Изток-Запад, Север-Юг

  • 8 412
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129

можем да правим ремонт на интериора.
можем дори да местим стени тук там.
но изложението и етажа няма как да се сменят.

имахте ли предварителна нагласа в себе си преди да тръгнете да търсите нов дом коя стая накъде да гледа? оправда ли се по-късно това изискване или направихте компромис?

в младите години смених 13 квартири. може би животът 8 месеца в студентски град в напълно северна гарсониера беше най-гадост отвсякъде, но там избор няма.

от доста години съм в собствено жилище, но едва наскоро се замислих, че то има това изложение, което предварително бях "проектирала" в главата си.
южна детска, източна спалня - обичам слънцето да ме буди, западни хол и кухня - готвя надвечер и зяпам залези през прозореца. може би това е причината, поради която не го заменям въпреки че му е време. Simple Smile

# 1
  • Банкя
  • Мнения: 823
Ако доживеем с моя мъж да си построим къща, определено ще се опитам да си наместя помещенията по изложенията.

При търсене на жилище определено избягвах северни изложения. По стечение на обстоятелствата апартаментът ни е с изложение юг и запад. Може би юг и изток щеше да е по-добре, тоест нямаше да напича толкова лятото, но пък нямах този избор. Peace

# 2
  • Мнения: 2 100
Живяла съм в стаи с всякакво изложение и смело мога да кажа, че най-добре вирея на запад  Laughing
Мразя спални източно изложение - да ми напича сутрин, пък аз да искам да се излежавам до по късно, а и следобед те са доста студени и мрачни.
Не съм търсила някакво специално изложение. Избягвах северното, разбира се, но и източното  Laughing Новият ни апартамент е с изложения - изток (спални)  Laughing и запад(дневна).

# 3
  • Мнения: 646
И аз съм за юг-запад. Обичам много светлина и слънце.
Цветята ми се чувстват много добре на юг, както  и аз   Laughing
Лятото запада ми е малко в повече, но се издържа.
На север не бих могла да живея.  Sad

# 4
  • Мнения: 8 999
Нямах възможност да избирам чак толкова, защото точно в карето, в което търсех това беше единственото жилище, което да огваря на изискванията ми за квадратура и цена. Направихме огромен компромис с изложението - юг /за хола и трапезарията/, който ни напича от ранна утрин до късен следобед през зимата и съвсем малко по-кратко през лятото. Умираме от жега. Това е най-гадното изложение за мен. Не стига, че е жегаво, ами през деня нито телевизия може да гледаме, нито да седим нормално около масата или на дивана. Плътни слънцезащитни щори спират така жадуваното от някои хора слънце в стаята. Да не говорим, че прозорците ми винаги изглеждат мръсни, а мебелите са вечно потънали в прах. Чистя всеки ден и пак има мърляв вид. Та, заради щорите, не мога да разбера къде е предимството на южното изложение.
Като дете с родителите ми живеехме в апартамент, където основно имаше запад. Също гадно, но поне до ранния следобяд не напичаше.
Сега вкъщи най-предпочитаните са северните стаи. Добре,че и трите спални са такива, иначе сигурно щяхме да се избием!
Ако някога мога да избирам изложение, бих си заплюла север-изток. Най-непретенциозно е. Предпочитам да отоплявам малко по-яко през зимата, отколкото да се набутвам със същите сметки и през лятото, само че за охлаждане.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
Ако имам възможност бих избрала източна спалня - обичам да се събуждам със слънцето сутрин, не се излежавам до късно, та да ме напича. Бих искала да имам и местенце, от което да виждам залеза, всъщност това, което Hannaa  е описала е и моята мечта, просто не бях се замисляла.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Много държа на изложението - всичко друго, но не и север. В момента изцяло сме на изток и много ми харесва - напича до към обяд някъде, когато още не е толкова горещо.

# 7
  • Мнения: 129
supi4ka, значи сме от една порода.  Grinning

# 8
  • Мнения: 672
В момента сме север-юг. Мразя южните стаи. Цветята ми загиват на южната тераса. В новото жилище е изток-запад. Останах приятно изненадана, когато прочетох съседната тема за Фън Шуй и разбрах, че разпределението на стаите и мебелите отговаря на 90 % от изискванията. Въпреки всичко предполагам, че ще бера ядове със западните стаи.

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Предпочитам юг, в такова и живея. Живяла съм в север - ужас, мрачно, студено.. Изток също не ми харесва, сутрин в 7ч напича, каквито и щори да сложиш, лятото е ужас. Западът е по-безобиден за мен.

# 10
  • Мнения: 4 300
Предпочитам изток-запад. Хем има достатъчно светлина, хем гледаш залез или изгрев. Винаги можеш да сложиш щори ( външните вършат чудна работа), но не можеш да сложиш слънце. А мрачните стаи много ме подтискат

# 11
  • Мнения: 3 830
Обичам да ми е слънчево. Всичко обичам, но не и северно изложение Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 426
Нямах възможност да избирам чак толкова, защото точно в карето, в което търсех това беше единственото жилище, което да огваря на изискванията ми за квадратура и цена. Направихме огромен компромис с изложението - юг /за хола и трапезарията/, който ни напича от ранна утрин до късен следобед през зимата и съвсем малко по-кратко през лятото. Умираме от жега. Това е най-гадното изложение за мен. Не стига, че е жегаво, ами през деня нито телевизия може да гледаме, нито да седим нормално около масата или на дивана. Плътни слънцезащитни щори спират така жадуваното от някои хора слънце в стаята. Да не говорим, че прозорците ми винаги изглеждат мръсни, а мебелите са вечно потънали в прах. Чистя всеки ден и пак има мърляв вид. Та, заради щорите, не мога да разбера къде е предимството на южното изложение.
Като дете с родителите ми живеехме в апартамент, където основно имаше запад. Също гадно, но поне до ранния следобяд не напичаше.
Сега вкъщи най-предпочитаните са северните стаи. Добре,че и трите спални са такива, иначе сигурно щяхме да се избием!
Ако някога мога да избирам изложение, бих си заплюла север-изток. Най-непретенциозно е. Предпочитам да отоплявам малко по-яко през зимата, отколкото да се набутвам със същите сметки и през лятото, само че за охлаждане.
и ние сме така само че (североизток и югозапад) в хола е ад, лятото не ми се мисли за готвене, затова север и изток за мен е перфектно. това че е мрачен севера не е вярно, лятото дори слънцето залязва в севера.

# 13
  • Мнения: 3 456
Нашето жилище е изток- запад. "Звучеше" ми много добре това изложение, но кухнята е ужасно гореща през лятото и готвенето е направо Whistling

# 14
  • Мнения: 129

baibibi, винаги съм се чудела кой купува североизточните апартаменти newsm78, но човек не бива да съди по себе си за другите.

много ми беше полезно твоето мнение, защото в момента ми се върти една идея - децата пораснаха и се чудех дали да не сменя местата на детската и хола. детската и без това е най-голямата стая. ама това с напичащото слънце ме поразколебава.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт