Писма към България

  • 8 990
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 711
Здравейте,
искам да пратя писма от чужбина за България, но нямам идея адреса дали трябва да е на латиница или не!? newsm78
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 653
Здравейте,
искам да пратя писма от чужбина за България, но нямам идея адреса дали трябва да е на латиница или не!? newsm78
Благодаря ви предварително!  bouquet

поне станата и града ги напиШи на латиница, 4е ина4е голям зор Ще видят  Joy

# 2
  • Мнения: 6 711
Здравейте,
искам да пратя писма от чужбина за България, но нямам идея адреса дали трябва да е на латиница или не!? newsm78
Благодаря ви предварително!  bouquet

поне станата и града ги напиШи на латиница, 4е ина4е голям зор Ще видят  Joy

Блок как ще стане на латиница? newsm78

# 3
  • Мнения: 5 183
Аз пиша адреса на писмата и Колетите така:
иван Иванов (примерно)
Ул",,,," /Квартал...
блок...жход... етаж... (на български)
гр Бургас / BURGAS
BULGARIA

Държавата само пиша на Латиница, понякога града го пиша и на двата езика.
Но адреса на Български. Никога не съм имала проблем, а редовнои изпращам пакет4ета.

# 4
  • Мнения: 5 183
безмислено е да пишеш block i vhod  Mr. Green
a entrance i floor пък ... нашите пощи могат да не разберат ...
аз поне поради тази причина си пива адреса на български и само държавата (понякога и града) на латиница

# 5
  • Мнения: 6 711
Точно това и аз се чудех! Mr. Green Ще напиша адреса както правиш  и ти! Много ти благодаря!  bouquet

# 6
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Само България е на латиница....
Вси4ко останало е на корилица, в крайна сметка след като веднъж пристигнат в България, хората , които ги разпределят  са българи, така 4е не виждам къде е проблема...

до сега не се е губило ни6то...

# 7
  • Мнения: 1 436
Аз пиша само града и държавата на латиница. Работата на чуждите пощи е да го пратят към съответния град, там нали го поемат нашите пощи.

Между другото, едно време си пишех с една финландка, която ми пишеше целия адрес на латиница (например ul. Bulgaria, bl. 1, vh. A, ap. 1)  Crazy и писмата стигаха до мен. Не са толкова прости нашите пощальони, все дотолкова четат латиница  Laughing 

# 8
  • Мнения: 1 062
Аз ВИНАГИ съм писала само държавата на латиница, което не попречи на тукашните пощи да изпратят едно писмо до родителите ми до град със същото име тук в Норвегия Joy
Всичко се случва Laughing

# 9
  • Мнения: 30
rkb издай моля кой е този град, че ме хвана любопитството  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 257
В нашата поща са ми казвали да пиша само града и държавата на латиница.

Аз съм адресирала и изцяло на латиница и частично на български + град и държава на латиница - все са пристигали.

# 11
  • Мнения: 3 932
Всички възmожни варианти съm пробвала, всичко е стигало. Важно е държавата да е на латиница...

# 12
  • Мнения: 703
За по-сигурно пиша като МАЙКА Peace

# 13
  • Мнения: 7 914
аз пиша само България на латиница, всичко друго на български -  за по сигурно Rolling Eyes Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 169
Всичко на латиница.

МaНЕВрата ЧРД на патерици. Жива и здрава.

Общи условия

Активация на акаунт