наднормено тегло и хормонално изследване,при дете

  • 953
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Дъщеря ми е на 5 години,с наднормено тегло.Ръст 116,и 30 кг.Като през последните 4 месеца ,напълня почти 4 кг.Днес бяхме при гастроентеролог ,заради стомашни проблеми,и при прегледа забеляза образуването на стрии,от вътрешната част на бедрата.Според лекаря,сме минали границата ,на разумно дебелото дете,и е добре да се направят хормонални изследвания.Има ли и други деца с този проблем ,как се справяте?

# 1
  • Мнения: 478
Пали,
нямам опит който да споделя.
Педиатърката ви няма ли концепция към кого да ви насочи - някакъв специалист и кои точно хормони тя има в предвид. Най-малкото педиатърката трябва отдавна да е мерила кръвна захар минимум на глюкомер.
На мен ми се струва, че ако забравите консервите/колбаси от магазина(вкл. салати като "руска") и я пуснете на плуване за нула време ще се успокоите. Разните KFC и McD бързи закуски ги ЗАБРАВЕТЕ.
Най добре би било всички да си имаме по някоя селска баба, която да ни продава домашни животни за еко месо. То като гледам на 1 годинка 50% от бебетата покрай нашата компания са 11-15 кг...нищо чудно на 5 г. всички да са изправени пред това съждение - ..колко..колко ..е колко да е пълно детето ..дете е. На мен не ми се струва пълна вашта мома Wink
Иначе аз като средна възраст мома (28г.) постоянно качвам кг.. каквото и да правя, и има спортове които също качват ..защото мускулите са по-тежки. Карането на колело изглежда невинно спортно занимание, но на доста моми качва кг. Истината е в плуване и чиста храна, колко хормони и антибиотици и химикали ядем с пилешкото...и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт