Споделете рецепти за сиропирани сладкиши

  • 14 590
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 588
     Единствените, за които се сещам, но съм забравила как се приготвят са любимото ми реване, саварини и жадната калугерка. Peace

# 1
  • Мнения: 1 639
В къщи на почит са тулумбичките с крема сирене - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=365379.0

# 2
  • Мнения: 165
Много често правя негърче. След изпичане нарязвам блата( като за реване) на парченца и заливам със сироп от захар, какао или разтопен шоколад, масло. Става бързо и е много вкусно. Peace

# 3
  • Мнения: 1 440
Сещам се за обърнатия сладкиш отдолу с плодове от компот, а блатът отгоре е сиропиран със сока му Peace

# 4
  • Мнения: 28
Сещам се за обърнатия сладкиш отдолу с плодове от компот, а блатът отгоре е сиропиран със сока му Peace
To4no tozi sladki6 go pravq i az mnogo e vkusen az daje sled kato go siropiram go namazvam s smetana i stava torti4ka MMMMMMMM vkusno   chef

# 5
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз се сещам за тригуни, баклава, кадаиф! има местни сладки  потопени с меден сироп, йо-йо; хариса, злебия, етнин ел кади, пустинни рози,шабакия- но са си хрупкави леко!

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 68

 Аз се сещам за японки(толумбички), охлювчета, реване, баклава, сладка баница. Grinning

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Няколко пъти съм правила това-пандишпанов блат с два крема отгоре.
3 яйца,разбивам много добре с 3/4 чч захар,след това прибавям на порции 3/4 чч брашно+1бакпулвер и бъркам с дървена лъжица,докато поеме цялото количество.В намаслена и набрашнена тавичка изсипвам сместа и пека на 180 градуса,докато добре покафенее отгоре.
Изваждам от фурната и изчаквам да изстине,сиропирам с 1 чч сироп,който съм приготвила предварително(трябва да е охладен).
Правя едно нишесте на крем(предпочитам нишестетата на Меркурий),изчаквам го да поизстине и заливам блата.
За най-отгоре разбивам суха или течна сметана.
Много лек и вкусен сладкиш се получава.

# 8
  • Мнения: 707
Така да обичам сиропираните сладкиши  Mr. Green. Отивам да забъркам едно реване на бързо  Laughing.

# 9
  • Мнения: 165
Още за един се сетих с компот от ягоди. Блата се сиропира със сока на компота и след това ягодите се разбиват с пудра захар и масло и се нанася отгоре. Слага се в хладилника да се стегне и готово. Отново много бързо, лесно, вкусно. Laughing

# 10
  • Мнения: 1 352
Ох, как обичам сиропирани сладкиши Crazy, това е моята тема.
Някой по-горе писа за сиропирано негърче, може ли рецептата?

# 11
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Освен гореизброените - любимите ни

Клавиши:

1 кисело мляко + 1 ч.л сода бикарбонат
1 ч.ч. захар
1/3 пакетче краве масло
2 ч.л. какао
2 ч.ч. брашно

Сироп:
1 1/2 ч.ч. захар
1 ч.ч. вода
2 ч.л. ром

Крем

2/3-ти пакетче краве масло
1 кафена чашка пудра захар
1 яйце
смлени орехи

Изпича се блат в правоъгълна тава. Сиропира се. След изстиване се маже с разбитото с пудрата захар краве масло и яйце /който  желае, може да пропусне яйцето/. Поръсва се обилно със смлени орехи. Реже се на малки правоъгълници /като клавиши на пиано/.










# 12
  • Мнения: 165
 Негърчето го правя така: за блата- може по два начина, пандишпанов или с бакпулвер. Пандишпановият го правя с 4 яйца, като отделно разбивам белтъците и жълтъците. Захар 200 гр, като по- голямата част смесвам с белтъците и разбивам докато стане на сняг. Другата част от захарта прибавям към жълтъците и 4 чаени лъжички вода. След това смесите се смесват и добавям около 200 гр брашно по малко, като бъркам с дървена лъжица, за да не спадне сместа.
Пека на около 170 градуса. за сиропа: около 500 мл вода, захар слагам на око, около 1 чаена чаша, 1 млечен шоколад и 1 пакетче масло. Нарязвам блата на парченца и заливам. Шоколадът може да се замени с няколко лъжички какао. Peace

Ох, как обичам сиропирани сладкиши Crazy, това е моята тема.
Някой по-горе писа за сиропирано негърче, може ли рецептата?

# 13
  • Мнения: 588
      Благодаря за идеите.  bouquet
      Напишете рецептите на тези сладкиши!!!
Аз се сещам за японки(толумбички), охлювчета, реване, сладка баница. Grinning
     
аз се сещам за тригуни, има местни сладки  потопени с меден сироп, йо-йо; хариса, злебия, етнин ел кади, пустинни рози,шабакия- но са си хрупкави леко!

# 14
  • Мнения: 28
 "JAKLIN"                                                                                                                               Za blata                                                                                                                                     1 kofi4ka kiselo mlqko+1 laji4ka soda, 1/3 4aena 4a6a olio,1 4aena 4a6a zaxar,2 4aeni 4a6i bra6no,3 laji4ki kakao,1/2paket4e kanela.                                                                                                                                 SIROPA:                                                                                                                               1 4aena 4a6a voda+1 4aena 4a6a zahar ,vri 5 min. i se ostavq da istine,prigotvqme si i   KREMA:1 paket4e maslo se razbiva s 1 4aena 4a6a pudra zaxar,1 vaniliq.  Vsi4ko se razbarkva xubavo,i se isipva v tavi4ka.Sled ispi4ane se zaliva s studeniq sirop,Namazva se s masleniq krem,i se porasva s karamelizirana zaxar,na romboidi.MNOGO E VKUSNO newsm10                  

Общи условия

Активация на акаунт