Кога захранихте с някои продукти...

  • 1 800
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте, дъщеря ми е на 9 месеца. Вече мислим от кога да я записваме на кухня, но ми се струва, че има доста неща, с които не съм я захранила, а й е време. Например още не е яла от менютата с домати, шунка,спагети и макарони. Бисквитите Плазмон и подобни кога ги въведохте? Рибните продукти след годинката ли? Въобще с какво трябва да е захранена (освен естествено основните неща) за да я запиша спокойно на детска кухня? Много въпроси...дано да има много отговори. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 11 003
На 9 месеца дъщеря ми също не беше захранена с много неща - риба, яйце, домат. Кайма и месо, различно от пилешко, пуешко и заешко също не беше опитвала. Затова я записах на кухня на 1.1 г.

Бисквитете Плазмон ги има в 2 вида - безглутенови и глутенови. Макароните и спагетите също са сред глутеновите храни. Щом детето ти е здраво и без алергии, на 9 м. вече спокойно можеш да ги въведеш.

# 2
  • Мнения: 342
Запис да следя темата  Peace

# 3
  • Австрия
  • Мнения: 143
Аз въведох глутена след 7м.Въведеш ли глутена спокойно може да даваш бисквитки на плазмон с глутен,макарони ,спагети,кус кус,овесени ядки....
Доматите би трябвало да си ги въвела веЧе,а за детската кухня трябва да си въвела поне жълтък и прясно мляко,рибата съшо можеш да въведеш
Аз на вашата възраст бях ги въвела всиЧки тези неша за които питаш.Сега за прясното мляко  и белтъка  знам Че се препоръЧват след годинката,но в детските кухни ги използват за направата на застройки,десерти и др.Мисля Че трябва да изЧакаш с детската кухня докато ги въведеш тия неша
Аз го записах на кухня след навършени 10м

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 14:12 от sadovnik

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 002
Бисквитки Плазмон- ама безглутенови-от 4,5 месеца.
Спагети с домати-готово пюре на Хип - след 7-мия месец.
Глутен-при навършване на 7-мия месец.
Риба-май ще е след годинката, а и жълтъка май ще оставя за по нататък.

# 5
  • Мнения: 9 973
лека полека въвеждай вечме тези продукти

# 6
  • Мнения: 391
След 10-я месец й дадох риба .
Бисквити "Плазмон" ядеше  след 7-я месец.
С месо я захраних след 6-я месец.
От детска кухня започнах да взимам храна след 1 годинка и три месеца ,но не защото имах някакви опасения.

# 7
  • Мнения: 3 993
И моята дъщеря е колкото твоята. Детската кухня при мен е от 10-ия месец. Не съм чула в детската кухня да готвят с шунка, спагети и макарони, ако изобщо има, сигурно е рядкост. В този ред на мисли не се притеснявай, че не си ги въвела. И аз не съм. Домати в пюре вече давах, и ти можеш спокойно да дадеш домати термично обработени. Имам едно пюре на Хип за след 9-ия месец - Шунка със зеленчуци и макарони - но още не съм го давала. С него можеш да въведеш тези продукти. От бебешкия кус-кус на Плазмон вече давах, но не го харесва. Бисквити на Хип имаме, тях също не ги харесва и не ще да ги яде (още по-добре, не държа никак да яде бисквити). Риба й дадох наскоро да опита, няколко трохи от печена пъстърва, която бях приготвила. Хареса й, скоро ще й дам повече риба. В детската кухня готвят с яйца и прясно мляко десерти и застройки. Аз ще ги въвеждам след 1 година, така че до тогава просто няма да й давам да яде тези неща от детската кухня.   

# 8
  • Мнения: 1 372
Не знам какво дават точно на детската кухня и съм против да давам такава на детето си, но бисквити Плазмон дадох към началото на осмия месец. По същото време дадох и кускус и макаронени изделия. Шунка все още не е яла и не смятам, че е пропуснала нещо. Доматено сок от буркан слагам в храните които и приготвям. За рибата съм на мнение, че ще дам след 1 годинка, че и след година и половина когато може да ми каже че има нещо в устичката което и пречи / костица евентуално и недай Боже/

# 9
  • Мнения: 107
Ние сме на вашата възраст сега ще се записваме на кухня.Риба също не сме яли ,но не съм чувала от някои да дават риба в кухнята.А за глутен можеш да го въвеждаш вече.Ние ядем сухар и кускус.Бисквитките ги въведох след 8 месеца,а за шунка и спагети има време мисля да поизчакам.

# 10
  • Австрия
  • Мнения: 143
риба давам от 6-7м  ,много полезна заради фосфора който съдържа.Първо се запоЧва с готовите пюрета с риба и след годинката се дава домашно приготвена,заради костите поради опасност от зъдавяне.риба се дава един път седмиЧно  и в нашата кухня в Пловдив дават риба с доматен сос и риба задушена със зеленЧуси.Добре е да се запоЧне с филе от бяла риба,треска ,мерлуза.....реЧни риби .Има много пюрета с риба след 4м
Ако не сте обременени с алергии може спокойно да давате и преди годинката,много е полезна Hug

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Домати дадох на 5 мес.
Спагети и макарони не съм давала, но само защото не могат да ги дъвчат. Ако ги пасираш няма проблем (ако сте захранени с глутен естествено).
Свинско дадох на 7 мес мисля, но по принцип е по-добре да се избягва до 1,5 год.
Риба дадох на 6 мес и от тогава давам редовно, много я обичат.
Бисквити закуска и обикновенни давам от 7 мес.

# 12
  • Мнения: 56
Благодаря на всички за изчерпателните отговори! Wink

# 13
  • Мнения: 6 713
Менютата с домати - на 6 месеца (например пиле с ориз и домати на Хип)
Шунка - на 6 месеца - пак в пюре на Хип
Спагети - 7 месеца - когато въведох глутена
Бисквитите Плазмон - 7 месеца - като спагетите
Рибните продукти - 9 месеца - бяла риба само

# 14
  • София
  • Мнения: 1 175
Глутен и домати вече спокойно можеш да въведеш,ако не си все още,на рибата и шунката също им е време.Не съм записвала малкия на кухня,но мисля,че там приготвят десертите с прясно мляко,така че имай го впредвид  Peace

Общи условия

Активация на акаунт