трудно кърмене

  • 1 047
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте мами много съм разтревожена имам бебе на 12 дена.Кърмя го , но хваща само едната гърда и вече е разранена и незнам как ще я храня,  защото изобщо не иска да хване другата гърда, бихте ли ми дали съвет.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 386
Златина, съвет не мога да ти дам тъй като не се чувствам достатъчно компетентна по въпроса, но ще ти разкажа аз какво правих в подобна на твоята ситуация.
   Още в родилния дом малкия имаше голямо желание да суче, но имаше и предпочитания към едната гърда (по малката с по-малкото зърно Embarassed), а аз от страх да не го оставя гладен му давах само нея. В резултат зърното на тази гърда ми се разрани страшно много. Между временно цедях  другата гърда за да регулирам лактацията и там. Когато болката от разранената ми гърда стана нетърпима, от няма и как предложих другата- и установих, че от продължителното цедене зърното ми се е пооформило и малкия го захапа, ноо... не сучеше ефективно т.е. не се  чуваше да гълта. Тогава започнахме едно много комбинирано хранене- първо разранената гърда, после "трудната" и после шишето. За около една седмица за щастие ми мина болката ( мажех се с Лансинокс), "трудната" стана по-лесна и махнахме шишето. Друг е въпроса,  че после и другото зърно ми се разрани #Crazy, но и с  него се справихме. Сега си се кърмим изключително и така смятам да е поне още няколко месеца.

Желая ти бързо справяне с проблема и не се отказвай, ще се справиш!  Hug

# 2
  • Мнения: 567
И при мен беше така.В началото хвана лесно , но после искаше само от едната гърда, а тя така се разрани че чак кръв ми капеше. Но аз съм много упорита не се отказах . Предлагах и другата и някак си свикна. Не съм и давала шише- беше ме страх да не би да не иска да суче и от едничката ми гърда. После изкарахме тежка жлтеница и не искаше и от 2-те гърди.5 дни не беше при мен , но аз старателно се изцеждах- а беше толкова трудно и болезнено , 2-те ми гърди бяха кървави,мажех се с GARMASTAN и за капак като ми я донесоха не искаше да суче беше свикнала наготово с лъжичката. Нито веднъж не се отчаях. Все предлагах гърдите и след 2 дни ( сигурно вече е била страшно гладна) засука и от 2-те. Сега сме на 4 месеца и и на едно хранене ядем само от едната гърда, на следващото ппредлагам другата Simple Smile. Само не се отчайвай и не мисли че ти си виновна. СПОКОЙСТВИЕ Laughing

# 3
  • Мнения: 2 616
Злати,погледни моля те тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267739.0
Обърни внимание как е поставено бебето, ъгълът на телцето му спрямо майката, опитай да смениш няколко пози и ако все още имаш дискомфорт по време на кърмене ще говорим пак - явно имате проблеми с поставянето на гърда, за да ти се разранят зърната.
И те моля за още нещо, моля погледни беб и му се изплези и ми кажи каква е реакцията му. Принципно дори 12 дневно бебе трябва да се опита да те имитира Simple Smile
 Ако не може да изплези езика си напълно, или ако връхчето на езика изглежда сърцевидно, трябва да го заведеш на доктор да го погледне и да прецени какво става. Можеш също да опиташ да сложиш пръста си в устата му (с възглавничката нагоре), докато започне да го суче. Погледни, моля те, дали езикът му минава над линията на венеца, за да обхване долната част на пръста ти.

Иначе за рагадите мога да ти препоръчам да се мажеш с Лансинох (не се отмива) и да оставяш гърдите си да "подишат" след кърмене - млякото по зърната ти ще им помогне да се възстановят по-бързо. Ако болката е натърпима, можеш да помислиш за силиконовите протектори, докато зърната ти зараснат и после постепенно да ги махнеш. Това обаче не е дългосрочно решение на проблема. Трябва да открием причината защо са се разранили,  докато не я отстраним ще продължават да се разраняват и да ти е трудно.

Добрата новина е че всичко е поправимо и във форума ще намериш много майки, който с радост биха ти помогнали и биха ти дали най-правилните съвети, за да се кърмите дълго и кърменето да се превърне във взаимно приятен и удовлетворяващ процес и за двама ви Peace

Хайде сега опитай да смениш позите, поплезете се с бебето и ми пиши утре какво става и какъв е резултата, за да знаем как да действаме нататък  Hug

# 4
  • Мнения: 636
 Нямам личен опит, но познавам майка, която откърми второто си дете само от едната гърда, защото не искаше да суче от другата. И успя! Разбира се, по-добре е да опитваш и с двете, но ако се стигне дотам, знай, че и това е възможно! Успех!

# 5
  • Мнения: 8 933
Моето бебе все още на моменти проявява предпочитание към едната гърда. Гледам да кърмя от другата, когато е сънено и по този начин засега успявам!  Peace

# 6
  • Мнения: 220
Знам че разраняват зърната ако не са хванали част от ареолата, а само зърното. И мойта в родилното не искаше едната гърда, сука само от другата но не ми е разранила зърното. Като изцедих втората с ел помпа, вакуума дръпна зърното, то се оформи добре и тогава малката го захапа. Но при теб може и да не подейства, щом предпочита по-малкото зърно. Но това за полусъненото състояние действа много добре - тогава можеш да му пробуташ почти всичко  Laughing Като почне да се разбужда я вземаш и даваш веднага трудната гърда. Най-вероятно няма да се усети и ще суче  Laughing

# 7
  • Мнения: 27
Зърна се разраняват и ако се миеш преди кърмене със сапун. НЕДЕЙ! Само ежедневния душ. Иначе отмиваш защитния слой, който предпазва кожата ти.

Общи условия

Активация на акаунт