време и провеждах лечение преди да забременея и само при нея съм ходила, а сега миналата седмица бях в Окръжна болница за задържане - 1 седмица, и тогава Жекова се държа чудесно с мен. А междувременно една от жените в стаята роди, когато тя беше на смяна (без уговорки) и каза че води страхотно раждането и е супер доволна. Но като цяло целият екип от лекари в родилно отделение в ОБ е много добър и едва ли има и 1 лекар, който да е лош и да не си струва да попадаш при него. А имаше и две жени с второ раждане - 1-та предишния път беше раждала в МД, а другата в Шейново, и според двете ОБ е по-добра и от МД и от Шейново. А в ОБ е имало и ремонт скоро, защото е сравнително чисто и добре изглеждащо (за болница разбира се), но и банята и тоалетната са доста чисти и поддържани, където можеш да влезнеш и да си вземеш душ нормално.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз раждах там на 28-ми февруари и останах доволна! Лежах там за задържане два пъти! Първия път на 9-тия етаж, а втория в родилното! Трябва да кажа, че всички лекари са страшни професионалисти! Ако попаднеш при Кинкина няма да съжаляваш също! Според мен не трябва да си правиш уговорка, защото при който и да попаднеш ще си супер доволна! Най-гадното беше, че има стажанти, които те преглеждат постоянно, но това се преживява! В родилно имаше две гадни акушерки, в детското всички бяха супер любезни с мен! Даже ги виках няколко пъти извънредно да преобуват Дара, че се беше одрискла до ушите  Embarassed ! Не са ми отказвали и вода в 2 часа през ноща! На банята и правех ремонт декемри месец като лежах за задържане и е доста чистичка! Желая ти леко раждане! Не се притеснявай за нищо! Всичко ще мине по вода!

# 10
  • Мнения: 524
Аз също раждах при Жекова без никакви предварителни уговорки и без да я познавам отпреди това само бях слушала за нея от мама която беше раждала при нея с уговорка! Жената е голям професионалист и бих я препоръчала на всички бъдещи майки ! Peace
ААко имаш още въпроси питай, ще ти отговоря на всички Simple Smile
Линет, моля те разкажи ми повече за условията там. Аз смятам да раждам с уговорка при Жекова. Интересува ме как са ВИП стаите, ще пуснат ли татакото при мен има ли вариант бебето да не спи при мен поне първият момент?? Четох в дир-а, че храната била гадна какво значи това???

# 11
  • Мнения: 703
Привет!
И аз съм се ориентирала да раждам в ОБ,въпреки че въобще не ми е в района.Чувала съм много добри отзиви за там-за екипа, за Жекова, за неонатолозите.Обстановката май е също след ремонт,ама досега не съм влизала навътре в отделението,защото сме ходили само на запис там.
Интересно ми е за нужните неща,които изброявате защо нощниците са 3?Аз съм приготвила 2,защото така пише по всички списъци,които съм чела.
А, и ножчета за бръснене,защо?Ако съм си се приготвила предварително няма нужда,нали?

# 12
  • Мнения: 243
  Условията са повече от добри!! Аз не бях във вип стая, защото нито си платих да раждам там , а и бях без всякакви уговорки но това не попречи да ме сложат самичка  в стая:)
Доколкото видях една от вип стайте, си имат даже и телевизор вътре.А що се отнася за бебето ще ти го дадът на следващия ден, но ако не се чувстваш добре могат да ти го донесат и по късно, ще дойде една от неонтоложките да те пита.
Храната е правят доколкото разбрах по диетични рецепти, вярно е че е малко е безвкусна но аз докъто бях там нямаше никоя от жените да се оплаче, даже си облизваха чинийте Wink
  Специално за ОБ невиждам смисъл да се ражда с уговорка, защото при които и да попаднеш ще останеш доволна Laughing Ако тръгнеш да раждаш през седмицата през деня може да се паднеш при Жекова,както стана с мен а тайничко се надявах да стане така защото много бях слушала за нея Simple Smile

# 13
  • Мнения: 243
Интересно ми е за нужните неща,които изброявате защо нощниците са 3?Аз съм приготвила 2,защото така пише по всички списъци,които съм чела.
А, и ножчета за бръснене,защо?Ако съм си се приготвила предварително няма нужда,нали?
  Това са им изискванията, но можеш спокойно да минеш и с 2 нощници... Rolling EyesАко си се оправила предварително няма да ти трябват, но не е лошо да си носиш едно за всеки случай ако има някъде за дооправяне Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 38 209
 
Храната е правят доколкото разбрах по диетични рецепти, вярно е че е малко е безвкусна но аз докъто бях там нямаше никоя от жените да се оплаче, даже си облизваха чинийте Wink

 Rolling Eyes Аз като бях декември почти не я ядяхме храната защото верно не ставаше за ядене... А 3 нощници наистина си трябват защото с едната раждаш и обикновено е цялата в кръв, и втората обикновено я омазваш, така че не е лошо да има и трета...

Общи условия

Активация на акаунт