Друсаш сватбарско хоро на улицата, глоба 2500 лв.

  • 3 413
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Вече сили нямам да живея в тази държава!  Sad Вместо да се занимават със сериозни неща, нащите политици "раждат" велики идеи!

Районните кметове в София ще разрешават венчавките на открито само ако сватбарите не вдигат много шум.

До 2500 лв. глоба ще плащат всички младоженци в София, които друсат сватбарски хора на площада или черпят с уиски на улицата.

Това предвиждат последните промени в Наредбата за обществения ред на територията на Столична община, които трябва да бъдат гласувани от градския парламент до няколко седмици.

Шумните кръчми и ресторантите в столичните квартали трябва да се намират до 30 метра отстояние от жилищните блокове и да работят най-много до 22 часа, пише още в нормативния акт. Глобата за удължаване на работното време е 5000 лв.

При регистриране на повече от две нарушения на година районните кметове могат да затварят заведенията.

Кръчмите на партера на кооперациите също ще бъдат отворени до 22 часа.

Новата наредба предвижда още 2500 лв. глоба за пеене по улиците, хвърляне на димящ фас в кофа за боклук и форсиране на двигател на автомобил при тръгване.


Значи Пилето, Петлето, Кокошката могат да си държат шумните мутренски заведения на всяко ъгълче, а обикновения гражданин не може да изиграе едно хоро на сватбата си???   newsm78

Какво мислите, скъпи съфорумци?
Докога ще продължава?
Да слагам ли багажа в куфара?  Sad
Аз вече незнам.... почти 70% съм решила да емигрирам!  Sad

# 1
  • Мнения: 487

Да слагам ли багажа в куфара?  Sad
Аз вече ... почти 70% съм решила да емигрирам!  Sad


Само гледай да не е в канадско, тук глобяват ако пийнеш една бира в парка в летните горещини. На мен удоволствието да пийна бира в парка ми струваше 150 долара. Cry Cry Cry А беше такава жега и толкова релаксиращо  ми действаше биричката. За шума мисля, че след 11 вечерта би имала проблеми, тук е немислимо да имаш заведение в близост до жилищни блокове, около нас има само бързи закуски и бензиностанции, но те не вдигат шум.

# 2
  • Мнения: 5 370
Не вади само изречението за сватбите от контекста , моля, ясна е целта да се привлече внимание....

Като цяло съм МНОГО СЪГЛАСНА с Наредбата. Преди време имаше една съфорумка, която водеше пунически войни с един "квалитетен" ресторант, който се намираше в приземието на кооперацията и. И винаги и вадеха от 9 кладенеца вода. Сега е точно, ясно и конкретно.

# 3
  • Мнения: 54
Цитат на: viktoria_vvv 

[color=darkred
Районните кметове в София ще разрешават венчавките на открито само ако сватбарите не вдигат много шум.

или ако си платиш


До 2500 лв. глоба ще плащат всички младоженци в София, които друсат сватбарски хора на площада или черпят с уиски на улицата.

 

Това вече е върхът! Къде останаха народните традиции? Или ще сме по-европейци от европейците.

Решиха ли се всички проблеми, та до сватбарските хора по площадите стигнаха?


   А що се отнася за шума от заведенията съм напълно съглсна.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Пропуснали са абитуриентите с бибитките. За сватбите на мен не ми пречи. Щом не може на площада, ще си играя пред входа.  Laughing

# 5
  • Мнения: 169
В Стара Загора повечето вечерни сватби са до 24 часа. Това е работното време и то от няколко години. А и не намирам за нужно да се вихри хоро на сред центъра ,щото видиш ли някой се жени! Има си ресторант там си играеш хора и каквото ти душа иска! Не разбирам къде е проблема не мисля, че това с шума се отнася само до сватбарите  newsm78 Има хора които живеят до шумни заведения, не им завиждам, честно!

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
подкрепям!

# 7
  • Мнения: 77
Не вади само изречението за сватбите от контекста , моля, ясна е целта да се привлече внимание....

Oбижда ме точно това изречение!

Не може да се сравнява 5, 10 минутно хоро с мафиотските барове!

Колко често виждаде сватби??? А сега някой като реши да изиграе хоро пред блока(защото това си е останала традиция от времето) ще го глобяват 2500лв, а стотиците кръчми, които са свърталище на...... могат да си работят ДЕНОНОЩНО без да бъдат глобявани!

И тази наредба ще се спазва, НО... ще глобят обикновения човек (ЗАДЪЛЖИТЕЛНО), но НИКОГА няма да глобят съдържателите на кръчми, дискотеки, барове!

Писна ми управляващите да измислят само глупости! Хорото ни е проблема!  #2gunfire

Ще глобяват сватбари, които черпят с уиски! А децата, които пият алкохол по парковете - техните родители, кога ще бъдат глобени??? Хората, които им продават алкохол кога ще бъдат глобени????



# 8
  • Мнения: 5 370
Що ми се струва, че се вживяваш излишно? Прочетох МНОГО ВНИМАТЕЛНО и сега забелязвам, че пише "софийските районни кметове".
А ти защо искаш да стягаш багажа, не разбрах? newsm78

# 9
  • Мнения: 169
Черпете с вино , така не ви лови наредбата! Щом за уиски ще ви глобяват  Wink А колкото за пред входа нищо не видях да пише за това , само за площад! Ако за голям късмет пред входа ти е площад ... тогава и Бойко не може да помогне!

# 10
  • Мнения: 77
А ти защо искаш да стягаш багажа, не разбрах? newsm78

Защото никой не върши това, за което е назначен! Защото, някой хора се взеха за богове! Вместо да се реши проблема с шумните заведения, се решава "проблема" със сватбарското хоро!

# 11
  • Мнения: 1 896
Приветствам наредбата.
Сега в София, а скоро (надявам се) и в други градове.

# 12
  • Мнения: 5 370
 Joy

Искрено се забавлявам, но е време да тръгвам за работа. Междувременно, ако някой друса хоро на леда около НДК, обещавам да не го докладвам на районния кмет. Joy hahaha

# 13
  • Мнения: 1 100
Аз вече незнам.... почти 70% съм решила да емигрирам!  Sad
В чужбина не е по-различно. Само Пилето, Петлето и Кокошката са по-дискретни и гледат да не се набиват на очи. Но за хоро на улицата, вероятно трябва разрешение от кмета, ако изобщо са се сетили да засегнат този казус. Joy

Вместо да се реши проблема с шумните заведения, се решава "проблема" със сватбарското хоро!
Ако добре виждам, в цитиратана от теб част от наредбата, става въпрос и за шумните заведения и санкциите са строги. Дано само да се спазват.
А за уличните сватбарски хора ми е жал - съвсем искат да ни унифицират и да загубим балканския си колорит. Добре, че наредбата е само за София.

# 14
  • Мнения: 11 747
Дано скоро се приеме и във Варна и дано се спазва.

Общи условия

Активация на акаунт