бебето си играе на гърдата

  • 2 420
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте, моля за съвет.Имам бебе на 15 дни и имаме проблеми с кърменето, но да зпочна от начало.
Родих секцио и ми дадоха бебето на 3 ден.Много се зарадвах, че от първото слагане на гърдата захапа много добре зърното и засука, само дето нямах кърма.Както и да е , сложиха ми инжекция и кърмата слезе, но на 6 ден като до тогава бяхме естествено на АМ и на "сухи тренировки" на гърдите ми преди всяко хранене.Когато ме изписваха доктора ми стисна гърдите и каза ,че пращя от мляко и да не дохранвам, но не го ли сторя няма заспиване.Държала съм го по 3 ч. на гърдата си ,давах и от двете на всяко хранене,но няма наяждане това дете .Заспива на гърдите ми , а като го махна и започва да си суче ръцете и да премлясква, по което съдя, че остава гладен.Докато го кърмя правя всичко само и само да не заспива - разтривам го по крачета, ръчички, рамена, бутам го по нослето , но няма ефект.Започнах да го кърмя по часовник от 20 до 30 мин. и след това дохранвам. Другият проблем е ,че не мога да се цедя. Вземах си две помпи- едната тип спринцовка, а другата обикновенна. И при двете излиза съвсем малко кърма -буквално няколко капки и до там, а като стисна с ръка излиза кърма,но по няколко капки.Като съм говорила с други момичета как цедели по 150-250 мл. и как кърмата им излизала като струя, ако аз "пращя "от кърма ,егати и пращенето. ooooh!
Също така установих, че бебето все по-вече и по-вече възприема гърдите ми като средство за успокоение и за преспиване. Много държа да кърмя, през цялата бременност четях всевъзможна информация за успешно кърмене, а на края допуснах такива глупави грешки.Постоянно се самообвинявам ,особенно и след като ходихме да ни мерят- за 6,7 дни сме качили 160гр.(според педиатърката е малко).
Моля за съвет какво да правя .

# 1
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ами според мен пробвай да не дохранваш един-два дни. Давай само гърда. Ако ще и през половин час. Преброй колко напишкани памперса имаш. На вашата възраст трябва да са поне 6 напишкани и да ака от 1 до 3 пъти на ден. Ако е така, то кърмата му стига. Просто има нужда от успокоение на гърдата. Не забравяй да го оригваш.

# 2
  • Мнения: 9 776
Тъкмо се зачудих и аз защо дохранваш, като не казваш, че бебето плаче. Това, че си смуче ръцете, не означава, че е гладно. Подкрепям написаното от abutikon. Освен това 160г за 6-7 дни никак не са малко според мен. Не му пипай носа. Закачай го по вратлето щом искаш. Бебето доносено ли се роди?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 004
Това с лапането на ръцете не винаги е критерий. Косьо си ги смуче ожесточено откакто се е родил. Преяжда, връща малко мляко и пак си засмуква пръстите. Ако го оставя ще го прави денонощно.
Тъкмо се зачудих и аз защо дохранваш, като не казваш, че бебето плаче.
Ако наистина е гладно ще се разплаче. В нашия случай се чува надалече, ако реша да го махна от гърдата, а той не е приключил.

# 4
  • Мнения: 9 776
... Ако го оставя ще го прави денонощно.

А как по-точно не го оставяш? Аз и досега не съм намерила начин. Оставих го да ги лапа на воля.

# 5
  • Мнения: 362
И според мен е по-добре да спреш за няколко дни дохранването PeaceИ си купи свястна помпа-понеже знам от личен опит,че в началото е много притеснително да не знаеш имаш ли достатъчно кърма(но това е по-скоро за твое успокоение,защото не ми се вярва да не е достатъчно Simple Smile).Изцеди се няколко пъти,за да видиш колко мляко събираш и ако там всичко е наред   слагай бебо по-начесто на гърда и всичко ще си дойде на мястото.

# 6
  • Мнения: 67
благодаря за отговорите, спирам с дохранването.И аз  си мисля, че имам достатъчно кърма ,но не мисля ,че той полага достатъчно усилия да суче и незнам как да го накарам. Има ли някакви начини да го накарам да го прави. Иначе се роди 2-ва дена преди термина 4250 кг и 54 см.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
TONITА, наддаването ви е в нормални граници, но ако искаш разкажи, когато започне да суче бебето има ли период, в който го прави ритмично,  в същото време усещаш ли потичане от другата гърда? Виж това клипче като пример на добро сукане: http://www.drjacknewman.com/video/really%20good%20drinking-1.wmv Прави ли бебето ти подобни паузи докато суче?
Важно е да се разбере дали бебето суче ефективно, защото ако е така, независимо от заспиването му, ще можеш да намалиш и спреш добавката.
Начин да му помогнеш да не заспива е също т..н. Компресия на гърдата - защото помага за поддържане на потока мляко към бебето.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Всъщност колко често кърмиш и даваш добавка? Не бързай рязко да я спираш. Побеже бебето е мъничко, може да се обърква в начина на сукане на гърда и биберон. Затова е добре да се помисли за алтернативно даване на добавката - чашка/спринцовка/пипета/лъжичка.

