Вреден ли е слингът?

  • 7 749
  • 108
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Синът ми е на 25 дена и вчера го сложих за пръв път в слинг. В инструкциите пише, че става за новородени, но мъжът ми беше възмутен колко е смачкано бебето вътре... Ето този слинг имаме:


Нося го точно по този начин. Много му е удобно и заспива веднагически...

Разправям на един приятел (също млад татко), че даже мърка и той: "Да бе, мърка! По-скоро няма сили да изкаже мъката си!" Laughing

Вие какво мислите?

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 21:17 от AnMary

# 1
  • Мнения: 1 691
Щом заспива, значи му е удобно и се чувства добре вътре Hug А щом му е удобно, значи не е вреден. Синът ми до 5-тия месец само в слинг се возеше, нямахме нито количка, нито шезлонг или др. екстри.

# 2
  • Мнения: 9 973
много си е добре бебето вътре.Нормално е татито да има опасения

# 3
  • София
  • Мнения: 292
И аз съм решила да си купя 2 слинга следващия месец. Очаква се раждане края на март:)
 Ако поровиш в нет-а има много информация за слинга. Не мисля изобщо, че е вреден. виж в www.bebe.to а и в други сайтове. Има много информация.
 има списък на известни родители носили децата си в слинг.
Разбира се всяко нещо прекалено е вредно (по цял ден да е в слинг например. Но за 2-3 часа не вярвам нещо да му стане.)

# 4
  • Мнения: 3 869
Той мъжа ти понеже няма идея колко "смачкано" е било детето му, докато е било в теб, ама пък му е било супер удобно  Joy

# 5
  • Мнения: 27 524
Абсолютно не е вреден  Peace
Идеално му е на бебето вътре  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 508
Той мъжа ти понеже няма идея колко "смачкано" е било детето му, докато е било в теб, ама пък му е било супер удобно  Joy

И аз тва му викам, ама той: Е, сега му е време да се изправи, не да продължи да бъде смачкан...
Притеснява се, че са му извити гръбнакът и вратът... Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 1 391
Разбира се, че не е вреден ако го ползваш съгласно инструкциите. И моите близки ме гледаха така  Shocked в началото като носех Андреа, но после свикнаха, защото видяха, че тя се кефи и спи като бебе както се казва Wink

# 8
  • Мнения: 11 003
Ако го използваш правилно, не е вреден и опасен за бебето, което пък се чувства много добре в "смачкана" поза Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 508
Eто така го поставям всъщност:

http://sling.beinsa.info/newborn_carry.htm

Ама главата му се смъква малко надолу... Confused newsm78

# 10
  • Мнения: 498
Аз не съм ползвала и с двете деца,но мои приятелки ползват и децата им са много спокойни.Главичката се смъква защото бебенцето е много малко още и не му е заякнало вратлето.Ако не мрънка и не плаче,не виждам никакъв проблем.
п.п. Да ви е живо и здраве детенцето  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 354
Той мъжа ти понеже няма идея колко "смачкано" е било детето му, докато е било в теб, ама пък му е било супер удобно  Joy


 Peace и според мен  щом заспива, значи му е удобно и се чувства добре вътре Peace

# 12
  • Мнения: 718
И моят младеж още от съвсем малък заспиваше за секунди в слинга  Heart Eyes, разбираемо, след като имитира положението на бебето в утробата на майката, няма как да е вреден, а напротив.

# 13
  • Мнения: 1 749
не, и моето дете много обичаше да поспива в слинг  Grinning

# 14
  • Мнения: 66
Д-р Карп ("Най-щастливото бебе в квартала") беше казал, че колкото и да ни изглежда странно, в първите 3 месеца от живота си бебето няма нужда от свобода и простор за да се чувства сигурно и защитено, а напротив - всяко положение, което имитира положението му в утробата (свито и ограничено) е добре за него Simple Smile
Успокой мъжа си като му кажеш, че след това детето ще има достатъчно време да се разтегне Simple Smile

Аз също мисля да ползвам слинг и много се чудя дали да си поръчам готов (фабрично ушит) или да е домашно направен ...

Общи условия

Активация на акаунт