Реве по време на сън

  • 361
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 959
Здравеите кърмещи мами,  от една седмица Дана започна да реве през нощта, насън. Спим двете с нея заедно. Кърмя я когато поиска през нощта. Преди две седмици изкара Розеола/ висока темп. и обрив/ докато беше болна много ревеше през нощта, нослед 5 дни всичко мина, но тя продължава да реве на сън. Тогава дори пробвам да я успокоя с гърдата но нищо не помага, трябва да я вдигна и да събудя и тогава млъква познава ме и се успокоява. А днес го направи същото и през деня. Много съм притеснена. Питах доктора но той каза: "Leave her alone", но как да я оставя като реве до мен в леглото а на мен сърцето ми се къса като я гледам и не мога да и помогна. Дали някои е имал подобен проблем???

# 1
  • Мнения: 590
Ох, и Ели го прави. Понякога за кратко проплаква в съня си, а понякога се разревава направо. Дори като я гушна и се събуди продължава за кратко да реве. Обикновено успявам да я успокоя на гърдата. При нея започна преди месец и половина два от зъбоникненето, но продължава ... След десетина дена ще се чуя с хомеопата ни и ще я попитам какво мисли.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 811
Мами, темата всъщност не е за Кърмене Simple Smile защото няма общо с кърменето. Ще я оставя тук за момента все пак.
Това нощно реване е нормално и доста майки се оплакват от него (не само кърмещи бебета го правят, а всъщност доста голям процент). И Мая е плакала така, че и сега понякога се случва. Сънуват си неща и се разревават. Вдигам и гушкам, защото иначе не се събужда и не може да се успокои. Като я вдигна, се отърсва от сънуваното, после вече се успокоява, посуква и заспива спокойно.
По-често като че ли е от някакви сънища, по-рядко - от болки от зъбки.

# 3
  • Мнения: 4 244
И според мен е от сънища.
Не се знае как бебетата преживяват отново насън и в какви картини впечатленията си от деня, но тези които са по чувствителни плачат насън.
Правиш добре че я гушкаш, не и говори, просто я гушкай, На нея и стига твоята близост, миризма и пулс за да се успокои.
Може да откара така до 1 седмица
Най вероятно прави скок в развитието си - и интелектуално и физически и се чувства претоварена.
Ще мине!

# 4
  • Мнения: 385
Питах доктора но той каза: "Leave her alone", но как да я оставя като реве до мен в леглото а на мен сърцето ми се къса като я гледам и не мога да и помогна. Дали някои е имал подобен проблем???

В никакъв случай не я оставяй сама.  Ако гърдата не помага за успокоение на плача, според мен си е проблем.  Разбира се, че сърцето ти ще се къса, а лекарят нищо не разбира. Аз досега не съм имала психическо състояние на детето, което да не се е подобрявало от поставяне на гърдата. И ако плаче доста и неутешимо, си е проблем за специалист (ако конвенционалната медицина не помага, то тогава с алтернативна). Примерно, ако само се събужда с изплакване и те търси, но като подадеш гърдата веднага се успокои, това не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт