има ли билколечение за забремеееняване

  • 925
  • 8
  •   1
Отговори
ако някои знае нещо по въпроса нека пише

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
миг, остави ги моля те, тези билки.
Аз и в чата те питах правила ли си изследвания и т.н. Ти не ми отговори.
Билките няма да ти помогнат, ако имаш здравословен проблем.

# 2
Естествено, че ще й помогнат, фитотерапията има доказано действие и е сериозна наука и всеки който твърди обратното би трябвало да е много добре запознат с нея, а не да е дочул нещо. Друг е въпроса, че е погрешно схващането, че за да се лекуваш с билки не трябва да ходиш на доктор и можеш да си пиеш билките ей така без диагноза. Или диагнозатат да ти я постави билкаря, защото ставал да бере билки по изгрев слънце. В тоя ред мисли въпроса на МИГ звучи еквивалентно на въпрос какви лекарства трябва да пием за забременяване. Отговорът зависи естествено от заболяването или симптома, които са довели до липса на забременяване.

# 3
  • Мнения: 945
Абсолютно съгласна с Валерия.  Hug

Не един път съм писала по такива теми. Приемът на проиzволни билки (дето някой от форума бил чул, че кака Пена била ги пила и после била zабременяла) може да доведе и до беzплодие. Ако нямаш проблеми то бебето ще дойде и така. Ако почнеш да пиеш билки то в най добрия случай те няма да променят нищо, в най лошия ще стимулират примерно проиzвеждането на някой хормон и zабрави да zабременееш преди лечение.
Ако имаш проблеми то трябва първо да се установи какъв ти е проблема и след това може да се приемат билки, които лекуват точно тоzи проблем.
И zапомни, няма билки, които "лекуват беzплодие", "спомагат zабременяването" или "отпушват тръби". Има билки, които влиаят на обраzуването на еди кой си хормон или zанижават проиzводството на друг. И понякога приенането едновременно на лекарства и на билки може да е опасно, zатова ВИНАГИ уведомявай лекуващия те лекар какви билки вzимаш.

# 4
  • Мнения: 3 453
Аз се уморих да пиша в такива теми, да пускам линкове и прочее. Не помня колко пъти съм разказвала вече личния си опит.  Tired

Да не се повтарям - съгласна съм с Валерия и Гери! Peace

# 5
преди да пускаш теми, чети внимателно и търси в нета информация по тема, която те вълнува - толкова е изписано, че няма смисъл да се понтаря и потретва. Stop
ако тръбите за ти запушени, или имаш други по-сериозни проблеми на дали билки ще помогнат. Peace
ако всичко е наред и все пак започнеш да пиеш внимавай защото можеш да разбуташ хормони и вместо да си помогнеш ще си навредиш. Naughty

# 6
  • Мнения: 1 187
Така, така... Бяха ми казали, че не мога да имам деца (няма да коментирам "компетентността за тази диагноза"). Тръгнах по доктори, но същевременно едни приятели ме замъкнаха в едно село, при една баба, която лекувала бездетни майки.  newsm78  Та бабата ме опипа по корема, каза че ми е паднал и затова не мога да имам деца. Даде ми билка. Попитах я как се казва, но нищо не разбрах - освен диалекта и едва говореше. От отчаяние я пих. След една седмица пак отидох, а тя ми отговори " повече няма да идваш при мен, ще си имаш момче".  Не знам дали е от билката, от самовнушение, от чудо или си е дошъл моментът, но наистина бях бременна. За съжаление бабата почина и не можах да заведа детето и да й благодаря.
Но съм съгласна с момичетата, че може да навреди. Бях отчаяна и не мислех.

# 7
  • Мнения: 3 453
Аурора,
"не мога да имам деца" не е диагноза!
Бабата как лекува "бездетни майки"? Бащите някъде броила ли ги? Защото по нови данни, стерилитетът мъжки фактор е повече, от 50%!
Жените само износват децата, но за да има изобщо какво да износят, са нужни двама! Mr. Green
За падналият корем - няма да коментирам. По принцип бебетата се износват в матката, но това е друга тема.  Grinning

# 8
Аурора,
"не мога да имам деца" не е диагноза!
Бабата как лекува "бездетни майки"? Бащите някъде броила ли ги? Защото по нови данни, стерилитетът мъжки фактор е повече, от 50%!
Жените само износват децата, но за да има изобщо какво да износят, са нужни двама! Mr. Green
За падналият корем - няма да коментирам. По принцип бебетата се износват в матката, но това е друга тема.  Grinning
много хубав пост! Peace

Общи условия

Активация на акаунт