# 9
  • Мнения: 2 132
Аз не можах да разбера какъв е проблема. Бебето си наддава, пълни си памперсите..Още е малко и за това иска постоянно да те усеща. Все пак е в един напълно непознат за него свят и иска да усеща майка си за да е спокойно. До 3ти месец са така децата, суче доста често като ползват гърдата освен за нахранване и за успокоение. След това вече могат да виждат добре и света им става интересен, и разреждат кърменията. Като порасне малко пък ще иска да те вижда, да си при него, ще ходи след теб..
А това, че не изкарваш нищо с помпата не е показател. Аз като бяхме на 6м исках да изцедя малко, за да сложа в кашата, ама след 10мин и 3-4мл се отказах Grinning

# 10
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
благодаря за отговорите, спирам с дохранването.И аз  си мисля, че имам достатъчно кърма ,но не мисля ,че той полага достатъчно усилия да суче и незнам как да го накарам. Има ли някакви начини да го накарам да го прави. Иначе се роди 2-ва дена преди термина 4250 кг и 54 см.

В болницата ми дадоха следните съвети за събуждане на бебе, което заспива, докато яде :
1. Събличаш го само по памперс и ти гола до кръста и така кърмиш (бебетата като се затоплят от много дрехи и заспиват, ако те е страх да не настине метни му една пеленка отгоре, но важно е да има контакт кожа в кожа с теб)
2. Чешеш го по голите ходилца - бебетата не обичат това и се разсънват
3. Дърпаш му ушенцата
4. Чешеш го по гръбчето между плешките
Като крайна мярка
5.Намокряш му главичката лекичко и подухваш от време на време и така пак му става студено (това не съм го правила, видя ми се прекалено още повече, че другите методи работят безотказно)

# 11
  • Мнения: 8 937
Не се притеснявай!
Бебето ти е прекалено малко и в момента все още се учи да суче. Нормално е да се приспива и да се успокоява сучейки.  Peace И ние имахме период в началото, когато имах чувството, че по цял ден кърмя. Но с времето всичко ще си дойде на мястото!

Не се отказвай от кърменето! Ще видиш, че ще успееш!  Peace

# 12
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 312
Здравей,честито бебче!
Аз също родих секцио и ми дадоха бебка на третия ден. Докато седях без нея обаче се цедях с помпа на Авент, за да ми слезне кърмата по-бързо.
В началото като ми я дадоха си беше мъка да се кърмим,но за едно денонощие я отказах от шишетата и бибероните и минахме само на кърма.
Важното е,че твоето бебче има сукателен рефлекс. Не го дохранвай,имай търпение, то ще стане по-активно.
Ако трябва много малко се поизстисквай, за да тръгва кърмата и тогава го слагай на гърда.Постоянното седяне на гърда също е нормално.При нас в някои дни също сме като скачени съдове,просто бебенцата имат и много силна психологическа нужда да сучат, да усещат майка си.
Успех ти желая и здраво бебче!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 004
... Ако го оставя ще го прави денонощно.

А как по-точно не го оставяш? Аз и досега не съм намерила начин. Оставих го да ги лапа на воля.
Дръпвам ръката и му пробутвам някоя от играчките му. В момента върши работа най-обикновена силиконова гризалка (от най-простите по 2-3 лв от аптеката). Хем е лека и я държи, хем има какво да си тъпче в устата. Смукането на ръцете му доставя огромно удоволствие, но зверски си разранява кожата. А и не искам да се научи да си смуче палеца.

# 14
  • Мнения: 9 776
iveto_11, този трик и аз го прилагам, но като изпусне играчката и ръцете му са пак в устата. Или ръкава. Или завивката, която е под или над него. Даже тая вечер го наблюдавах как много добре се занимаваше самичък, докато аз гладех и чаках да стане време за баня. Но не мога постоянно да му дърпам ръцете. В един момент се бях вманиачила да го правя, но вече се отказах. И сега само се забавляваме да го гледаме. Пък ако има и озвучаване - още по-добре Joy.
Извинявам се на авторката за лиричното отклонение Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт