Разочаровани ли сте от Родината - България?

  • 3 981
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте!
И ние се прибрахме най-накрая от България. И този път като че ли отстанахме по- разочеровани, отколкото с добри впечатления от там. Когато тръгнахме от тук реших че едни от остновните задачи в България, който трябва да реша когато съм там са ,  да отида на зъболекър - останах доста недоволна, да си направя нов задграничен паспорт -  оказа се че е издаден  с абсолютно погрешно име  ( моя грешка беше, че не погледнах на време) установих по късно на летището и да си почина, което е също налудничева идея, при условие че смятам да се видя с цялото семейство. И да изключим неприятните сллучки по пътищата и улицте, толкова обиди тук и за 5 години не бях чула.
А  и хората ми се видяха по- изнервени и по - разочаровани от предните ми прибирания.
Общо взето ми стана доста неприято  Rolling Eyesи ми се искаше да се прибера тук на спокойствие и дори в самота,  но за сметка на това с повече време за себе си Embarassed.
Как е при вас?
Вие също така ли се чувтвате  в България? Аз общо взето винаги съм се гордеела с България - с природата и с характера на българина. Но напоследък нещо като че ли избягвам да споделям на всеки че съм българка. А и повечето хора тук или са ги ограбили по време на почивка  в България или са им откраднали колата в България Embarassed

# 1
  • Мнения: 7 837
Съжалявам за разочарованията ти и създадените проблеми. Това може да се случи навсякъде.

Искрено се надявам темата да не предизвика ненужни дразги и спорове.

# 2
  • Мнения: 1 072
shanaia, разо4арована не, но маааалко поотвикнала. Абе така като помисля тазгодиШното ми прибиране и престой в Бьлгария е малко по_благоприиятно, зна4и колелото се вьрти напред. Hug Определено ми хареса родният ми град.

Странно, вие варненлиите сте такива готини хора Wink
.

Искрено се надявам темата да не предизвика ненужни дразги и спорове.

И аз така се надявам Thinking

# 3
  • Мнения: 978
Ох, не знам какъв е смисъла от този тип теми........ newsm78

# 4
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Гарванче, смисъла е че shanaia е тръгнала с големи надежди за България и се е разочеровала, няма с кой да го сподели, за това иска да си "свери часовника".
Аз тази година пропускам, но две поредни години по 3 месеца ми се видяха малко, в някой отношения. Разочерована съм от съученички-приятелки, но всъщност като се замислих, аз не съм виждала промяната през годините и когато се прибрах я видях от раз.

# 5
  • Мнения: 4 399
Ох, не знам какъв е смисъла от този тип теми........ newsm78

Ами какъвто е и на повечето други теми. Чешаме си клавиатурите.  Wink Но не мисля че е по-безмислена от много други...

Аз отдавна съм се отказала да ходя на зъболекар в БГ. И в Германия и в Австрия ми излиза по-евтино ако е за пломби защото касата ми поема нещо. А в БГ ме третират на много специални цени, като за чужденци. Короните са по-евтини, но и доста по-некачествени.
За почивка и дума не може да става. Прибирам се по-уморена, отколкото съм отишла. Но не бих казала че съм разочарована. Такова е каквото е и не се опитвам да го оценявам. Просто все по-рядко имам желание да си ходя до БГ и времето което прекарвам там е все по-кратко.

# 6
  • Мнения: 1 909
Здравейте!
И ние се прибрахме най-накрая от България. И този път като че ли отстанахме по- разочеровани, отколкото с добри впечатления от там. Когато тръгнахме от тук реших че едни от остновните задачи в България, който трябва да реша когато съм там са ,  да отида на зъболекър - останах доста недоволна, да си направя нов задграничен паспорт -  оказа се че е издаден  с абсолютно погрешно име  ( моя грешка беше, че не погледнах на време) установих по късно на летището и да си почина, което е също налудничева идея, при условие че смятам да се видя с цялото семейство. И да изключим неприятните сллучки по пътищата и улицте, толкова обиди тук и за 5 години не бях чула.
А  и хората ми се видяха по- изнервени и по - разочаровани от предните ми прибирания.
Общо взето ми стана доста неприято  Rolling Eyesи ми се искаше да се прибера тук на спокойствие и дори в самота,  но за сметка на това с повече време за себе си Embarassed.
Как е при вас?
Вие също така ли се чувтвате  в България? Аз общо взето винаги съм се гордеела с България - с природата и с характера на българина. Но напоследък нещо като че ли избягвам да споделям на всеки че съм българка. А и повечето хора тук или са ги ограбили по време на почивка  в България или са им откраднали колата в България Embarassed
Ние много обичаме да си ходим в България (в годината поне веднъж), но сякаш с годините (нашите, де  Grinning) ставаме по-капризни  newsm78
Миналата година ходихме в Созопол - мръсотията ни се видя повече отколкото предната година, В София има много красиви сгради, които вече видимо западат, лющят се..., кварталната градинка беше буренясала (трева до колене) миналата година, дъските от пейките бяха окрадени  Cry
и като капак на всичко, сякаш ми се вдигна перде и започнах да забелязвам всичко негативно  Embarassed Мъжът ми каза, че винаги си е било такова, просто не ми е правило впечатление досега.
Сега ще видим как е. Не се настройвам предварително - нито негативно, нито положително, понеже единственото ми желание е да си видя детето  Cry, другото хич не ме интересува.  Confused

3а хората - едно помня от миналия ни престой (и сравнявайки ги с хората тук) - по улиците 80% от софиянци се усмихваха на Сара, радваха й се по улицата... тук не е така. И като на всяка майка, такива неща ми правят впечатление.
На паспортния контрол на летището в София (като кацнахме) бременните жени и семействата с деца винаги ги пускат първи да влезнат. Тук - чакаш с часове с дете на ръце и на никого не му дреме.
 Close
Българите според мен са къде-къде по-човечни (поне от немските швейцарци).

# 7
  • Мнения: 4 629
Неща, които не ми харесват в България имаше и преди да заминем така, че няма тепърва от какво да се разочаровам. Знам си положението в родината, свикнала съм с него дори и да не ми харесва

Аз имам отличен зъболекар в София, който не отстъпва на зъболекарите тук освен по цени  Wink

На паспортния контрол на летището в София (като кацнахме) бременните жени и семействата с деца винаги ги пускат първи да влезнат. Тук - чакаш с часове с дете на ръце и на никого не му дреме.
За чакането и тук е така по опашки - никой не се ползва с предимство. Но така пък знаеш , че всички сме равни и знаеш горе-долу кога ще ти дойде редът. А не да очакваш, че всеки момент ще се появи някой, който поради някаква си причина ще трябва да мине преди теб. На мен поне тукашните опашки по ми допадат  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 244
Аз ли съм от малкото случила на зъболекар в БГ?  Thinking
Че и ми взима на народни цени - не ги прави по специални за това че живея тук
Даже и мъжа ми се меракландиса ако има да си оправя нещо да ходи при него - толкова му е добра работата и на зъботехниците
Вярно, не мога да вметна че ми е съученик и много добро другарче, та си ходим после и по купони, ама знам ли - хора всякаква, тарикатите на дребно са навсякъде
Шаная, мога само да ти изкажа съжаление че си се разочаровала от Родината.
Аз сега като се видях с Тедсан и малко коментирахме по тая тема - не искам да повдигам спорове и излишни караници или хвалби
И двете се оказа че милеем за България, но за Родината ни, а не за държавата и че всеки път разочарованията стават по дълбоки, защото сме се приобщили тук където сме сега и пренасяме автоматично начина на живот тук там, а това води до бездна като разлика.
Не искам да кажа че е толкова зле в България или че е по зле, но не можем да отречем че хората са станали малко по злобни, по затворени и недоверчиви - 16г очакване за нещо по добро и накрая виждате сами резултата в парламента
И аз останах много огорчена от последното ми ходене зимата, но не искам да коментирам повече

Верче - не е само чесане на клавиатури, просто се опитваме да споделим чувствата си след поредното ни сблъскване с реалността наречена България

# 9
  • Мнения: 1 959
Какво да ти кажа от заболекарката си в БГ сам страшно доволна и ми взима на народно цени че и последния път и отстъпка ми направи(само ми избелва зъбите).За пломбите взима 10лв.Тук ми излиза 80 и косур паунда.За паспорта мене 3 пъти ме връщаха за объркана ту фамилия ту презиме накрая се развиках и набързо ми оправиха документите. Mr. Green За моя си град мога да кажа че сам доволна на доста места подменяха плочките като си бях в БГ парка(аз живея срещу него)бяха го направили кукла даже и нощен пазач си има.Сега като се прибера пак ще видим до къде са стигнали.Абе общо взето бях доволна като никой път досега

