Ковачевица

  • 1 509
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте!Чудя се къде да отидем с децата през предстоящите почивни дни.Разрових се за нещо по-интересно в нета и попаднах на едно селце-Ковачевица,където никога не сме ходили.Изглежда ми много приятно-тишина,спокойствие,стари къщи,камина...Четох доста добри отзиви за една къща за гости-Капсъзовите къщи,но не можах да намеря сайт или телефони за контакт.Моля Ви,ако някой е ходил там,да споделите впечатления и някакви координати.Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 778
Ех, Lenni,
Върна ме една година назад Simple Smile - ние с приятеля ми ходихме там преди година. Много ни хареса - селцето е застинало във времето преди 100 години. Къщите, уличките, мостчетата - нищо не се е променило там.
Ние не отседнахме обаче в Ковачевица - така, че няма да мога да съм ти полезна с информация за Капсъзовите къщи, мога обаче да споделя за мястото, където бяхме ние - в съседното село Лещен.
Село Лещен е същото като архитектура Simple Smile, но някак си си личи, че е реставрирано и, че всичко е изкуствено създадено - от уличните лампи от ковано желязо, подредения калдъръм на уличките, реставрираните къщички Simple Smile!
Ние бяхме в Къща Глина - http://selo.bg/accomodation_details/bg/194/152/glina.html

Има добри оферти за къщичките там. Не знам как стои въпросът с Ковачевица. Но си заслужава да отидеш, да разгледаш, да попиеш атмосферата на миналите дни.

Има една страхотна механа - Братята - много ми хареса Simple Smile!

Ще пусна снимки довечера, като се прибера и ги изровя Simple Smile!

# 2
  • Мнения: 541
Преди няколко месеца бях в с. Огняново и отскочихме до Ковачевица. На 20 км. е от там- Просто невероятно място.  Peace Където и да отседнете и в околностите само ще спечелите ако отидете там. Peace

Общи условия

Активация на акаунт