# 10
  • Italia
  • Мнения: 4 492
за по4ивка е немислимо дори и да се ме4тае в Бг....просто абсурд...реанимирам  след това в Холандия....
но и аз отивам в Бг по работа де.
за разо4арована......ами някоя беше писала , 4е каквото ме е дразнило преди, сега пак е същото, т.е. няма разлика.
дразни ме това, 4е ме таксуват като притежател на поне няколко петролни кладенеца , без зна4ение за какво става дума - от зъболекар до каквото се сетиш, стига да знаят, 4е живея извън страната, а това понякога трудно се скрива.
на зъболекар ходи само големият ми син/и то за оглед и мацване на някой заплашващ кариес с едно бяло нещо, не знам как с е казва/, мъжът ми преди 3 години ползва такива услуги, и горко се покая после....тук се наложи да се прави наново.
на море  е абсурд д а отида....първо съм алерги4на към пясъка, второ към стомашните вируси, освен това не си падам по 4ака рака , фолк и про4ее простотия, скъпо е, и изобщо не ме кефи.
оба4е какво ме кефи....... миризмата на пе4ени 4ушки, патладжани и изобщо приготвяне на такава зимнина...много о4арователно...минавам покрай блоковете и от всякъде се носи този мирис, страхотен е, нещо мило, домашно и го има само в Бг.
пс. да добавя з а паспорта- аз съм доволна, миналата година го сменях, изкараха ме мома, без деца, как да не ги разцелуваш направо, викам си, ако бяха махнали и едно 10 г от ЕГН-то, просто щях да си остана в Бг
 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Подкрепям напълно с изклЮ4ение на зъболекаря  Wink аз само там правя зъби,миналата година даже и мъжа ми го заведох,но за негов късмет нямаШе ниЩо за правене  Peace

# 11
  • Мнения: 2 032
Ох, като поемат бабите децата как хубаво си почивам в България, особено през лятото...Иначе, ако не отиде човек с "голямата кошница" очаквания и ако си планира престоя, почти винаги е успешен, поне при мен де: виждам се с нашите и сестра ми, мило ми е, поскитвам си, на всеки завой кръчмичка (а пък аз съм освен това и по сладкарничките), а сутрин "балансирам" ефекта им с по някоя обиколка на гребната база (аз съм от Пловдив и гребната е Мястото за Тичане). Дразнещи неща има навсякъде, ако човек съумее да ги погледне по-отстрани, някои от тях стават много незначителни. На море не ходя, защото мразя да се пържа, но има толкова красиви кътчета за обикаляне из страната, въпреки лошите пътища-не ми доскучава.

# 12
  • Мнения: 508
Аз давам мило  и драго да съм в Б-я.Знам че има много неща които ме дразнят,но само като си припомня за мръсотията тук,невежеството и незнанието,вечно мирищещи мъже и жени на тъпите им английски цигари и вонящи на алкохол със зачервени лица.......еееееееееее ами как няма да искам да съм си в Б-я ми кажете?А да не говорим за обслужването в болниците и за 4акането-ужас.Позследно ми пратиха писмо в което се казва че трябва да чакам за час за преглед при специалист от 4 до 6  седмици и то за нещо което е спешно.А за зъболекаря ми тук-верно че е мадичък,че е внимателен,че не плащам нищо в момента понеже имам бебе,но ....само толкова.В Б-я съм къде-къде по-доволна.Обратно на мнението ми-съпругът ми харесва начна на живот в Англия,но иска след време да си кара старините в Б-я.Е аз искам да живея в Б-я.Не съм разочарована от Родината си-разочарована съм от управниците ни.

# 13
  • Мнения: 3 394
Айдеееееееееееее, пак една от *онези* теми Sad

Сега ще се почне една-обиди, хули.....

Въобще не виждам какво толкова е ти е виновна родината-паспорта си е твоя грешка, никой не те е карал да ходиш на *български *зъболекар (и аз ходих и съм ПрЕдоволна), а псувните и простотията си я има навсякъде!

Тъй че темата е абсолютно безсмислена-само до дразги ще доведе!

# 14
  • Мнения: 3 394
Освен това има хора,които са наистина бедни (в буквалния смисъл на думата) и на никой не му пука-нито помощи, нито облекчения,нито нищо.
богатите имат пари,но не им се дават.
Докато на запад богатите раздават пари наляво и надясно за благотворителност, реставрации и прочие неща. И стават политици, едва след като са постигнали определено парично състояния и обществено положение, а не обратното. И тогава наистина гледат да си свършат кадърно работата, за да се гордеят поколенията с тях.

Тъй че родината си пати само от управници и това си е! Ама и ние сме си виновни

Общи условия

Активация на акаунт